Sosyal medya

Haber

Pirelli’den yeni Mercedes-Benz C-Class için yeni lastik!

Yayımlanma

/

Pirelli, yeni Mercedes-Benz C-Class için güvenlik, performans ve konforu odağa alan iki farklı türde lastik geliştirdi.

Pirelli, yeni Cinturato P7 ile Mercedes-Benz C-Class serisi için daha fazla konfor, ‘P Zero’ lastiklerle de sportif modeller için performansı sunuyor.

Pirelli mühendisleri Cinturato P7’yi tasarlama sürecinde ıslak zeminde güvenlik sağlamanın yanı sıra fren mesafelerini kısaltmaya, lastik ömrünü uzatmaya ve lastiklerden gelen gürültüyü azaltmaya odaklandı. P Zero ise daha yüksek performanslı ve daha büyük jantlı modeller için geliştirildi. Pirelli’nin motor sporlarındaki kapsamlı deneyiminden yararlanan bu lastikler hem ıslak hem de kuru koşullarda yüksek derecede kontrol sağlıyor.

CINTURATO P7: GÜVENLİK, KONFOR VE ÇEVREYE SAYGI

En yeni Pirelli Cinturato P7 kuru zeminde mükemmel performans sunarken suda kızaklama ve özellikle 100 km/saat hızdayken fren mesafesini dört metre kısaltma açısından ıslak zeminde önceki Cinturato P7 versiyonunu geride bırakıyor. Pirelli mühendislerinin sunduğu inovasyonlar arasında daha düşük kabin gürültüsü sayesinde akustik konforun ve lastiğin yoldaki engebeleri daha iyi absorbe etme kabiliyeti sayesinde sürüş keyfinin artırılması gibi yenilikler yer alıyor. Toplam kullanım ömrünün %6 uzaması da lastikleri eskisi kadar sık değiştirmenin gerekmemesi anlamına geliyor. Yeni lastiğin verimliliğini vurgulayan bir özellik olarak dönme direnci ortalamada bir sınıf aşağıya iniyor (-%12) ve karbon emisyonlarıyla beraber otomobilin yakıt tüketimini (WLTP değerleriyle) %4 azaltıyor . Yeni nesil Cinturato P7 ile ilgili inovasyonlar ise sırt deseni ile başlıyor. Kavramayı geliştiren özel reçineler ve silikanın yanı sıra mevcut silika ile etkileşimi artırmak için kimyasal olarak modifiye edilmiş bir tür sentetik elastik malzeme olan özel polimerler kullanılarak ‘mekanik zeka’dan faydalanılıyor. Silika parçacıklarının hamurda daha iyi dağıtılması ve aralarındaki etkileşimin iyileştirilmesi sayesinde lastiğin davranışının sürüş koşullarına ve çalışma ısısına göre değiştirebilmesi sağlanıyor ve sürücüye çok geniş bir çalışma performansı aralığı sunuluyor.

 

P ZERO: YÜKSEK PERFORMANS, GÜVENLİK VE SPORTİF BİR RUH

Yeni Mercedes-Benz C-Class için tasarlanan P Zero ıslak ve kuru zeminde üstün hakimiyet, mükemmel denge, direksiyon hareketlerine hassas tepki, daha kısa ıslak ve kuru frenleme mesafeleri ve suda kızaklamaya karşı yeterli düzeyde koruma gibi özellikler sunuyor. Sportif performansla eş anlamlı P Zero, Pirelli’nin motor sporları alanındaki kapsamlı deneyiminden yararlanan ileri teknolojilerle tanımlanıyor. P Zero lastiklerin global prestij pazarının %50’sinden fazlası tarafından tercih edilmesi, dünya çapında en arzu edilen otomobillerin yarısından çoğunun fabrikadan Pirelli lastikleriyle donatılmış olarak çıkması anlamına geliyor.

 

GENİŞ LASTİK YELPAZESİ

Lastik yelpazesinde 770’ten fazla modelin yer aldığı Pirelli ile Mercedes-Benz arasındaki yakın teknik iş birliği şimdi C-Class ile devam ediyor. Hem arkadan çekişli hem de dört tekerden çekişli modelleri bulunan otomobil geçen yıl lanse edilen Cinturato P7’nin özel olarak geliştirilen bir versiyonu ve P Zero ile donatılarak Pirelli’nin ‘Mükemmel Uyum’ felsefesini yansıtıyor. Farklı yükler altında yapının kararlılığı ile sırt deseni arasında sağlanan mükemmel denge sayesinde otomobilin sistemleriyle kesintisiz entegre olacak şekilde tasarlanan lastikler hem güvenlik hem de performansı birarada sunuyor. Kış koşulları için sunulan Pirelli Winter Sottozero 3 lastiklerde premium pazarın ebatlarında yol yüzeyi ile lastik arasındaki etkileşimden dolayı otomobilin içine ulaşan gürültüyü azaltan PNCS teknolojisi bulunuyor. Yeni Mercedes-Benz C-Class’ın Cinturato P7 lastikleri ise delinmelere karşı Kendinden Destekli ‘Run Flat’ seçeneğiyle de sunulacak. Lastiğin delinmesi veya aniden basınç kaybetmesi durumunda aracı dengede tutarken sürüş keyfinden ödün vermeyen bu sistem sayesinde otomobiller maksimum 80 km/s hızla 80 kilometre daha güvenle yola devam edebiliyor.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Yeni Yamaha XMax 300 (2024) Mayıs Ayında Bayilerde

Yayımlanma

/

Türkiye’de Sport Scooter segmentinin öncüsü olan XMAX ailesi, XMAX 300 Tech Max modelinin dönüşü ile daha da zenginleşiyor. Dinamik görünüm, işlevsellik, yüksek performans ve yüksek teknolojisiyle XMAX 300 Tech Max, scooter kullanıcıların yeni gözdesi olacak. Şehir içi günlük kullanımda veya şehir dışı gezilerde kıvraklık ve yüksek performans sunan model, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak. Mayıs 2024’de Yamaha bayilerden satın alabileceğiniz XMax 300’ün fiyatı henüz açıklanmadı.

Düşük Yakıt Tüketimi, Yüksek Motor Gücü…

XMAX 300 Tech MAX’ın ekonomik 300 cc tek silindirli sıvı soğutmalı motoru, hafta sonu yolcukları için bolca eğlence sunarken şehir içinde hızlı ve verimli kullanımıyla heyecan verici bir performans sağlıyor. Yamaha’nın gelişmiş Blue Core teknolojisi, yakıt tüketiminden tasarruf sağlarken gücü de en üst düzeye çıkarıyor. 

Modelde 4,2 inç tam renkli TFT ekranla birlikte ayrı tutulmuş bir 3,2 inç LCD hız göstergesi bulunuyor. 4,2 inçlik TFT ekran, akıllı telefon aracılığıyla bağlanabilen yerleşik Garmin navigasyon sistemini desteklemektedir. Böylece gerçek zamanlı trafik bilgileri, tahmini varış süresi gibi verilere kolayca erişerek sürüş keyfinizi maximuma çıkarabilirsiniz.

Radikal Görünüm…

XMAX 300 Tech MAX, yeni X şeklinde Full LED ön aydınlatmalarıyla görünürlüğünü artırmanın yanı sıra XMAX ailesinin sportif karakterini de mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Fütüristik görünüm, dinamik gövde tasarımına kusursuz şekilde uyum sağlayan entegre sinyaller ile güçlendirilmiştir. Kompakt silüete sahip gövde tasarımıyla şıklığı ve kaliteyi biraraya getiren deri kılıflı sele, sunduğu gelişmiş sürüş ergonomisi ile sürücüleri kalbinden vuruyor. 2 full face kaskın sığabildiği geniş sele altı depolama alanı ile XMAX 300 Tech MAX hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Devamını oku

Genel

Honda Motosikset Liderliğini İtibar Ödülü ile Taçlandırdı

Yayımlanma

/

2024 yılı pazar liderliğini açıklayan Honda Motosiklet, bu yıl onuncusu gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında halk oylarıyla ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi

  

Honda Motosiklet, pazarlama platformu Marketing Türkiye ile pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde halkın oylarıyla motosiklet sektöründe birinci olarak ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi.

Düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri törenine markayı temsilen Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Emel Efe Tüzmen, Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen ve Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Ürün Müdürü Emre Koşak katıldı.

Alınan ödüle ilişkin olarak Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen, “2023 yılı satış rakamları ile kendi rekorumuzu da kırarak pazar lideri olduk.  Toplam satış ve pazar payı başarımızı, müşterilerimizle kurduğumuz bağın ve sağladığımız müşteri memnuniyetinin göstergesi olan bu ödülle taçlandırmak bizi çok gururlandırdı. Honda kullanıcılarının marka ile arasında çok özel bir bağ vardır. Bu ödül, bizim bu bağı koruyabildiğimizi gösterirken, daha fazlasını yapmamız için de motivasyon kaynağı oldu. Sektörünün en itibarlı markası ödülüne layık görülmemizde emeği geçen tüm paydaşlarımıza,  çalışma arkadaşlarımıza ve bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi.

 ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırmasının sonuçları baz alınarak belirlenen ve pazarlama sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen The ONE Awards, bu yıl onuncu kez düzenlendi. Araştırma kapsamında 70 farklı kategoride en başarılı markalar, genel başarıyı değerlendiren 9 ana kriter, yıl performansını değerlendiren 16 alt kriter kapsamında 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmelerde sonucunda ödüle değer görüldü. 

Devamını oku

Genel

TENERE EFSANESİ TENERE 700 EXTREME İLE DEVAM EDİYOR

Yayımlanma

/

İlk Dakar Rallisi’ni kazanan XT500modeliyle aynı sağlam genlere sahip Tenere, sürücülerin macera ruhunu açığa çıkarırken yeni ufukların ötesini keşfetmelerini sağlıyor. Tenere 700’ün 2019 yılında sahneye çıkmasıyla macera deneyimi bir üst seviyeye taşındı veYamaha’nın sınıfının lideri Adventure serisi, 2024 Model Tenere 700 Extreme’in satışa sunulmasıyla çok daha güçlü ve zengin bir seriye dönüştü.

Gelişmiş off-road performansı, artırılmış hareket mesafesi ve tamamen ayarlanabilir KYB ön süspansiyonları ile özgürlüğün sınırlarını aşmanız için tasarlanan Tenere 700 Extreme,farklı sürüş stillerine ve vücut yapılarına uyum sağlayan yapısıyla en zorlu arazilerdemaksimum performans sunuyor.Artırılmış yerden yüksekliği, daha geniş titanyum basamakları, yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluğu ve çevikliği ilebenzersiz bir sürüş deneyimi vadeden Extreme, Tenere ailesinin en heyecan verici modeli olmaya hazır.

Tenere 700 Extreme,5 inç TFT Raid temalı göstergesi, tek parça rallyselesi, yüksek kaliteli şasi bileşenleri ve off-road sürüş deneyimi için eklenen diğer ayrıcalıklı özellikleri ilemaceraseversürücüleri vahşi doğaya ve yeni ufuklara taşıyabilecek son derece yetenekli bir motosiklet.

Tenere 700 Extreme Temel Özellikler
• Geniş aralıklarla tamamen ayarlanabilir 43 mm KYB Ön Süspansiyonlar
• 230 mm artırılmış hareket mesafesi (Tenere700’den 20 mm daha fazla)
• 260 mm yerden yükseklik (Tenere 700’den 20 mm daha fazla)
• 5 inç RallyRaid Temalı TFT gösterge
• Sol tarafta mesafe kontrol butonu
• %35 daha geniş yüzey alanına sahip hafif, yüksek tutuşlu titanyum basamaklar
• Yüksekliği 910 mm’ye ayarlanabilen tek parça rally sele
• Yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluk
• Izgara tipi alüminyum radyatör koruyucu
• Zincir koruma

 

Devamını oku