Sosyal medya

Haber

Milli motosiklet sporcusu Şakir Şenkalaycı, geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor

Yayımlanma

/

Milli motosiklet sporcusu Şakir Şenkalaycı, İstanbul’da kurulan SS/100 Akademi’de motokros ve enduro öğrenmek isteyen gençleri eğiterek yol gösteriyor.

Spordaki başarılarıyla dikkati çeken ve çocukluğunda başladığı motosiklet sporunda çok sayıda birincilik elde eden 40 yaşındaki Şenkalaycı, Kemerburgaz Kent Ormanı’nda Tarım ve Orman Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle kurulan SS/100 Akademi’de, Şenkalaycı eşliğinde her seviyede off-road motosiklet, motokros, enduro ve MotoX eğitimleri veriyor.

Akademi hakkında bilgi veren Şenkalaycı, “Bir yıl içinde 500’e yakın öğrenciye sahip olduk. Gittikçe de büyüyen bir çizgimiz var. Bu demektir ki Avrupa’da ve dünyada önümüzdeki yıllarda uluslararası başarılarda boy gösterecek sporcular yetiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

”KOŞU YAPMAK BU SPORLA ÇOK İLGİLİDİR”
Çocukların bu sporu yapabilmelerindeki en büyük faktörün aileleri olduğuna işaret eden Şenkalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sporun eğitimlerini birebir göstererek anlatıyoruz. Bizim çektiğimiz sıkıntıları, hataları yapmasınlar diye aktarıyoruz. Bu işi çok yapabilmeleri için bu işin içinde yatıp kalkmaları, sevmeleri gerekiyor. Sadece motosiklete binmek değil kondisyon anlamında da iyi olmanız lazım. Koşu yapmak bu sporla çok ilgilidir. Koşu kan değerleri yükseltir, oksijeniniz artar. Oksijen arttıkça bu işi daha rahat yapabilirsiniz.

Günde 2 saat koşu antrenmanı yapmama rağmen yarışın ağırlığıyla zor yarıştım. Bu iş için motosikletin haricinde sporcu gibi yaşamanız gerekiyor, onu başarırsanız bu sporda başarılı olursunuz. Bu spor, insanı gençleştirir çünkü bu sporu yapabilmek için yediğinize, içtiğinize dikkat etmen lazım. Spor hayattır, sporsuz hiçbir şey olmaz.”

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yayımlanma

/

Pandemiden sonra artan motosiklet hevesi gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli yada motosiklete hangi türle başlanmalı gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa tam da aradığınız yerdesiniz.

Motosiklet kullanmak için pek çok neden var. Şehirde dolaşmanın ekonomik bir yolu olmakla birlikte kendini kişiliğinizi göstermenin ve diğer motorcularla arkadaşlığın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca çok havalı bir araç olan motosiklete binmek sizi daha da iyi hissettirebilir.

Bir çok motosiklet türü vardır. Kolay bir yolculuk için harika olan basit scooter’dan gürültülü Cruiser’lara kadar çeşitlilik gösterir.Enduro, Motocross ve Supersport motosikletleri gibi bazı motosikletler daha çok yarış veya arazi sürüşü içindir. Diğerleri, açık yolun özgürlüğünün tadını çıkarmanıza izin vermek içindir. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir motosiklet seçerken önemli olan, ne tür bir sürüş yapmak istediğinize karar vermektir. Bu, sizin için uygun bir türü bulmanıza yardımcı olacak ve bütçenize uygun motosikleti almanızı sağlayacaktır. Unutmayın her zaman önemli olan sizin ne istediğinizdir.

 

Devamını oku

Haber

Benzin fiyatlarına indirim geliyor

Yayımlanma

/

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti.

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022’de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV’den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Devamını oku

Haber

Jandarmadan motosiklet ve kask denetimi!

Yayımlanma

/

JANDARMANIN motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Denetimde 380 sürücüye toplam 215 bin lira ceza kesildi, 80 motosiklet trafikten men edildi.

Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, son dönemde meydana gelen motosiklet kazalarını ve kazalardaki ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce denetim yapıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından uygulanmaya konulan ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında 20- 25 Ekim’de motosiklet ve kask denetimi gerçekleştirildi.

Motosikletli Jandarma Trafik Hızır Timlerince yapılan kontrollerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Kask takmayan, kurallara uymayan ve evrakları eksik olan 380 sürücüye toplamda 215 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 80 motosiklet trafikten men edildi, alkollü olarak motosiklet kullanan 5 sürücünün de sürücü belgesi alındı.

 

Devamını oku