Sosyal medya

Haber

Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacak köprü ve otoyollar hangileri?

Yayımlanma

/

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını belirtti. Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacak köprü ve otoyollar hangileri?

Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacak köprü ve otoyollar hangileri sorusu vatandaşın kafasını karıştırıyor. Ücretsiz köprü ve otoyollar hangileri merak ediliyor.

Pandemiden dolayı ne yağacağını şaşıran vatandaş bayramda soluğu tatilde yada memleketinde almak istiiyor. Yol ücretleri de malum bu ekonomik sıkışıklıkta biraz fazla pahalıya patlıyor. Ancak ülkemizde Kurban Bayramı dolayısı ile bazı köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacak köprü ve otoyollar hangileri?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada köprü ve otoyolların ücretsiz olacağının müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle, 16 Temmuz Cuma akşamı saat 00.00’dan (cuma gününü cumartesiye bağlayan gece) başlayarak, 26 Temmuz Pazartesi günü saat 07.00’ye kadar, yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Aynı karar kapsamında 16 Temmuz Cuma akşamı saat 00.00’dan (cuma gününü cumartesiye bağlayan gece) başlayarak, 26 Temmuz Pazartesi günü saat 24.00’e kadar Başkentray ve Marmaray seferleri ücretsiz olacak.

Bu doğrultuda Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara Otoyolu ve Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu’nda da bayramda ücret alınmaya devam edilecek.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Honda’nın Yeni Bombası NT1100 Geliyor! Honda NT1100 fiyat!

Yayımlanma

/

Yüksek hacimli sport touring motosikletler, önümüzdeki yılın parlayan trendi olacak gibi gözüküyor. Özellikle hem Suzuki’nin GSX-S1000 GT modelinin duyurulmasının ardından Honda’nın da tamamen benzer klasmandaki NT1100 modelini duyurması, bu 2 model arasındaki rekabetin şimdiden başladığı anlamına geliyor. NT1100 ile Honda, uzun seyahatler için sportif bir motosiklet arayanlara güzel bir çözüm sunmuş. Africa Twin’den alışkın olduğumuz bloğun üstüne kurulan NT1100, bakalım özellikleriyle ve fiyatıyla müşterilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Devamını oku

Haber

Katlandığında masa altına sığan elektrikli motosiklet şaşırttı!

Yayımlanma

/

Hızla gelişen ve sayıları artan elektrikli bisiklet ve motosiklet piyasasına yeni modeller ekleniyor.

Japonya merkezli Icoma firması katlanabilir elektrikli motosikleti Tatamel’i tanıttı.

Prototip aşamasındaki model katlandığı zaman bir bilgisayar kasası boyutlarına geliyor.

600 watt elektrikli bir motorsa sahip olan Tatamel maksimum 40 kilometre hıza ulaşabiliyor.Tatamel, yerleşik pil paketinden aldığı güçle 50 kilometrelik bir menzil vadediyor.

 

Devamını oku

Haber

Kurallara uymayan elektrikli scooter sürücülerine ceza yağdı

Yayımlanma

/

İstanbul’da elektrikli scooter kullananlara yönelik yapılan denetimde, belirlenen kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı.

Elektrikli scooterların kullanımına yönelik bazı kuralların getirilmesinin ardından İstanbul’un çeşitli noktalarında denetimler yapılmaya başlandı. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yapılan denetimlerde, elektrikli scooter ile kaldırımda ilerleyenler tek tek durduruldu.

Kimileri ise polis ekiplerini görmesi üzerine scooterdan indi. Durdurulan kişilere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca elektrikli scooter ile kaldırımda ilerlemekten 144 lira ceza kesildi. Ceza kesilen bir kişi, “Kaldırımda scooter kullanmak yasakmış ama biz bilmiyorduk. Onun için cezai işlem uyguluyorlar. Ceza 140 küsurmüş” dedi.

Denetimler sırasında polis ekiplerinin yanına gelen bir kadın ise, “Bir scooter torunuma çarptı. Cesaret edip şurada rahat yürüyemiyoruz. Hepsi kaldırımda gidiyor. Ayrıca kuryeler de kaldırımda gidiyor. Bir de bir şey söylediğiniz zaman hakaret alıyorsunuz” diye konuştu.

 

Devamını oku