Sosyal medya

Haber

MXGP of Turkey 2021 ne zaman? MXGP of Turkey 2021 nerede yapılacak?

Yayımlanma

/

Motokrosun yıldızları Eylül’de Türkiye’de buluşacak. MXGP of Turkey, 4-5 Eylül’de Afyonkarahisar’da yapılacak

 

Spor turizminin en büyük etkinliklerinden biri olan dünyanın en önemli motokrosçılarının yarıştığı MXGP of TURKEY ve Türkiye MotoFest 2021, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Eylül’ün ilk haftasında Afyonkarahisar’da yapılacak. Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) Türkiye etabı 4-5 Eylül 2021’de ve Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük etkinliği Türkiye MotoFest 1-5 Eylül 2021’de Afyonkarahisar’da düzenlenecek.

Dünyanın bir yerinden katılımcının geleceği etkinliğin toplantısı NG Hotels Afyon’da yapıldı. NG Hotels Afyon’da yapılan tanıtım toplantısında konuşan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, motokros sporuyla beraber uluslararası organizasyonlara başladıklarını bunun için söz konusu şampiyonanın ilk göz ağrısı olduğunu dile getirdi.

Çiçek, “Motokros bizim için artık bir şeref meselesi, bizim tacımız. Motokros gerçekten Afyonkarahisar’a çok yakıştı, özdeşleşti.’’ şeklinde bir açıklama yaptı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybekise Afyon’un zaten bir gastronomi şehrin olduğunu vurgularken bu sene geçtiğimiz sene ertelenen yarışın yanında festivali de beş güne yayarak birlikte yapacaklarını söyledi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar da toplantıda organizasyonla ilgigli bilgi verdi.

Uçar, “Çok büyük işler yapmanın hayalini her zaman kurduk ve bu hayalin peşinden koştuk. Haddimizi biliyoruz ama yaptığımız organizasyonlarla dünya arenasında İstiklal Marşı’nı okutan yetiştirdiğimiz sporcularla sınırları aşıyoruz çok şükür.” ifadelerini kullandı.

MXGP of Turkey etkinliği kapsamaında 180 ülkeye yayın yapılacak. Yapılan yayınlarda Afyonkarahisar’ın her türlü özelliği ve güzelliği ile yansıtılacağı bildirildi.

Öte yandan Dünya ve Avrupa Motokros yarışlarında Türkiye’den de çok sayıda sporcu katılacak. Lansmana katılan sporculardan biri bu yıl ilki gerçekleştirecek. Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’na Türkiye’den ilk kez bir yarışmacı katılacak. 16 yaşındaki motokros sporcusu Irmak Yıldırım da bu spora 14 yaşında başladığını, ailesinin katkısıyla aldığı eğitimlerle başarıya ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

MXGP of Turkey 2021 yarış takvimi!

 • 4-5 Eylül 2021 tarihlerinde dünya ve Avupa klasmanında 5 yarış aynı anda yapılacak:
 • – Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP),
 • – Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (MXWOMEN),
 • – Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2),
 • – Avrupa Motokros Şampiyonası (MX2T),
 • – Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN)

MXGP of Turkey 2021 konser takvimi

 • 1 Eylül 2021 Çarşamba: Mustafa Ceceli
 • 2 Eylül 2021 Perşembe: Cem Adrian
 • 3 Eylül 2021 Cuma: Haluk Levent
 • 4 Eylül 2021 Cumartesi: Merve Özbey – Kıraç
 • 5 Eylül 2021 Pazar: İrem Derici – Cenk Eren

Türk ekonomisine katkı

Dünyanın en önemli motokros yarışı olan MXGP’nin Türkiye etabı bu yıl üçüncü kez yapılıyor. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan yarışın en son yapıldığı 2019’da MXGP of TURKEY sadece yarışın yapıldığı haftada Türkiye ekonomisine 5 milyar TL’ye yakın katkıda bulunduğu açıklanmıştı.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Honda’nın Yeni Bombası NT1100 Geliyor! Honda NT1100 fiyat!

Yayımlanma

/

Yüksek hacimli sport touring motosikletler, önümüzdeki yılın parlayan trendi olacak gibi gözüküyor. Özellikle hem Suzuki’nin GSX-S1000 GT modelinin duyurulmasının ardından Honda’nın da tamamen benzer klasmandaki NT1100 modelini duyurması, bu 2 model arasındaki rekabetin şimdiden başladığı anlamına geliyor. NT1100 ile Honda, uzun seyahatler için sportif bir motosiklet arayanlara güzel bir çözüm sunmuş. Africa Twin’den alışkın olduğumuz bloğun üstüne kurulan NT1100, bakalım özellikleriyle ve fiyatıyla müşterilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Devamını oku

Haber

Katlandığında masa altına sığan elektrikli motosiklet şaşırttı!

Yayımlanma

/

Hızla gelişen ve sayıları artan elektrikli bisiklet ve motosiklet piyasasına yeni modeller ekleniyor.

Japonya merkezli Icoma firması katlanabilir elektrikli motosikleti Tatamel’i tanıttı.

Prototip aşamasındaki model katlandığı zaman bir bilgisayar kasası boyutlarına geliyor.

600 watt elektrikli bir motorsa sahip olan Tatamel maksimum 40 kilometre hıza ulaşabiliyor.Tatamel, yerleşik pil paketinden aldığı güçle 50 kilometrelik bir menzil vadediyor.

 

Devamını oku

Haber

Kurallara uymayan elektrikli scooter sürücülerine ceza yağdı

Yayımlanma

/

İstanbul’da elektrikli scooter kullananlara yönelik yapılan denetimde, belirlenen kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı.

Elektrikli scooterların kullanımına yönelik bazı kuralların getirilmesinin ardından İstanbul’un çeşitli noktalarında denetimler yapılmaya başlandı. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yapılan denetimlerde, elektrikli scooter ile kaldırımda ilerleyenler tek tek durduruldu.

Kimileri ise polis ekiplerini görmesi üzerine scooterdan indi. Durdurulan kişilere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca elektrikli scooter ile kaldırımda ilerlemekten 144 lira ceza kesildi. Ceza kesilen bir kişi, “Kaldırımda scooter kullanmak yasakmış ama biz bilmiyorduk. Onun için cezai işlem uyguluyorlar. Ceza 140 küsurmüş” dedi.

Denetimler sırasında polis ekiplerinin yanına gelen bir kadın ise, “Bir scooter torunuma çarptı. Cesaret edip şurada rahat yürüyemiyoruz. Hepsi kaldırımda gidiyor. Ayrıca kuryeler de kaldırımda gidiyor. Bir de bir şey söylediğiniz zaman hakaret alıyorsunuz” diye konuştu.

 

Devamını oku