Sosyal medya

Haber

AYTEMİZ MOTORCU DOSTU İSTASYON KONSEPTİNİ ERDİL YAŞAROĞLU İLE TANITTI

Yayımlanma

/

2017 yılında dünyada bir ilke imza atarak Türkiye’de Motorcu Dostu İstasyon konseptini hayata geçiren Aytemiz, her geçen gün büyüyen ve motosiklet sürücüleri tarafından beğenilen konseptini geçtiğimiz günlerde Erdil Yaşaroğlu ile bir film serisindetanıttı.

Motorcu Dostu İstasyon konsepti,motosiklet kullanıcılarının akaryakıt istasyonlarındaki temel ihtiyaçlarını karşılamak, akaryakıt istasyonlarında iyi hizmet ve kaliteli servis alabilmelerini sağlamak ve yollardaki farkındalıklarını artırmak için Aytemiz tarafından hayata geçirilmiş bir kavram. Hayata geçtiği yıldan itibaren motosiklet tutkunları tarafından çok sevilen ve beğenilen bu konsept, bugün itibariyle 47 ilde ve 157 Aytemiz istasyonunda hizmet vermeye devam ediyor.

Her sene, Motorcu Dostu İstasyon konseptimotosiklet sürücülerinin beklentilerine göre geliştirilmeye ve motosiklet tutkunlarının en çok kullandığı rotalar çerçevesinde de yaygınlaştırılmaya devam ediyor. Aytemiz, bu sene Motorcu Dostu İstasyon konseptini tanıtmak için ünlü karikatürist ve motosiklet tutkunu Erdil Yaşaroğlu ile bir araya gelerek bir film serisi yayınladı.

Erdil Yaşaroğlu’nun gözünden Aytemiz Motorcu Dostu İstasyon

Uzun yıllardır motosiklet kullanıcısı olan ve motosiklet ile seyahat etmeyi çok seven ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu, yayınlanan film serisinin ilk bölümünde Motorcu Dostu İstasyon konsepti ile tanışıyor.

Motosiklete özel park alanları, kask ve ekipman koyabilmek için özel kilitli dolaplar, motosikleteyakıt damlamasını ve motosikletin çizilmesini engelleyen koruyucu bez, kaymaz zeminli pompa adası, motosiklet yıkama hizmeti, motosiklet bakım sehpası gibi hizmetleri ile Aytemiz Vaay uygulamasını kendine has eğlenceli tarzı ile izleyiciye anlatıyor.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yayımlanma

/

Pandemiden sonra artan motosiklet hevesi gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli yada motosiklete hangi türle başlanmalı gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa tam da aradığınız yerdesiniz.

Motosiklet kullanmak için pek çok neden var. Şehirde dolaşmanın ekonomik bir yolu olmakla birlikte kendini kişiliğinizi göstermenin ve diğer motorcularla arkadaşlığın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca çok havalı bir araç olan motosiklete binmek sizi daha da iyi hissettirebilir.

Bir çok motosiklet türü vardır. Kolay bir yolculuk için harika olan basit scooter’dan gürültülü Cruiser’lara kadar çeşitlilik gösterir.Enduro, Motocross ve Supersport motosikletleri gibi bazı motosikletler daha çok yarış veya arazi sürüşü içindir. Diğerleri, açık yolun özgürlüğünün tadını çıkarmanıza izin vermek içindir. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir motosiklet seçerken önemli olan, ne tür bir sürüş yapmak istediğinize karar vermektir. Bu, sizin için uygun bir türü bulmanıza yardımcı olacak ve bütçenize uygun motosikleti almanızı sağlayacaktır. Unutmayın her zaman önemli olan sizin ne istediğinizdir.

 

Devamını oku

Haber

Benzin fiyatlarına indirim geliyor

Yayımlanma

/

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti.

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022’de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV’den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Devamını oku

Haber

Jandarmadan motosiklet ve kask denetimi!

Yayımlanma

/

JANDARMANIN motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Denetimde 380 sürücüye toplam 215 bin lira ceza kesildi, 80 motosiklet trafikten men edildi.

Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, son dönemde meydana gelen motosiklet kazalarını ve kazalardaki ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce denetim yapıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından uygulanmaya konulan ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında 20- 25 Ekim’de motosiklet ve kask denetimi gerçekleştirildi.

Motosikletli Jandarma Trafik Hızır Timlerince yapılan kontrollerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Kask takmayan, kurallara uymayan ve evrakları eksik olan 380 sürücüye toplamda 215 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 80 motosiklet trafikten men edildi, alkollü olarak motosiklet kullanan 5 sürücünün de sürücü belgesi alındı.

 

Devamını oku