Sosyal medya

Haber

GEFCO’dan araç lojistiği atağı!

Yayımlanma

/

GEFCO, Peugeot, Citroen, Opel ve DS için Türkiye’deki bitmiş araç lojistiği hizmetlerini sağlama amacıyla iki yıllık stratejik bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşmeye, araçların liman operasyonları, teslimat sonrası kontrol (PDI) hizmetleri ve Türkiye’de araç dağıtımı dahil. GEFCO Türkiye, ayrıca Fransa’daki Vesoul ve Almanya’daki Bochum şehirlerinden İzmir’e uluslararası karayolu taşımacılığı hizmetinin yanı sıra yedek parçaların yurt içinde dağıtımını da yönetecek.

 

GEFCO, Türkiye’deki Autoport ve yeni açılan Yarımca limanlarında ve GEFCO araç stok sahalarında araç kontrol işlemlerini tamamlayacak. Kontrolleri biten araçların, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki 40 şehirde 152 noktadaki bayilere doğrudan teslimatı sağlanacak.

 

GEFCO, ayrıca Groupe PSA Türkiye yedek parça nakliyeleri için kapıdan kapıya uluslararası ve yurt içi komple taşıma (FTL) ve acil nakliyeler için de kara yolu ile Time Critical hizmeti verecek. Uluslararası karayolu taşımacılığı Fransa’daki Vesoul ve Almanya’daki Bochum şehirlerinden Türkiye’deki İzmir şehrine sağlanacak. Ayrıca, Türkiye’nin yedi büyük kentinde dokuz noktaya yedek parça dağıtımı yapılacak.

 

GEFCO Türkiye Genel Müdürü Stefano Pollotti konuyla ilgili şöyle konuştu: “Groupe PSA Türkiye ile bu önemli ve stratejik sözleşmeyi imzalamaktan gurur duyuyoruz. Ekibimiz, Groupe PSA Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için en yüksek kalitede hizmet ve çözüm sağlamayı taahhüt ediyor. Birlikte büyümeyi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

 

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille şunları vurguladı: “İş birliğimiz her iki taraf için de stratejik. Operasyonel yapımız gelişiyor, bu süreçte GEFCO’nun bize geniş bir yelpazedeki yeni araç lojistik uzmanlığıyla destek verme yeteneğine güveniyoruz.”

 

GEFCO, firmanın gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için en yüksek kalitede bitmiş araç çözümleri sunmak üzere 2002 yılından bu yana Groupe PSA Türkiye ile birlikte çalışmaktadır.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

2022 Yılı Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar

Yayımlanma

/

Köprü geçiş ücretleri 2022

Yeni yılın gelişiyle birlikte en çok sorulan sorulardan biri de, artık ücretli otoyolları ve köprüleri ne kadara kullanabileceğimiz konusu oldu. Biz de merak edenler (özellikle de motosiklet kullanıcıları) için geçiş ücretlerini sıraladık.

15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri

İlk olarak İstanbul’da köprüleri sıklıkla kullananlar için 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden başlayalım. Bu köprüler için en büyük değişiklik, 2021’de geliş-gidiş ücretinin tek seferde bakiyenize yansıtılmasıyken; 2022 yılı içinde her geçiş ayrı olarak ücretlendirilecek. Her geçiş için motosiklet kullanıcılarının ödeyeceği rakam 3.25 TL iken, otomobiller 8.25 TL ödeyecek.

2022 köprü geçiş ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeyse motosiklet için geçiş bedeli 13 TL olarak belirlenirken; otomobiller 19 TL karşılığında köprüyü kullanabilecek.

yavuz sultan selim 2022 geçiş ücreti

İstanbul – İzmir arasında hangi ücretleri ödemeniz gerekiyor

Söz konusu İstanbul – İzmir olunca, yeni otoyol ile hızlı bir şekilde bu 2 büyük şehrimiz arasında ulaşım sağlanabiliyor. Peki bu yol üzerinden İzmir’e gitmek istediğinizde ödemeniz gereken bedel ne kadar? Bunu da tablo üzerinden şu şekilde özetleyebiliriz:

istanbul izmir otoyol ücretleri

6. Sınıf ibaresi motosikletleri temsil ederken; 1. sınıf otomobilleri teslim etmektedir.

Devamını oku

Haber

2022 Ovaobike CT-X Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı. Model yeni ve ortaya çıkması için biraz zaman gerekiyor. Ovaobike, özellikle şehiriçi sürüşünü severlere yönelik tamamen farklı bir seçenek olarak CT-X scooter’ını da ortaya çıkardı.

Full, tam kask ve 4,5 kW’lık bir motoru saklamak için alana sahip, motor 145 km / s azami hıza ulaşmasını sağlar.Menzil 115 km, ancak evet, 50 km / s’de bu menzili yapabiliyor.

 

Devamını oku

Haber

2022 Aprilia SR GT 200 Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış

2022 Aprilia SR GT 200’nin özellikleri bir çok kişi tarafından merak ediliyor. 2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış. Şasi alanındaki bilgi birikimi, Aprilia teknisyenleri tarafından şasiyi oluştururken tam olarak kullanılmış, bu da hassas dinamik davranışın garantisidir.
Yüksek mukavemetli çelik borudan yapılmış çift beşik çerçeve, bu model için özel olarak geliştirilmiş yepyeni uzun hareket süspansiyonu ile eşleştirilmiştir.

Önde, en yakın rakibinden %22 daha fazla olan 33 mm payandalı ve 122 mm hareket mesafesine sahip bir Showa çatal bulunurken, arkada helezon yaylı ve beş konumlu ayarlanabilir ön yüklü iki adet çift etkili Showa amortisör bulunur ve rakiplerinden %7 daha fazla olan 102 mm’ye eşit hareket mesafesi var.

Gelişmiş şasisi, dolu depoyla sadece 144 kg ağırlığı ve önde 14 inç ve arkada 13 inç hafif alaşım jantları ile geniş enine kesitli lastiklerle , Aprilia SR GT trafikte mükemmel çeviklik ve yol tutuşu sunar, ancak aynı zamanda daha sürdürülebilir hızlarda da stabildir. Fren sistemi 260 mm petal ön disk kullanır.

Devamını oku