Sosyal medya

Haber

Pirelli’den yeni Mercedes-Benz C-Class için yeni lastik!

Yayımlanma

/

Pirelli, yeni Mercedes-Benz C-Class için güvenlik, performans ve konforu odağa alan iki farklı türde lastik geliştirdi.

Pirelli, yeni Cinturato P7 ile Mercedes-Benz C-Class serisi için daha fazla konfor, ‘P Zero’ lastiklerle de sportif modeller için performansı sunuyor.

Pirelli mühendisleri Cinturato P7’yi tasarlama sürecinde ıslak zeminde güvenlik sağlamanın yanı sıra fren mesafelerini kısaltmaya, lastik ömrünü uzatmaya ve lastiklerden gelen gürültüyü azaltmaya odaklandı. P Zero ise daha yüksek performanslı ve daha büyük jantlı modeller için geliştirildi. Pirelli’nin motor sporlarındaki kapsamlı deneyiminden yararlanan bu lastikler hem ıslak hem de kuru koşullarda yüksek derecede kontrol sağlıyor.

CINTURATO P7: GÜVENLİK, KONFOR VE ÇEVREYE SAYGI

En yeni Pirelli Cinturato P7 kuru zeminde mükemmel performans sunarken suda kızaklama ve özellikle 100 km/saat hızdayken fren mesafesini dört metre kısaltma açısından ıslak zeminde önceki Cinturato P7 versiyonunu geride bırakıyor. Pirelli mühendislerinin sunduğu inovasyonlar arasında daha düşük kabin gürültüsü sayesinde akustik konforun ve lastiğin yoldaki engebeleri daha iyi absorbe etme kabiliyeti sayesinde sürüş keyfinin artırılması gibi yenilikler yer alıyor. Toplam kullanım ömrünün %6 uzaması da lastikleri eskisi kadar sık değiştirmenin gerekmemesi anlamına geliyor. Yeni lastiğin verimliliğini vurgulayan bir özellik olarak dönme direnci ortalamada bir sınıf aşağıya iniyor (-%12) ve karbon emisyonlarıyla beraber otomobilin yakıt tüketimini (WLTP değerleriyle) %4 azaltıyor . Yeni nesil Cinturato P7 ile ilgili inovasyonlar ise sırt deseni ile başlıyor. Kavramayı geliştiren özel reçineler ve silikanın yanı sıra mevcut silika ile etkileşimi artırmak için kimyasal olarak modifiye edilmiş bir tür sentetik elastik malzeme olan özel polimerler kullanılarak ‘mekanik zeka’dan faydalanılıyor. Silika parçacıklarının hamurda daha iyi dağıtılması ve aralarındaki etkileşimin iyileştirilmesi sayesinde lastiğin davranışının sürüş koşullarına ve çalışma ısısına göre değiştirebilmesi sağlanıyor ve sürücüye çok geniş bir çalışma performansı aralığı sunuluyor.

 

P ZERO: YÜKSEK PERFORMANS, GÜVENLİK VE SPORTİF BİR RUH

Yeni Mercedes-Benz C-Class için tasarlanan P Zero ıslak ve kuru zeminde üstün hakimiyet, mükemmel denge, direksiyon hareketlerine hassas tepki, daha kısa ıslak ve kuru frenleme mesafeleri ve suda kızaklamaya karşı yeterli düzeyde koruma gibi özellikler sunuyor. Sportif performansla eş anlamlı P Zero, Pirelli’nin motor sporları alanındaki kapsamlı deneyiminden yararlanan ileri teknolojilerle tanımlanıyor. P Zero lastiklerin global prestij pazarının %50’sinden fazlası tarafından tercih edilmesi, dünya çapında en arzu edilen otomobillerin yarısından çoğunun fabrikadan Pirelli lastikleriyle donatılmış olarak çıkması anlamına geliyor.

 

GENİŞ LASTİK YELPAZESİ

Lastik yelpazesinde 770’ten fazla modelin yer aldığı Pirelli ile Mercedes-Benz arasındaki yakın teknik iş birliği şimdi C-Class ile devam ediyor. Hem arkadan çekişli hem de dört tekerden çekişli modelleri bulunan otomobil geçen yıl lanse edilen Cinturato P7’nin özel olarak geliştirilen bir versiyonu ve P Zero ile donatılarak Pirelli’nin ‘Mükemmel Uyum’ felsefesini yansıtıyor. Farklı yükler altında yapının kararlılığı ile sırt deseni arasında sağlanan mükemmel denge sayesinde otomobilin sistemleriyle kesintisiz entegre olacak şekilde tasarlanan lastikler hem güvenlik hem de performansı birarada sunuyor. Kış koşulları için sunulan Pirelli Winter Sottozero 3 lastiklerde premium pazarın ebatlarında yol yüzeyi ile lastik arasındaki etkileşimden dolayı otomobilin içine ulaşan gürültüyü azaltan PNCS teknolojisi bulunuyor. Yeni Mercedes-Benz C-Class’ın Cinturato P7 lastikleri ise delinmelere karşı Kendinden Destekli ‘Run Flat’ seçeneğiyle de sunulacak. Lastiğin delinmesi veya aniden basınç kaybetmesi durumunda aracı dengede tutarken sürüş keyfinden ödün vermeyen bu sistem sayesinde otomobiller maksimum 80 km/s hızla 80 kilometre daha güvenle yola devam edebiliyor.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Honda Motosikset Liderliğini İtibar Ödülü ile Taçlandırdı

Yayımlanma

/

2024 yılı pazar liderliğini açıklayan Honda Motosiklet, bu yıl onuncusu gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında halk oylarıyla ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi

  

Honda Motosiklet, pazarlama platformu Marketing Türkiye ile pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde halkın oylarıyla motosiklet sektöründe birinci olarak ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi.

Düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri törenine markayı temsilen Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Emel Efe Tüzmen, Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen ve Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Ürün Müdürü Emre Koşak katıldı.

Alınan ödüle ilişkin olarak Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen, “2023 yılı satış rakamları ile kendi rekorumuzu da kırarak pazar lideri olduk.  Toplam satış ve pazar payı başarımızı, müşterilerimizle kurduğumuz bağın ve sağladığımız müşteri memnuniyetinin göstergesi olan bu ödülle taçlandırmak bizi çok gururlandırdı. Honda kullanıcılarının marka ile arasında çok özel bir bağ vardır. Bu ödül, bizim bu bağı koruyabildiğimizi gösterirken, daha fazlasını yapmamız için de motivasyon kaynağı oldu. Sektörünün en itibarlı markası ödülüne layık görülmemizde emeği geçen tüm paydaşlarımıza,  çalışma arkadaşlarımıza ve bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi.

 ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırmasının sonuçları baz alınarak belirlenen ve pazarlama sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen The ONE Awards, bu yıl onuncu kez düzenlendi. Araştırma kapsamında 70 farklı kategoride en başarılı markalar, genel başarıyı değerlendiren 9 ana kriter, yıl performansını değerlendiren 16 alt kriter kapsamında 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmelerde sonucunda ödüle değer görüldü. 

Devamını oku

Genel

TENERE EFSANESİ TENERE 700 EXTREME İLE DEVAM EDİYOR

Yayımlanma

/

İlk Dakar Rallisi’ni kazanan XT500modeliyle aynı sağlam genlere sahip Tenere, sürücülerin macera ruhunu açığa çıkarırken yeni ufukların ötesini keşfetmelerini sağlıyor. Tenere 700’ün 2019 yılında sahneye çıkmasıyla macera deneyimi bir üst seviyeye taşındı veYamaha’nın sınıfının lideri Adventure serisi, 2024 Model Tenere 700 Extreme’in satışa sunulmasıyla çok daha güçlü ve zengin bir seriye dönüştü.

Gelişmiş off-road performansı, artırılmış hareket mesafesi ve tamamen ayarlanabilir KYB ön süspansiyonları ile özgürlüğün sınırlarını aşmanız için tasarlanan Tenere 700 Extreme,farklı sürüş stillerine ve vücut yapılarına uyum sağlayan yapısıyla en zorlu arazilerdemaksimum performans sunuyor.Artırılmış yerden yüksekliği, daha geniş titanyum basamakları, yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluğu ve çevikliği ilebenzersiz bir sürüş deneyimi vadeden Extreme, Tenere ailesinin en heyecan verici modeli olmaya hazır.

Tenere 700 Extreme,5 inç TFT Raid temalı göstergesi, tek parça rallyselesi, yüksek kaliteli şasi bileşenleri ve off-road sürüş deneyimi için eklenen diğer ayrıcalıklı özellikleri ilemaceraseversürücüleri vahşi doğaya ve yeni ufuklara taşıyabilecek son derece yetenekli bir motosiklet.

Tenere 700 Extreme Temel Özellikler
• Geniş aralıklarla tamamen ayarlanabilir 43 mm KYB Ön Süspansiyonlar
• 230 mm artırılmış hareket mesafesi (Tenere700’den 20 mm daha fazla)
• 260 mm yerden yükseklik (Tenere 700’den 20 mm daha fazla)
• 5 inç RallyRaid Temalı TFT gösterge
• Sol tarafta mesafe kontrol butonu
• %35 daha geniş yüzey alanına sahip hafif, yüksek tutuşlu titanyum basamaklar
• Yüksekliği 910 mm’ye ayarlanabilen tek parça rally sele
• Yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluk
• Izgara tipi alüminyum radyatör koruyucu
• Zincir koruma

 

Devamını oku

Genel

Yamaha RayZR Eicma’da Sahneye Çıktı

Yayımlanma

/

Milano’da kapılarını açan ve motosiklet dünyasının sınırlarını belirleyen EICMA Fuarı’nda, Yamaha Motor’un tüm segmentlerde geleceği şekillendiren yeni modelleri tanıtıldı. Yamaha 2024 yılında da motosiklet ve scooter sürücülerine her kategoriye uygun, oldukça geniş bir model yelpazesi sunuyor. Yamaha’nın 2024 yılı sürprizi scooter kategorisinde yarattığı yepyeni modeli RayzR oldu. Sadece 99 kg ağırlığındaki başlangıç seviyesi scooter RayZR 125cc Euro5 Blue Core motoruyla tasarruf peşindeki şehirli kullanıcının beklediği scooter.

 

Yamaha’nın en hafif scooterı RayZR

Yamaha 2024 yılı için yeniden tasarlanmış ve daha gelişmiş teknik özelliklere sahip MT-09 ve MT-09 SP Hyper Naked modellerinin yanı sıra, 80’li ve 90’lı yılların GP yarış motosikletlerinden ilham alınarak tasarlanmış yeni Sport Heritage modeli XSR900 GP’yi piyasaya sunarken dinamik, uygun fiyatlı, hafif ve yeni RayZR scooter’la Urban Mobility serisini daha da güçlendiriyor. EICMA’da 2024 yılı modellerini tanıtan Yamaha, dünyada özellikle MAX ailesiyle liderliğini koruduğu scooter segmentine yepyeni bir model ekleyerek tüm gözleri yine üstüne çevirdi.  RayZR, şehir içi ulaşımda güvenilirlik, kolay kullanım, sportif görünüm ve düşük fiyat arayan başlangıç seviyesindeki sürücüler için uygun fiyatlı, ideal bir seçim. Daha iyi hızlanma için özel bir elektrikli güç destek sisteminin bulunduğu ekonomik 125cc Euro5 Blue Core motora sahip. Yalnızca 99 kg ağırlığıyla Yamaha’nın en hafif scooter’ı olan RayZR, yoğun şehir trafiğinde çevik bir performans sergiliyor. RayZR’nin çevre dostu Start & Stop sistemi, scooter trafik ışıklarında veya kavşaklarda durduğunda motoru otomatik olarak kapatarak yakıt performansını yüzde 4’e kadar iyileştiriyor. Yeni Akıllı Motor jeneratörü, motorun son derece sessiz çalışmasını sağlıyor. 

RayZR

Yeni Renkler 

Ténéré 700 Extreme ve Ténéré 700 Explore modelleri 2024 yılında tüm Avrupa pazarlarında satışta olacak. Bu yeni modellerin yanı sıra çeşitli yeni renklerde geniş bir Yamaha motosiklet ve scooter yelpazesi de sunulacak. MT-10, MT-09, MT-07 Midnight Cyan rengi ve camgöbeği jantların bulunduğu koyu gri gövde tasarımıyla 2024 yılı içerisinde Hyper Naked tutukunları ile buluşacak. Yeni XSR900 GP, 1980’lerin Grand Prix motosikletlerini anımsatan ikonik görünümü ve sınıfının en gelişmiş teknolojileri ile Yamaha’nın yarış geçmişine tutkuyla bağlı olanlar için hazzı doruklara çıkaracak.  Yeni ve yenilenen modellerle 2024 motosiklet sürücüleri için heyecan verici bir yıl olacak” diyen Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Hakan Kaya, “Özellikle RayZR sektöre yepyeni bir soluk getirecek ve büyük bir kullanıcı kitlesine hitap edecek. Gelişmiş, yenilikçi ve düşük yakıt tüketimini baz alan motor teknolojisi ile şehir içi ulaşımda kendisini farklı ve özel hissetmek isteyenlere yönelik ürünümüzü kullanıcılarımızın beğenisine sunuyor olmaktan dolayı çok memnunuz. EICMA Fuarı’nda sergilediğimiz modeller, 2024 yılı içerisinde Yamaha tutkunları ile buluşacak. 2024 sektör için daha dinamik ve rekabeti yüksek bir yıl olacak.” dedi. 

Yamaha Scooter Modelleri Şehir İçinde Akıllı Ulaşım İçin En Doğru Tercih

Yamaha, çok satan NMAX 125 ve NMAX 155 modellerinin yanı sıra sürüşü kolay D’elight ve elektrikli NEO’s modeli ile şehir içinde en iyi alternatif ulaşım çözümlerini sunmaya devam ediyor. 2024 yılında tüm Urban Mobility modelleri, eski renklerin korunduğu NMAX 125/155 ve NEO’s dışında bir veya daha fazla yeni renkte sunulacak.

Devamını oku