Sosyal medya

Haber

Maserati yeni Continental SportContact 7’i tercih etti

Yayımlanma

/

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, yeni SportContact 7 lastikleriyle Maserati’nin Levante ve Quattroporte modellerinin orijinal lastik tedarikçisi oldu. Continental SportContact 7, maksimum güvenlik, performans ve verimlilik için özel olarak geliştirildi.

Maserati, Levante ve Quattroporte modellerinde orijinal ekipman olarak Continental’in yeni premium lastiği SportContact 7’yi tercih etti.Çok sayıda karşılaştırmalı testin galibi Continental SportContact 6 deseninin halefi olan yeni SportContact 7, en ileri lastik teknolojileriyle geliştirildi. Continental’in yeni lastiğindeki öncelikli tasarım hedeflerinden biri, hem ıslak hem de kuru yola en iyi şekilde uyum sağlayan bir lastik sırtı yaratmaktı. Lastik sırtında kullanılan Black Chili kauçuk bileşimi, optimum çekiş gücü için özel olarak geliştirildi. Sonuç olarak, yarış pisti performansı selefine gore yüzde 10 artarken, ıslak zemin defrenleme mesafesi yüzde 8 oranında azaldı. Yeni SportContact 7 kuru yolda frenleme performansında ise kullanım ömrü boyunca yüzde 17 daha fazla kilometer ile selefine yüzde 6 fark attı.

 

Continental Orijinal Ekipman Lastik Geliştirme Departmanı Başkanı Dr. Holger Lange, “Otomobilin asfaltla tek bağlantısı olan lastikler, optimum bir sürüş deneyimi için Maserati’nin olağanüstü gücünü yola daima güvenle aktarabilmelidir. Bu nedenle lastikler araç ile mükemmel uyumu yakalamalı ve araç performansını en iyi şekilde desteklemelidir. Continental, tüm araç modellerinin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan lastiği geliştirmek için araç üreticileriyle yakın iş birliğine devam etmektedir” dedi.

SportContact 7, süper spor otomobillere kadar geniş bir yelpazede, spor özellikte binek araçlar için geliştirildi. Continental SportContact 7, 2022 baharında19 ile 23 inç arası toplam 42 ürün ile satışa sunulacak ve tedarik yelpazesi giderek genişletilecek.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

2022 Yılı Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar

Yayımlanma

/

Köprü geçiş ücretleri 2022

Yeni yılın gelişiyle birlikte en çok sorulan sorulardan biri de, artık ücretli otoyolları ve köprüleri ne kadara kullanabileceğimiz konusu oldu. Biz de merak edenler (özellikle de motosiklet kullanıcıları) için geçiş ücretlerini sıraladık.

15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri

İlk olarak İstanbul’da köprüleri sıklıkla kullananlar için 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden başlayalım. Bu köprüler için en büyük değişiklik, 2021’de geliş-gidiş ücretinin tek seferde bakiyenize yansıtılmasıyken; 2022 yılı içinde her geçiş ayrı olarak ücretlendirilecek. Her geçiş için motosiklet kullanıcılarının ödeyeceği rakam 3.25 TL iken, otomobiller 8.25 TL ödeyecek.

2022 köprü geçiş ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeyse motosiklet için geçiş bedeli 13 TL olarak belirlenirken; otomobiller 19 TL karşılığında köprüyü kullanabilecek.

yavuz sultan selim 2022 geçiş ücreti

İstanbul – İzmir arasında hangi ücretleri ödemeniz gerekiyor

Söz konusu İstanbul – İzmir olunca, yeni otoyol ile hızlı bir şekilde bu 2 büyük şehrimiz arasında ulaşım sağlanabiliyor. Peki bu yol üzerinden İzmir’e gitmek istediğinizde ödemeniz gereken bedel ne kadar? Bunu da tablo üzerinden şu şekilde özetleyebiliriz:

istanbul izmir otoyol ücretleri

6. Sınıf ibaresi motosikletleri temsil ederken; 1. sınıf otomobilleri teslim etmektedir.

Devamını oku

Haber

2022 Ovaobike CT-X Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı. Model yeni ve ortaya çıkması için biraz zaman gerekiyor. Ovaobike, özellikle şehiriçi sürüşünü severlere yönelik tamamen farklı bir seçenek olarak CT-X scooter’ını da ortaya çıkardı.

Full, tam kask ve 4,5 kW’lık bir motoru saklamak için alana sahip, motor 145 km / s azami hıza ulaşmasını sağlar.Menzil 115 km, ancak evet, 50 km / s’de bu menzili yapabiliyor.

 

Devamını oku

Haber

2022 Aprilia SR GT 200 Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış

2022 Aprilia SR GT 200’nin özellikleri bir çok kişi tarafından merak ediliyor. 2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış. Şasi alanındaki bilgi birikimi, Aprilia teknisyenleri tarafından şasiyi oluştururken tam olarak kullanılmış, bu da hassas dinamik davranışın garantisidir.
Yüksek mukavemetli çelik borudan yapılmış çift beşik çerçeve, bu model için özel olarak geliştirilmiş yepyeni uzun hareket süspansiyonu ile eşleştirilmiştir.

Önde, en yakın rakibinden %22 daha fazla olan 33 mm payandalı ve 122 mm hareket mesafesine sahip bir Showa çatal bulunurken, arkada helezon yaylı ve beş konumlu ayarlanabilir ön yüklü iki adet çift etkili Showa amortisör bulunur ve rakiplerinden %7 daha fazla olan 102 mm’ye eşit hareket mesafesi var.

Gelişmiş şasisi, dolu depoyla sadece 144 kg ağırlığı ve önde 14 inç ve arkada 13 inç hafif alaşım jantları ile geniş enine kesitli lastiklerle , Aprilia SR GT trafikte mükemmel çeviklik ve yol tutuşu sunar, ancak aynı zamanda daha sürdürülebilir hızlarda da stabildir. Fren sistemi 260 mm petal ön disk kullanır.

Devamını oku