Sosyal medya

Genel

Dani Pedrosa MotoGP’ye geri dönebilir!

Yayımlanma

/

Dani Pedrosa MotoGP KTM

MotoGP tarihinin en başarılı isimlerinden olup istikrarlı bir şekilde başarılı yarışlar çıkaran fakat buna rağmen şampiyonluğa hiç ulaşamamış bir isim var: Dani Pedrosa. Pedrosa’nın yarışmayı bıraktığını açıkladığından bu yana neredeyse 3 yıl geçti ve aradan geçen 3 yılın ardından, Pedrosa’nın MotoGP’ye yeniden dönme ihtimali söz konusu. Göründüğü kadarıyla KTM, Wildcard seçimini Dani Pedrosa’dan yana kullanacak fakat Pedrosa bu teklifi kabul edecek mi bu merak konusu. 3 yıl aradan sonra efsane isim Pedrosa’yı, Jack Miller, Fabio Quartararo gibi isimlerin karşısında yarışırken görmek gerçekten ilginç olacaktır.


İlginizi çekebilir: Türkiye’nin motokrosçuları Çatalca’da buluştu!


Dani Pedrosa’yı yeniden pistlerde görebilir miyiz?

Aslında bu olasılık hala mümkün, Pedrosa her ne kadar bıraktığını söylese de, gerek test pilotluğu yapması gerekse de birçok kez şampiyonluğa çok yaklaşıp bu hedefine bir türlü ulaşamamasından dolayı yarım kalan bu hayali gerçekleştirmek adına yeniden yarışlarda boy göstermeye başlayabilir. Pedrosa için bu kapıyı açacak olasılık da muhtemelen Avusturyalı motosiklet devi KTM olacak. Ellerinde bulundurdukları Wildcard üzerinden Pedrosa, KTM üzerinden MotoGP’deki yerini yeniden alabilir. Bir süredir KTM test sürücüsü olarak görev alan Pedrosa’yı bakalım yeniden pistlerde görebilecek miyiz?

dani-pedrosa-red-bull-ktm-fact (1)

KTM motor sporları direktörü Pit Beirer, KTM’nin RC16’sı tam haliyle hazır hale geldikten sonra 2022 yılında MotoGP gridindeki yerini alabilir. Pedrosa’nın KTM bünyesinde pistlere geri dönmesini çok istediğini söyleyen Beirer, yine de son kararın Pedrosa’ya ait olduğunu söyledi. Beirer’in gözlemlediği kadarıyla ise, Pedrosa MotoGP’de yeniden yarışmak için gayet istekli. Bu durum da, efsane ismin yeniden MotoGP’ye dönme olasılığını güçlendiriyor.

Pedrosa’nın şansı ne?

Şahsen biz, Pedrosa yeniden MotoGP’de yarışmaya başlasa bile, şampiyonluk şansının çok düşük olacağını düşünüyoruz. Çünkü aradan geçen 3 yılda hem Pedrosa rekabetten kopmuş oldu, hem de bir miktar yaşlanmış oldu. Bu da, hızlı bir geri dönüşün zor olduğunu bizlere gösteriyor. Öte yandan en parlak zamanlarında bile şampiyonluğa ulaşamayan Pedrosa’nın, bugünden sonra şampiyonluğa ulaşabilme ihtimali bize göre daha da az. Fakat her şeye rağmen efsane ismi yeniden yarışırken görmek birçok MotoGP hayranını mutlu edecektir. Şayet biz de kendisini yeniden pistlerde görmek isteriz.

Dani Pedrosa

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Motosikletle Yüksek Hızlarda Seyahat Ederken Lastiğiniz Patlarsa Ne Olur?

Yayımlanma

/

Teorik olarak, iç lastiksiz bir lastiği iç lastikli bir lastikle değiştirmek mümkündür, ancak yine de tavsiye edilmez ve bunu yapmak gerçekten pratik değildir. Çoğu modern motosiklet artık iç lastiksiz lastiklerle çalışıyor. İç lastikli lastikler, gördüğünüz dış kısım ve lastiğin kendisinden ayrı olan ve lastiğe şeklini veren havayı tutmak için kullanılan bir iç lastik olmak üzere iki bileşenden oluşur. Dış lastik, uzun mesafelerde sürmeye ve sert yüzeylere çarpmaya dayanacak kadar sağlam olmalıdır. Öte yandan iç lastik, lastiğin şeklini alacak ve lastiğin kendisine kolayca yerleştirilebilecek kadar yumuşak olmalıdır. Yapıları gereği daha yüksek düşüşlere ve yoldaki taş ve türevine çarpmanın getirdiği aşırı şoka dayanabilirler. Günümüzde modern motosikletlerin çoğu iç lastiksiz lastikler kullanıyor çünkü tel jant yerine döküm jantlarla geliyorlar, bu da lastikleri bir şambrele gerek kalmadan hava geçirmez hale getirmeyi kolaylaştırıyor. İç lastiksiz lastikler seyahatleriniz için daha uygun olacaktır. Özellikle yüksek hızlarda seyahat ediyorsanız, isteyeceğiniz son şey ani bir havanın düşmesidir, ancak bükülmüş bir kenar da kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz başka bir şeydir. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

İstanbul’da Elektrikli Scooter ile Yaşanır mı?

Yayımlanma

/

Elektrikli scooter ile otobana çıkıyoruz. ‘Hızlı akan trafikte 70 km/s hızla giden bir scooter ile neler yaşarız? Şarjı ne kadar gidiyor? Yolda kalmamak için Özge nasıl taktikler geliştirmiş?’ Bunları anlattığı bir vlog çekmiş sizler için. Tabi trafiğe girince de hayatın olağan akışında son ses müzik dans eden teyzeler, ışıktan kalkarken tek teker yapan çocuklar ve uzaylı görmüş gibi bakan kuryeci abimize denk geliyoruz. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

2021 Suzuki V-Strom 650 Modellerinde değişiklik var mı?

Yayımlanma

/

2021 model Suzuki V-Strom 650ler, standart ve XT versiyonlarıyla Suzuki bayilerindeki yerini aldı. Peki herhangi bir değişiklik var mı? Bize kalırsa, V-Strom 650 modellerinin bir revizyona ihtiyaçları var. Özellikle kendi segmentlerindeki rakipleri de ciddi değişimlere uğramışken umarız V-Strom 650 de yakın zamanda gerekli değişimleri görür. Fakat V-Strom 650 modellerinin güncel halleriyle de özellikle mekanik anlamda çok başarılı olduklarını kabul etmek lazım. Suzuki’nin geçmişten bu yana devam eden malzeme kalitesi avantajını V-Strom 650 modellerinde de görmeye devam ediyoruz.

Devamını oku