Sosyal medya

Haber

Elektrikli motosiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Yayımlanma

/

250W üstü güce sahip olan elektrikli motosikletleri ehliyet ile kullanabiliyorsunuz. Peki Elektrikli motosiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Biliyorsunuz ki 250W üstü güce sahip olan elektrikli motosikletleri ehliyet ile kullanabiliyorsunuz. 250W altı elektrikli motosikletler ise ehliyetsiz, plakasız ve ruhsatsız kullanılabiliyor. Satın alırken de bilmeniz gereken bilgileri sizler için paylaştık.Elektrikli motosiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Motor gücü çok önemli. Motor gücüne bakın. Eğer A1 veya M sınıfı ehliyetiniz (B ehliyet) yoksa 250 Watt gücünün aşağısındaki elektrikli motosikletleri tercih edin. Motor gücü menzili de etkilediği için satın alırken yaparkenki önemli kriterdir. 500 Watt motor gücüne sahip olan elektrikli motosiklet 25 km, 1200-1500 Watt arasında gücü olanlar 40-50 km arası menzile sahiptir, 2000 Watt gücü olan elektrikli motosikletler 75 km ve üzeri menzil mesafelerine sahiptir. İhtiyacınıza göre karar vrebilmeniz için işiniz veya mesafeniz doğrultusunda seçim yapın. Günlük gidip geleceğiniz mesafeyi ölçün ve satın alın.

Menzili de önemli. En düşük menzilli elektrikli motoisklet ve bisikletler gecelik 4 saatlik tek şarj ile 5 km’lik bir mesafeyi ortalama gidiş gelişte 4 gün yapabilmenizi sağlar. Daha uzun mesafeler motor sürecekseniz, 70-80 km menzile uygun elektrikli motosiklet modelleri daha uygun olacaktır. Yani motor gücü 2000 watt üzerinde olması daha iyi olur.

Bunlara ek olarak şarj süresini de kontrol edin.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yayımlanma

/

Pandemiden sonra artan motosiklet hevesi gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli yada motosiklete hangi türle başlanmalı gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa tam da aradığınız yerdesiniz.

Motosiklet kullanmak için pek çok neden var. Şehirde dolaşmanın ekonomik bir yolu olmakla birlikte kendini kişiliğinizi göstermenin ve diğer motorcularla arkadaşlığın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca çok havalı bir araç olan motosiklete binmek sizi daha da iyi hissettirebilir.

Bir çok motosiklet türü vardır. Kolay bir yolculuk için harika olan basit scooter’dan gürültülü Cruiser’lara kadar çeşitlilik gösterir.Enduro, Motocross ve Supersport motosikletleri gibi bazı motosikletler daha çok yarış veya arazi sürüşü içindir. Diğerleri, açık yolun özgürlüğünün tadını çıkarmanıza izin vermek içindir. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir motosiklet seçerken önemli olan, ne tür bir sürüş yapmak istediğinize karar vermektir. Bu, sizin için uygun bir türü bulmanıza yardımcı olacak ve bütçenize uygun motosikleti almanızı sağlayacaktır. Unutmayın her zaman önemli olan sizin ne istediğinizdir.

 

Devamını oku

Haber

Benzin fiyatlarına indirim geliyor

Yayımlanma

/

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti.

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022’de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV’den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Devamını oku

Haber

Jandarmadan motosiklet ve kask denetimi!

Yayımlanma

/

JANDARMANIN motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Denetimde 380 sürücüye toplam 215 bin lira ceza kesildi, 80 motosiklet trafikten men edildi.

Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, son dönemde meydana gelen motosiklet kazalarını ve kazalardaki ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce denetim yapıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından uygulanmaya konulan ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında 20- 25 Ekim’de motosiklet ve kask denetimi gerçekleştirildi.

Motosikletli Jandarma Trafik Hızır Timlerince yapılan kontrollerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Kask takmayan, kurallara uymayan ve evrakları eksik olan 380 sürücüye toplamda 215 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 80 motosiklet trafikten men edildi, alkollü olarak motosiklet kullanan 5 sürücünün de sürücü belgesi alındı.

 

Devamını oku