Sosyal medya

Haber

Renault Trucks’ın elektrikli serisine ‘Teknik Mükemmellik Ödülü’

Yayımlanma

/

Renault Trucks, Londra’da düzenlenen 2021 Motorlu Taşımacılık Ödülleri’nde tam elektrikli ürün yelpazesi ile ‘Teknik Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu.

Renault Trucks’ın elektrikli araç serisi, Londra’da bu yıl 35’incisi düzenlenen The Motor Transport Awards 2021’in ‘Teknik Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

Sektörün kıdemli isimlerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından seçilen ödül, müşterilerinin operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi teknik çözümleri sunan araç üreticisine veriliyor.

Jüri, Renault Trucks’ın sıfır emisyon sorununu ele almak üzere kanıtlanmış, ideal çözüm yolları arayan operatörler için sürdürülebilir taşımacılığın geleceği hakkında yol gösterdiğini kaydetti.

Renault Trucks İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Carlos Rodrigues, “Renault Trucks, İngiltere taşımacılık sektörünün sıfır emisyon yolculuğunu destekledi. Bu nedenle tam elektrikli serimiz ile ‘Motorlu Taşımacılık Teknik Mükemmellik Ödülü’nün sahibi olmak, son derece heyecan verici. Sıfır karbon çözümlerine geçiş, sektörümüzdeki en önemli değişim olurken tüm topluma fayda sağlayacak. Renault Trucks olarak Z.E. modellerimizin teknik üstünlüklerinin yanı sıra dönüşüme yönelik işbirlikçi yaklaşımımız da çok tatmin edici. Bu ödülün, bugünden başlayarak birçok operatörün daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi için bir adım olacağını umuyoruz.” şeklinde konuştu.

Tamamen elektrikli Renault Trucks yelpazesi sunulacak
Renault Trucks’ın 3,1 ton ile 26 ton brüt araç ağırlığı (Master Z.E., D Z.E., D Wide Z.E. ve D Wide Z.E. Alçak Kabin) arasında yüzde 100 elektrikli araç yelpazesi, şehirlerin hava kalitesini iyileştirme ve gürültü kirliliğini azaltma konusundaki acil ihtiyaca cevap veriyor. 2023’ten itibaren tüm taşımacılık alanlarında dağıtım, inşaat ve uzun mesafe için tamamen elektrikli Renault Trucks yelpazesi sunulacak. Bu doğrultuda Renault Trucks, 2025’in sonunda toplam satışlarının yüzde 10’unun (12 ton üzeri araçlar) elektrikli araçlardan oluşacağını, 2030’da yüzde 35’e çıkacağını ve 2040’a kadar tüm araç serilerinin yüzde 100 fosilsiz olacağını taahhüt ediyor.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yayımlanma

/

Pandemiden sonra artan motosiklet hevesi gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli yada motosiklete hangi türle başlanmalı gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa tam da aradığınız yerdesiniz.

Motosiklet kullanmak için pek çok neden var. Şehirde dolaşmanın ekonomik bir yolu olmakla birlikte kendini kişiliğinizi göstermenin ve diğer motorcularla arkadaşlığın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca çok havalı bir araç olan motosiklete binmek sizi daha da iyi hissettirebilir.

Bir çok motosiklet türü vardır. Kolay bir yolculuk için harika olan basit scooter’dan gürültülü Cruiser’lara kadar çeşitlilik gösterir.Enduro, Motocross ve Supersport motosikletleri gibi bazı motosikletler daha çok yarış veya arazi sürüşü içindir. Diğerleri, açık yolun özgürlüğünün tadını çıkarmanıza izin vermek içindir. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir motosiklet seçerken önemli olan, ne tür bir sürüş yapmak istediğinize karar vermektir. Bu, sizin için uygun bir türü bulmanıza yardımcı olacak ve bütçenize uygun motosikleti almanızı sağlayacaktır. Unutmayın her zaman önemli olan sizin ne istediğinizdir.

 

Devamını oku

Haber

Benzin fiyatlarına indirim geliyor

Yayımlanma

/

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti.

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022’de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV’den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Devamını oku

Haber

Jandarmadan motosiklet ve kask denetimi!

Yayımlanma

/

JANDARMANIN motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Denetimde 380 sürücüye toplam 215 bin lira ceza kesildi, 80 motosiklet trafikten men edildi.

Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, son dönemde meydana gelen motosiklet kazalarını ve kazalardaki ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce denetim yapıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından uygulanmaya konulan ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında 20- 25 Ekim’de motosiklet ve kask denetimi gerçekleştirildi.

Motosikletli Jandarma Trafik Hızır Timlerince yapılan kontrollerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Kask takmayan, kurallara uymayan ve evrakları eksik olan 380 sürücüye toplamda 215 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 80 motosiklet trafikten men edildi, alkollü olarak motosiklet kullanan 5 sürücünün de sürücü belgesi alındı.

 

Devamını oku