Sosyal medya

Ön İnceleme

Ön inceleme: Tracer 900 hangi donanımlara sahip ve teknik özellikleri neler

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900

Sport Touring segmentinde güçlü ve konforlu bir motosiklet arayışı içinde olan kullanıcıların aklına gelen ilk modellerden olan Yamaha Tracer 900, göz dolduran performansına ek olarak; birçok güvenlik donanımı da sunuyor.


İlginizi çekebilir: Dedikodulara göre, yeni Suzuki GSX S modeli yakında duyurulabilir!


Yamaha Tracer 900 hakkında

Çok amaçlı kullanımlara da uygun olan Tracer 900, her ne kadar uzun geziler için tasarlanmış olsa da; şehir içi ulaşımda da kullanıcılarını tatmin edebilmeyi amaçlıyor. Avrupa pazarında ciddi bir satış hacmi yakalayan Tracer 900, kalbinde bulunan 847 cc’lik motor bloğu ile üst devirlerde yüksek tork ve güç değerleri sunabiliyor. Dövme pistonlara ve ofset silindirlere sahip olan bu bloğun en dikkat çekici özelliği ise kompakt ve hafif oluşu.

Yamaha Tracer 900

Geniş bir ön cam ile satışa sunulan Tracer 900, uzun yolculuklarda, sürücünün maruz kaldığı rüzgarı minimuma indirerek; seyahatin sürücü için daha konforlu geçmesine yardımcı oluyor. Konfor öğeleri, etli ve geniş bir sele ve dik bir oturuş pozisyonu ile de desteklenerek, uzun yolculukları ergonomik bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için tasarlanmış. Ayrıca 18 litrelik depo hacmine de sahip olan Tracer 900, tam depo ile 300 km menzile erişebiliyor.

Güvenlik anlamında da birçok elektronik desteğe sahip olan Tracer 900 modelinde, ABS, 3 Modlu Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), ve yol koşullarına göre 3 farklı sürüş modu bulunuyor. Ayrıca, ani vites küçültme durumunda arka tekerleğin kilitlenmesini önleyen kaydırmalı debriyaj sistemi de mevcut. Rijit şasi yapısı ile virajlarda ve ani frenlemelerde de güven veren Tracer 900, 2020 yılı içinde Sport Touring segmentinin, yüksek hacimdeki en popüler modellerinden biri olmaya devam edecektir diye tahmin ediyoruz. Peki siz Yamaha’nın Tracer 900 modeli ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yamaha Tracer 900

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ön İnceleme

İkon haline gelen enduro, Suzuki V-Strom 1050

Yayımlanma

/

V-Strom 1050 XT-3

Dayanıklı ve uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen motosiklet modelleri ile ün yapan Suzuki, artık ikon haline gelmiş olan V-Strom 1050 modelini Türkiye’de satışa sundu. V-Strom’un 1050 ve 1050 XT Adventure olmak üzere 2 farklı versiyonu bulunuyor. Retro tasarımıyla dikkat çeken modelin, teknolojik ve elektronik donanımları da göze çarpıyor. Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi, Hareket Takip Fren Sistemi, Yokuş Kalkış Kontrol Sistemi, Eğime Bağlı Kontrol Sistemi ile Sürüş Modu Seçimi gibi özellikleri barındıran motosiklet, kalbinde ise 106 HP güç üreten V-Twin bir motor bloğu barındırıyor.


İlginizi çekebilir: Honda Gold Wing modellerine Android Auto™ entegrasyonu geliyor!


V-Strom 1050 XT-2

Suzuki V-Strom 1050, birçok güvenlik donanımına da sahip

V-Strom 1050, “Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi” özelliklerini bünyesinde barındırarak kullanıcısına güven verebilmeyi amaçlıyor. Bu sistemler arasında; ABS’nin, motosiklet yatık durumdayken de aktif hale gelmesini sağlayan Hareket Takip Fren Sistemi, yokuş yukarı fren yapıldığında kaymayı önleyen Yokuş Kalkış Kontrol Sistemi, yokuş aşağı arka tekerleğin kalkmasını önleyen Eğime Bağlı Kontrol Sistemi, gaz kelebeğinin çalıştırılmasına gerek kalmaksızın belirlenen hızı koruyan Seyir Kontrol Sistemi ve ağırlığa göre optimum frenleme sunan Yüke Bağlı Kontrol Sistemi yer alıyor.
3 farklı Sürüş Modu, sürücüye, farklı koşullarda farklı kullanım imkanları sunuyor. Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ise sürekli olarak ön ve arka teker hızını, gaz kelebeğinin konumunu, krank ve dişli pozisyonlarını denetleyerek ateşleme zamanı ve hava çıkışlarını yönetiyor.
V-Strom 1050 XT-4
Ayarlanabilir süspansiyonlara sahip olan V-Strom, Bridgestone Battlax Adventure A41 lastikler ile satışa sunuluyor. LCD gösterge panelinde ise, hız, vites, anlık ve ortalama yakıt tüketimi ve menzil gibi bilgilere ulaşabilmeniz mümkün. Gösterge panelinin sol tarafında konumlanan USB girişi ise, navigasyon ve akıllı telefon gibi cihazlarınızı şarj etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca V-Strom 1050 için fabrikanın belirttiği yakıt tüketimi ortalaması ise 4.9 litre / 100 km olarak belirtilmiş durumda. Siz V-Strom 1050 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere!
Devamını oku