Sosyal medya

Haber

Kenan Sofuoğlu’ndan gençlere motosiklet tavsiyeleri! Sofuoğlu motosiklet sporunda gençlerden umutlu!

Yayımlanma

/

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu gençlerden umutlu olduğunu dile getirdi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu motosiklet sporu için gençlerden umutlu olduğunu belirtti. Sofuoğlu, motosiklet sporlarında cesur ve hırslı gençlere sahip Türkiye’yi parlak bir geleceğin beklediğini belirtti

Türkiye Bitci.com Pist Şampiyonası ikinci ayak yarışları, İzmir’deki Ülkü Park Yarış Pisti’nde koşuluyor.Şampiyonada dünkü sıralama turlarının ardından 89 yarışçı, 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), 125 cc, SS300 cc ve Yamaha R25 Kadınlar Kupası’nda mücadele veriyor. Yarışlara katılan sporculara destek olmak için piste gelen Kenan Sofuoğlu motosiklet sporu ile ilgili bir kaç açıklamada bulundu.

Sofuoğlu, “Yarışçı olmak isteyen ve eğitim almak isteyen gençlere Türkiye şampiyonalarını takip etmelerini tavsiye ediyorum. Biz bu şampiyonaları izliyoruz. Beğendiğimiz ve yetenekli bulduğumuz pilotları alıyoruz ve eğitiyoruz. Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, Türkiye şampiyonasından aldığımız sporcular arasında yer alıyor.” dedi.

Sofuoğlu, halen Avrupa’daki organizasyonlarda 5 Türk motosiklet sporcusunun mücadele ettiğini belirtti. Sofuoğlu, “Ülkemizden yetenekli, hırslı, cesaretli sporcular çıkıyor. Bizim sporumuzda en çok aranan ve ihtiyaç duyulan şey cesaretli ve hırslı olmak. Bizim sporcularımız da öyle, bu yüzden motor sporlarında geleceğimizin parlak olduğunu düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

Sofuoğlu motosiklet sporu ile ilgili, “Ben de uzmanı olduğum alanda bir yol çizdim ve gençleri yetiştiriyorum. Genç sporcuları Avrupa’da en iyi imkanlarla yarıştırmaya çalışıyorum. Yetenekli gördüğüm sporcuları Bakanlığa anlatıyorum. ‘Bu çocukta çok büyük yetenek var, Avrupa’ya götürmemiz lazım.’ diyorum. Bakanlık da sahip çıkıyor. Dünyanın en büyük şampiyonalarından birinde bizim yetiştirdiğimiz sporcu, lider durumda dünya şampiyonluğuna gidiyor. Bu da bizim yaptığımız işin başarısını ortaya çıkarıyor.” dedi.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Honda’nın Yeni Bombası NT1100 Geliyor! Honda NT1100 fiyat!

Yayımlanma

/

Yüksek hacimli sport touring motosikletler, önümüzdeki yılın parlayan trendi olacak gibi gözüküyor. Özellikle hem Suzuki’nin GSX-S1000 GT modelinin duyurulmasının ardından Honda’nın da tamamen benzer klasmandaki NT1100 modelini duyurması, bu 2 model arasındaki rekabetin şimdiden başladığı anlamına geliyor. NT1100 ile Honda, uzun seyahatler için sportif bir motosiklet arayanlara güzel bir çözüm sunmuş. Africa Twin’den alışkın olduğumuz bloğun üstüne kurulan NT1100, bakalım özellikleriyle ve fiyatıyla müşterilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Devamını oku

Haber

Katlandığında masa altına sığan elektrikli motosiklet şaşırttı!

Yayımlanma

/

Hızla gelişen ve sayıları artan elektrikli bisiklet ve motosiklet piyasasına yeni modeller ekleniyor.

Japonya merkezli Icoma firması katlanabilir elektrikli motosikleti Tatamel’i tanıttı.

Prototip aşamasındaki model katlandığı zaman bir bilgisayar kasası boyutlarına geliyor.

600 watt elektrikli bir motorsa sahip olan Tatamel maksimum 40 kilometre hıza ulaşabiliyor.Tatamel, yerleşik pil paketinden aldığı güçle 50 kilometrelik bir menzil vadediyor.

 

Devamını oku

Haber

Kurallara uymayan elektrikli scooter sürücülerine ceza yağdı

Yayımlanma

/

İstanbul’da elektrikli scooter kullananlara yönelik yapılan denetimde, belirlenen kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı.

Elektrikli scooterların kullanımına yönelik bazı kuralların getirilmesinin ardından İstanbul’un çeşitli noktalarında denetimler yapılmaya başlandı. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yapılan denetimlerde, elektrikli scooter ile kaldırımda ilerleyenler tek tek durduruldu.

Kimileri ise polis ekiplerini görmesi üzerine scooterdan indi. Durdurulan kişilere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca elektrikli scooter ile kaldırımda ilerlemekten 144 lira ceza kesildi. Ceza kesilen bir kişi, “Kaldırımda scooter kullanmak yasakmış ama biz bilmiyorduk. Onun için cezai işlem uyguluyorlar. Ceza 140 küsurmüş” dedi.

Denetimler sırasında polis ekiplerinin yanına gelen bir kadın ise, “Bir scooter torunuma çarptı. Cesaret edip şurada rahat yürüyemiyoruz. Hepsi kaldırımda gidiyor. Ayrıca kuryeler de kaldırımda gidiyor. Bir de bir şey söylediğiniz zaman hakaret alıyorsunuz” diye konuştu.

 

Devamını oku