Sosyal medya

Ekipman

Icon Stryker Vest, sırt + göğüs korumanın en şık hali!

Yayımlanma

/

Icon Stryker Vest

Çoğu motosiklet kullanıcısı, sırt koruma tercihini ceket içi sırt korumalardan yana kullanmakta. Fakat güvenliği bir adım daha ileri taşımak isteyen kullanıcılar ise ceket içi sırt koruma ekipmanları yerine; sırt ve göğüs korumalarının bir arada bulunduğu harici korumaları tercih ediyor. Bu yazımızda, sırt + göğüs koruma ekipmanı olarak; tasarımıyla öne çıkan, Icon Stryker Vest modelini inceliyoruz.

Icon Stryker Vest Icon Stryker Vest


İlginizi çekebilir: Spidi Defender Back and Chest Protector ile, sırt ve göğüs koruma bir arada!


Icon Stryker Vest bizlere neler sunuyor?

Icon Stryker Vest, Amerikalı üretici Icon tarafından üretilmekte. Icon markası, MotoGP veya WSBK gibi büyük organizasyonlardan ziyade; sokak kullanımına uygun, şık tasarımlara sahip koruyucu ekipmanları, makul bir fiyat performans dengesi ile kullanıcılara sunmaya çalışan markalardan biri. Icon Stryker Vest için de fiyat performans dengesi Icon tarafından iyi kotarılmış diyebiliriz. Göğüs bölgesinde level 1sırt bölgesinde level 2 korumalara sahip olan Icon Stryker Vest, çok şık bir tasarıma sahip olsa da; bazı yönlerden yetersiz kalıyor. Gelin bu ürünün artılarına ve eksilerine değinelim.

Ürün sırtında bulunan armadillo zırhına benzer tasarım ile gerçekten sıra dışı bir tasarım anlayışına sahip. Biz önde ve arkada kullanılan bu dizaynı çok beğendik. Sırt koruma bölgesi içerisinde D3O korumalar bulunmakta. Armadillo zırhının her bir parçası ise pimler aracılığı ile, yeleğin kendisine mesnetlenmiş; FAKAT! şunu belirtmeden geçmeyelim ki sırt koruma kısmı, dışarıdan ne kadar sağlam gözükse de; yeterli rijitliğe sahip değil! Bu durum, olası bir kazada, sert kenarlı bir şeye sırtınızı çarparsanız, dezavantaj olarak karşınıza çıkabilir. Düz bir zemine olan çarpma esnasında ise (örn. asfalt), görevini yapacaktır.

Icon Stryker Vest

Ön tarafta, göğüs koruma plakası ne kadar büyük gözüküyor olsa da; iç tarafı D3O ile desteklenmemiş ve bizce göğüs kafesini yeterli düzeyde kaplamıyor. Her ne kadar level 1 göğüs koruma standardı yakalanmış olsa da; bu durum bizim içimize çok da sinmedi.

Diğer belirtmemiz gereken konu ise ürünün yaz aylarındaki kullanımı. Icon her ne kadar Hydra Dry adını verdiği mesh kumaş teknolojisini kullanmış olsa da; sıcak mevsimlerde bu ürün gerçekten fena terletiyor! Ayrıca ağırlığı ile de omuzlardan ciddi anlamda baskı yaparak, sanki sürekli sırtınızda taşıdığınız bir sırt çantası varmış hissi veriyor. Konfor bakımından Icon Stryker Vest’e ne yazık ki düşük puan veriyoruz.

Özetleyecek olursak, Icon Stryker Vest, tasarımı ile gençlerin kullanmaktan keyif alacağı bir sırt + göğüs koruması. Kendine has tasarımının ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ürünün birçok renk seçeneği de mevcut. Fakat şık görünmenin de bir bedeli var. Bu bedeli de konfordan feragat ederek ödemeniz gerekiyor. Bizim Icon Stryker Vest’e toplam puanımız 10 üzerinden 6 puan.

İçeriklerin devamı için lütfen yorum yapmayı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. Geri bildirimlerinizi bekliyoruz. Güvenli Sürüşler!

Icon Stryker Vest

Icon Stryker Vest

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekipman

Held’in yeni hava yastığı yeleği, her türden kıyafet ile kullanılabiliyor!

Yayımlanma

/

Üreticiler, güvenlik teknolojilerini daha ulaşılabilir bir hale getirmek için çalışmalar yapıyor. Uzun bir zamandır bir sürücü, hava yastığı ceketi veya tulumu satın almak istediğinde oldukça yüksek meblağlar ödemesi gerekiyordu.


İlginizi çekebilir: Yeni Dunlop Roadsmart IV serisi tanıtıldı


Son zamanlarda ise motosiklet endüstrisindeki büyük markalardan bazıları (Dainese ve Alpinestars gibi), herhangi bir ceketin üstüne veya altına giyilebilir, evrensel hava yastığı yeleği üretmişti. Bu harekete Alman şirket Held‘de katıldı.

Held, şimdiye kadar eVest Clip-in ve In&Box sayesinde sürücülere, Held marka ceketlerine hava yastığı donanımı ekleme imkanı sunuyordu. Buradaki tek sorun yaratacak kısım, Held marka bir cekete sahip olmanızın gerekmesiydi. Fakat Held, hava yastığı yeleğiyle bu sorunu ortadan kaldırmış. Yani bu yeleği kullanmak için diğer bir Held marka ürüne ihtiyacınız yok. Kendi başına kullanabilir, herhangi bir giysinin üzerine/altına giyebilirsiniz. Ayrıca yeleğin yapıldığı kumaşın, rahat ve nefes alabilen bir yapıya sahip olduğunu da belirtelim.

Held, hava yastıkları için Fransız şirket In&Motion‘ın deneyimine ve tescilli hava yastığına güvenmiş. Bu alanda çalışmalarını sürdüren Klim ve Ixon gibi şirketler de In&Motion‘un teknolojisini kullanıyormuş. Hatta Moto GP pilotlarından Aleix Esparago da yarış güvenliği adına In&Motion’ın sistemlerini kullanıyormuş.

Eylül ayında satışa çıkması beklenen ürünün fiyatları ise şu şekilde: Sadece yeleği 350 €‘ya satın almak mümkün. In&Box sistemini ise tamamen 400 €‘ya satın alabilir veya aylık 12 € (Yıllık 120 € şeklinde) kiralayabilirsiniz.

Kaynak: Held, Motorrad Online

Devamını oku

Ekipman

Yeni Scorpion EXO-ST1400 karbon fiber kask tanıtıldı!

Yayımlanma

/

Karbon fiber, motor sporları için en hafif ve en güçlü malzemelerden birisi. İster pistte yarışıyor olun, ister dünya turu yapan bir gezgin, hafif ve dayanıklı bir kask her tipten sürücüler için vazgeçilmez bir ekipman olacağı su götürmez bir gerçek. Konfor, havalandırma ve güvenliği bir arada sunan Scorpion EXO-ST1400 Carbon ise bu kategorideki en iddialı yeni adaylardan birisi.


İlginizi çekebilir: 1911 model Pierce Arrow Four, açık arttırma ile 225 bin dolara satıldı!


Yalnızca 1.45 kg ağırlığa sahip bu kaskta, karbon fiberi reçineyle birleştirmek için Termodinamik Kompozit Teknolojisi kullanılmış. Bunun sonucunda ise türbülansı en aza indirirken, havalandırmayı en üst düzeye çıkaran bir dış kabuk elde edilmiş.

Kaskın iç kısmında kolayca çıkarılıp, yıkanabilen ve değiştirilebilir bir antimikrobiyal astar bulunuyor. XS’dan XXL’a kadar altı farklı boyuta sahip bu kask, AirFit şişirme sistemi ile kafanızın şekline uymasını sağlıyor. Özel tasarımlı yanak pedleri sayesinde ise güneş gözlüklerinizi rahatlıkla takabilecek ve bluetooh kulaklık takabilecek alanlara sahip olacaksınız.

Scorpion’un Elip-Tec mekanizması ile herhangi bir alete ihtiyaç duymadan ST1400’ün vizörü değiştirilebiliyor. Gündüzden gece sürüşüne geçiş için mükemmel olan kalkan sistemi, aynı zamanda buğulanmayı engelleyen Pinlock teknolojisi de bu kaskta bulunuyor.

EXO-ST1400’ün hem DOT hem de ECE sertifikaları bulunuyor ve 5 yıllık üretici garantisi bulunuyor. Standart siyah ve mat siyah modelin perakende satış fiyatı 399 $ civarındayken, grafikli modeller ise 430 $ civarında bir etikete sahip.

Kaynak: RideApart

Devamını oku

Ekipman

Spidi Defender Back and Chest Protector ile, sırt ve göğüs koruma bir arada!

Yayımlanma

/

Spidi Defender Back and Chest Protector

Çoğu motosiklet kullanıcısı, sırt koruma tercihini ceket içi sırt korumalardan yana kullanmakta. Fakat güvenliği bir adım daha ileri taşımak isteyen kullanıcılar ise ceket içi sırt koruma ekipmanları yerine; sırt ve göğüs korumalarının bir arada bulunduğu, harici korumaları tercih ediyor. Bu yazımızda, sırt + göğüs koruma ekipmanı olarak başı çeken modellerden biri olan, Spidi Defender Back and Chest Protector ürününü inceliyoruz.

Spidi Defender Back and Chest ProtectorSpidi Defender Back and Chest Protector


İlginizi çekebilir: Yamaha MT-25’in çok beğenilen yeni kasasını konuştuk


Spidi Defender Back and Chest Protector bizlere neler sunuyor

Spidi Defender Back and Chest Protector, İtalyan üretici Spidi tarafından üretilmekte. Spidi’nin tam bir fiyat performans markası olduğunu söyleyebiliriz. Ününe yakışır şekilde, bu üründe de fiyat performans dengesini çok iyi yakalamış olan Spidi, göğüs bölgesinde level 1, sırt bölgesinde level 2 korumalara sahip olan bu ürünü bizlere sunuyor.

Spidi Defender Back and Chest Protector’un en iddialı olduğu yönü ise rahatlık. Gerçekten hafif olan bu koruma seti, yolculuğunuz esnasında, varlığını sizlere neredeyse hissettirmiyor. Bu kadar hafif bir ürün olmasına rağmen ise kullanıcıya kendini güvende hissettirmeyi çok iyi başarıyor. Estetik zevkler görecelidir fakat, sarı ve siyah renklerin hakim olduğu bu koruma ekipmanı, oldukça sade bir tasarıma sahip. Yani görüntüsüyle (ceket içi sırt korumalar kadar olmasa da) günlük hayatta kullanıma uygun bir koruma seti diyebiliriz. Ayrıca ürünün malzeme kalitesi gayet iyi. İlk dokunuşta kaliteli olduğu imajını anında kullanıcıya veriyor.

Üst taraftan ve böbrek bölgesinden; esnek, velkrolu bağlantılarla vücudunuza sabitleyebildiğiniz ürünü; giymek ve çıkartmak ise gerçekten çok kolay. Eğer sırt ve göğüs korumasının bir arada bulunduğu, sürücüye güven veren ve aynı zamanda çok konforlu bir sırt + göğüs koruması arıyor iseniz; Spidi Defender Back and Chest Protector, fiyat performans olarak en iyi seçim olarak gözüküyor. Bizim ürüne puanımız 10 üzerinden 9 puan. Kalan 1 puanı kırma sebebimiz ise göğüs korumasının level 2 yerine level 1 olarak sunulması.

İçeriklerin devamı için lütfen yorumlar sekmesini kullanmayı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. Geri bildirimlerinizi bekliyoruz. Güvenli Sürüşler!

Devamını oku