Sosyal medya

Haber

Burgan Filo Elektrikli araçları bünyesine kattı

Yayımlanma

/

Burgan Leasing bünyesinde filo kiralama alanında esnek çözümleri ve ürün çeşitliliğiyle öne çıkan Burgan Filo, sürdürülebilir bir gelecek için elektrikli araçlarla filosunu genişletti. 600 milyon TL’yi aşan araç yatırımlarıyla “çevreci dönüşüme” odaklanan şirket, İngiliz MG markasının ZS EV SUV tipi yüzde 100 elektrikli araçlarıyla hizmet verecek.

Burgan Filo, bünyesine kattığı yeni elektrikli araçlarla daha yaşanılabilir bir dünya ve yeşil gelecek için önemli bir adım attı. Yaptığı yatırım ile sıfır emisyon hedefini ve çevre duyarlılığını gösteren şirket, filosuna Türkiye distribütörlüğünü Doğan Trend Otomotiv’in yaptığı İngiliz MG markasının ZS EV SUV tipi yüzde 100 elektrikli araçlarını dahil etti.

Teknoloji ve çevre odaklı şirket kültürünü, faaliyet gösterdikleri tüm alanlara entegre ettiklerini ifade eden Burgan Leasing Filo Kiralama Genel Müdür Yardımcısı Saniye Yeşilbaş, “Müşterilerimizi çevreci teknolojilerle tanıştırarak elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız yeni yatırımlarla filomuzu elektrikli araç yönünden geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Üç yılda filonun yüzde 15’i çevreci olacak”

Burgan Leasing Filo Kiralama Genel Müdür Yardımcısı Saniye Yeşilbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’da bu yıl ilk kez elektrikli araç satışları konvansiyonel araç satışlarını geçti. Bizim de paydaşı olduğumuz Paris İklim Anlaşması uyarınca, küresel ısınmanın en önemli faktörlerinden olan geleneksel motorlu araçlar yerine ülkemizde de elektrikli araçlara yatırım yapmanın ve müşterilerimizi çevreci alternatiflerle tanıştırmanın bir sorumluluk olduğu düşüncesindeyiz. Öncelikli amacımız, çevreci teknolojileri destekleyerek bu alana yatırım yapmak. Yatırımlarımız sayesinde müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve çözümlerde çevreci alternatifler daha fazla öne çıkacak. Yeni araçlarımızı, test ve ikame amaçlı olarak elektrikli araç ile tanışmak isteyen müşterilerimizin hizmetine sunacağız, adreslerinde şarj üniteleri kurulmasına yardımcı olacağız’’ dedi.

Filolarındaki sıfır emisyonlu araç oranını üç yıl içinde yüzde 15’e çıkarmayı planladıklarını belirten Yeşilbaş, 2030 yılına kadar ise filolarının tamamının çevreci ve geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş araçlardan oluşmasını hedeflediklerini aktardı.

Müşteri ve tedarikçi portalı ile esnek ve hızlı çözümler

2019 yılından bu yana operasyonel kiralama iş kolunda hizmet verdiklerini söyleyen Burgan Leasing Filo Kiralama Genel Müdür Yardımcısı Saniye Yeşilbaş, şunları söyledi: “Filo kiralama pazarına iki yıl önce hızlı bir giriş yaptık. Bu alanda müşterilerimize araç politikası danışmanlığından sahip olma maliyetlerinin optimize edilmesine kadar çok geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Değişen talep ve beklentilere uygun esnek çözümler üretiyoruz. Bu doğrultuda yakın geçmişte, müşterilerimizin filo yöneticilerinin tüm araç bilgilerine erişebildikleri ve kendi raporlarını üretebildikleri müşteri ve tedarikçi portalımızı devreye aldık. Araç kullanıcılarımız, tüm taleplerini tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor. Bunlara ek olarak yurtdışındaki mobilite çözümlerinin ülkemize uyarlanması ve Türkiye’ye özgü ihtiyaçlara cevap verecek yazılımlara dönük yatırımlarımız sürüyor.”

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Yeni Yamaha XMax 300 (2024) Mayıs Ayında Bayilerde

Yayımlanma

/

Türkiye’de Sport Scooter segmentinin öncüsü olan XMAX ailesi, XMAX 300 Tech Max modelinin dönüşü ile daha da zenginleşiyor. Dinamik görünüm, işlevsellik, yüksek performans ve yüksek teknolojisiyle XMAX 300 Tech Max, scooter kullanıcıların yeni gözdesi olacak. Şehir içi günlük kullanımda veya şehir dışı gezilerde kıvraklık ve yüksek performans sunan model, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak. Mayıs 2024’de Yamaha bayilerden satın alabileceğiniz XMax 300’ün fiyatı henüz açıklanmadı.

Düşük Yakıt Tüketimi, Yüksek Motor Gücü…

XMAX 300 Tech MAX’ın ekonomik 300 cc tek silindirli sıvı soğutmalı motoru, hafta sonu yolcukları için bolca eğlence sunarken şehir içinde hızlı ve verimli kullanımıyla heyecan verici bir performans sağlıyor. Yamaha’nın gelişmiş Blue Core teknolojisi, yakıt tüketiminden tasarruf sağlarken gücü de en üst düzeye çıkarıyor. 

Modelde 4,2 inç tam renkli TFT ekranla birlikte ayrı tutulmuş bir 3,2 inç LCD hız göstergesi bulunuyor. 4,2 inçlik TFT ekran, akıllı telefon aracılığıyla bağlanabilen yerleşik Garmin navigasyon sistemini desteklemektedir. Böylece gerçek zamanlı trafik bilgileri, tahmini varış süresi gibi verilere kolayca erişerek sürüş keyfinizi maximuma çıkarabilirsiniz.

Radikal Görünüm…

XMAX 300 Tech MAX, yeni X şeklinde Full LED ön aydınlatmalarıyla görünürlüğünü artırmanın yanı sıra XMAX ailesinin sportif karakterini de mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Fütüristik görünüm, dinamik gövde tasarımına kusursuz şekilde uyum sağlayan entegre sinyaller ile güçlendirilmiştir. Kompakt silüete sahip gövde tasarımıyla şıklığı ve kaliteyi biraraya getiren deri kılıflı sele, sunduğu gelişmiş sürüş ergonomisi ile sürücüleri kalbinden vuruyor. 2 full face kaskın sığabildiği geniş sele altı depolama alanı ile XMAX 300 Tech MAX hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Devamını oku

Genel

Honda Motosikset Liderliğini İtibar Ödülü ile Taçlandırdı

Yayımlanma

/

2024 yılı pazar liderliğini açıklayan Honda Motosiklet, bu yıl onuncusu gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında halk oylarıyla ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi

  

Honda Motosiklet, pazarlama platformu Marketing Türkiye ile pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde halkın oylarıyla motosiklet sektöründe birinci olarak ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi.

Düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri törenine markayı temsilen Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Emel Efe Tüzmen, Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen ve Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Ürün Müdürü Emre Koşak katıldı.

Alınan ödüle ilişkin olarak Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen, “2023 yılı satış rakamları ile kendi rekorumuzu da kırarak pazar lideri olduk.  Toplam satış ve pazar payı başarımızı, müşterilerimizle kurduğumuz bağın ve sağladığımız müşteri memnuniyetinin göstergesi olan bu ödülle taçlandırmak bizi çok gururlandırdı. Honda kullanıcılarının marka ile arasında çok özel bir bağ vardır. Bu ödül, bizim bu bağı koruyabildiğimizi gösterirken, daha fazlasını yapmamız için de motivasyon kaynağı oldu. Sektörünün en itibarlı markası ödülüne layık görülmemizde emeği geçen tüm paydaşlarımıza,  çalışma arkadaşlarımıza ve bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi.

 ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırmasının sonuçları baz alınarak belirlenen ve pazarlama sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen The ONE Awards, bu yıl onuncu kez düzenlendi. Araştırma kapsamında 70 farklı kategoride en başarılı markalar, genel başarıyı değerlendiren 9 ana kriter, yıl performansını değerlendiren 16 alt kriter kapsamında 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmelerde sonucunda ödüle değer görüldü. 

Devamını oku

Genel

TENERE EFSANESİ TENERE 700 EXTREME İLE DEVAM EDİYOR

Yayımlanma

/

İlk Dakar Rallisi’ni kazanan XT500modeliyle aynı sağlam genlere sahip Tenere, sürücülerin macera ruhunu açığa çıkarırken yeni ufukların ötesini keşfetmelerini sağlıyor. Tenere 700’ün 2019 yılında sahneye çıkmasıyla macera deneyimi bir üst seviyeye taşındı veYamaha’nın sınıfının lideri Adventure serisi, 2024 Model Tenere 700 Extreme’in satışa sunulmasıyla çok daha güçlü ve zengin bir seriye dönüştü.

Gelişmiş off-road performansı, artırılmış hareket mesafesi ve tamamen ayarlanabilir KYB ön süspansiyonları ile özgürlüğün sınırlarını aşmanız için tasarlanan Tenere 700 Extreme,farklı sürüş stillerine ve vücut yapılarına uyum sağlayan yapısıyla en zorlu arazilerdemaksimum performans sunuyor.Artırılmış yerden yüksekliği, daha geniş titanyum basamakları, yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluğu ve çevikliği ilebenzersiz bir sürüş deneyimi vadeden Extreme, Tenere ailesinin en heyecan verici modeli olmaya hazır.

Tenere 700 Extreme,5 inç TFT Raid temalı göstergesi, tek parça rallyselesi, yüksek kaliteli şasi bileşenleri ve off-road sürüş deneyimi için eklenen diğer ayrıcalıklı özellikleri ilemaceraseversürücüleri vahşi doğaya ve yeni ufuklara taşıyabilecek son derece yetenekli bir motosiklet.

Tenere 700 Extreme Temel Özellikler
• Geniş aralıklarla tamamen ayarlanabilir 43 mm KYB Ön Süspansiyonlar
• 230 mm artırılmış hareket mesafesi (Tenere700’den 20 mm daha fazla)
• 260 mm yerden yükseklik (Tenere 700’den 20 mm daha fazla)
• 5 inç RallyRaid Temalı TFT gösterge
• Sol tarafta mesafe kontrol butonu
• %35 daha geniş yüzey alanına sahip hafif, yüksek tutuşlu titanyum basamaklar
• Yüksekliği 910 mm’ye ayarlanabilen tek parça rally sele
• Yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluk
• Izgara tipi alüminyum radyatör koruyucu
• Zincir koruma

 

Devamını oku