Sosyal medya

Haber

PETRONAS Urania Roadshow Tırı İstanbul’da!

Yayımlanma

/

Lider madeni yağ üreticisi PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), Urania lansmanı kapsamında Avrupa’da 7 ülkeyi geziyor.

StrongTechTM teknolojisine sahip PETRONAS Urania’nın Nisan ayında yapılan lansmanı kapsamında yola çıkan PETRONAS Urania Tırı; İngiltere, Portekiz ve İspanya’nın ardından Türkiye’ye ulaştı. İkitelli Esenler Oto Sanayi Sitesi ve Gebze Küçük Sanayi Sitesi’nde gerçekleşen etkinliklerde PETRONAS sunumlar ve aktivitelerle ziyaretçilerini ağırladı. Etkinlikler kapsamında kamyon simülatörü, yarışmalar, fotoğraf çekim alanları ve eğitici sunumlarla ziyaretçiler, hem PETRONAS Urania’nın teknolojileri hakkında bilgilenirken hem de keyifli vakit geçirme şansı yakaladı.

 

Elli gün boyunca Avrupa çapında toplamda yedi ayrı ülkeye uğrayacak olan Urania Roadshow Tırı, 1.000’den fazla PETRONAS Urania müşterisi, hafif ve ağır ticari araç servisi, filo yöneticileri ve küresel salgın boyunca tedarik zincirlerini çalışır durumda tutan isimsiz kahramanlar olan kamyon şoförleriyle buluşarak güçlü performansı daha uzun süre koruyan yeniliklerini paylaşıyor. Urania Roadshow Tırı, Türkiye’nin ardından yolcuğuna Romanya ve Polonya’da devam edecek ve yolculuk İtalya’da sona erecek.

 

PETRONAS Türkiye & Orta Doğu Pazarlama Müdürü İbrahim Bilgiç Urania Roadshow kapsamında şu sözleri ifade etti: “İngiltere’den yola çıkan tanıtım tırının önemli duraklarından biri de Türkiye oldu. Bu, PETRONAS’ın Türkiye pazarına verdiği önemin de bir göstergesi. Esenler ve Gebze Oto Sanayi Sitelerinde iki gün boyunca gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde hafif ve ağır ticari vasıtalara hizmet veren değerli ustalarımızla buluşarak onlara StrongTechTM teknolojisine sahip Urania motor yağı serimizi daha detaylı anlatabilmek ve böyle bir etkinlikle bir araya gelebilmek bizi çok mutlu etti.”

 

Sürdürülebilir çevre için sürdürülebilir yakıt

PETRONAS Urania Roadshow, PETRONAS Urania ürününün kendisi kadar sürdürülebilir olacak şekilde tasarlandı. PETRONAS Urania, en katı uluslararası çevre standartlarını karşılarken CO2 salınımını azaltacak bir anlayışla formüle edildi. Daha uzun süre daha güçlü kalmak için PETRONAS Urania motor yağıyla çalışan PETRONAS Urania Tırı, 50 günlük tur boyunca yolda toplam 121 saat harcayarak 11 bin 500 km’yi aşan yol kat edecek.

 

Ayrıca Roadshow boyunca PLI, 2050 yılına kadar net sıfır karbon hedefine ulaşmayı hızlandırmak amacıyla PETRONAS Urania Ormanı’na 1.000 ağaç dikmek için Treedom ile iş birliği yaptı. Buna ek olarak iş birliği, dünya çapında Durdurulamaz Kahramanların çalışmalarını ve yaşamlarını güçlendirmek için yol boyunca sayısız Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini karşılayacak.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yayımlanma

/

Pandemiden sonra artan motosiklet hevesi gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli yada motosiklete hangi türle başlanmalı gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa tam da aradığınız yerdesiniz.

Motosiklet kullanmak için pek çok neden var. Şehirde dolaşmanın ekonomik bir yolu olmakla birlikte kendini kişiliğinizi göstermenin ve diğer motorcularla arkadaşlığın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca çok havalı bir araç olan motosiklete binmek sizi daha da iyi hissettirebilir.

Bir çok motosiklet türü vardır. Kolay bir yolculuk için harika olan basit scooter’dan gürültülü Cruiser’lara kadar çeşitlilik gösterir.Enduro, Motocross ve Supersport motosikletleri gibi bazı motosikletler daha çok yarış veya arazi sürüşü içindir. Diğerleri, açık yolun özgürlüğünün tadını çıkarmanıza izin vermek içindir. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir motosiklet seçerken önemli olan, ne tür bir sürüş yapmak istediğinize karar vermektir. Bu, sizin için uygun bir türü bulmanıza yardımcı olacak ve bütçenize uygun motosikleti almanızı sağlayacaktır. Unutmayın her zaman önemli olan sizin ne istediğinizdir.

 

Devamını oku

Haber

Benzin fiyatlarına indirim geliyor

Yayımlanma

/

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti.

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022’de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV’den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Devamını oku

Haber

Jandarmadan motosiklet ve kask denetimi!

Yayımlanma

/

JANDARMANIN motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Denetimde 380 sürücüye toplam 215 bin lira ceza kesildi, 80 motosiklet trafikten men edildi.

Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, son dönemde meydana gelen motosiklet kazalarını ve kazalardaki ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce denetim yapıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından uygulanmaya konulan ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında 20- 25 Ekim’de motosiklet ve kask denetimi gerçekleştirildi.

Motosikletli Jandarma Trafik Hızır Timlerince yapılan kontrollerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Kask takmayan, kurallara uymayan ve evrakları eksik olan 380 sürücüye toplamda 215 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 80 motosiklet trafikten men edildi, alkollü olarak motosiklet kullanan 5 sürücünün de sürücü belgesi alındı.

 

Devamını oku