Sosyal medya

Haber

Bosch Car Service’ten 100. yılında TEV iş birliği ile 100 öğrenciye burs

Yayımlanma

/

Dünyada 100. Yılını kutlayan Bosch Car Service, Türk Eğitim Vakfı ile yaptığı iş birliği kapsamında meslek liselerinin motorlu araç teknolojileri alanında eğitim gören 100 öğrenciye 4 yıl süreyle eğitim desteği veriyor.

 

Bosch Grubu’nun mobilite çözümleri iş kolu bünyesinde faaliyet gösteren ve tüm dünyada 100. yılını kutlayan Bosch Car Service, Türkiye’nin farklı şehirlerinde okuyan ve maddi durumu yetersiz olan meslek liselerindeki öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yapıyor. TEV bünyesinde oluşturulan Bosch Car Service Burs Fonu ile Motorlu Araç Teknolojileri (Otomotiv Elektromekanik, Otomotiv Gövde, Otomotiv Boya) alanında eğitim gören 100 öğrencinin eğitimine 4 yıl boyunca destek verilecek. TEV tarafından belirlenecek öğrencilere ayrıca staj imkânı da sağlanacak.

 

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth bu bağlamda şunları söyledi: “Şirketimizin kurucusu Robert Bosch’tan bugüne devrolan bir yaklaşımla Türk Eğitim Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile gençlerin teknik eğitimlerini destekliyor ve bu vesileyle Türkiye’deki otomotiv sektörünün geleceği için bu alanda eğitimin önemini bir kez daha dile getirmek istiyorum.”

 

Yeni nesil ustaların yetişmesine destek

Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran & Orta Doğu Direktörü Arda Arslan TEV ile gerçekleştirilen iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu projeye özel bir önem veriyoruz. Bizim için sosyal sorumluluktan öte işimizin geleceği, sunduğumuz hizmetin kalitesi adına son derece önemli bir durum. Çünkü Türkiye’de ve aslında tüm dünyada da el sanatları, meslek öğrenen veya öğrenmek isteyen gençlerin sayısı hızla azalıyor. Biz, kendi sektörümüzde yeni nesil ustaların yetişmesine destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise: “1967 yılından bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veriyor; Atatürk’ün izinde, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti idealine ulaşma hedefiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin geleceği gençlerimizin eğitim hayatlarına eşit şartlarda ve kesintisiz olarak devam edebilmesi için her zaman yanlarındayız. Kurumların ve bireylerin desteğiyle her geçen gün daha fazla gencimizin hayatına dokunmak bizim en büyük mutluluğumuz. Bosch Car Service’in de bu değerli desteğiyle, birlikte 100 öğrencimizin daha eğitim hayatına destek olacağız. Bursiyerlerimizin bursla desteklenmesinin yanı sıra staj imkanıyla mesleki gelişimlerini sürdürmelerine de katkı sunulacak. Bu destek vakfımız ve öğrencilerimiz adına çok kıymetli. Bosch Car Service ailesine Türk Eğitim Vakfı ve şahsım adına gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

2022 Yılı Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar

Yayımlanma

/

Köprü geçiş ücretleri 2022

Yeni yılın gelişiyle birlikte en çok sorulan sorulardan biri de, artık ücretli otoyolları ve köprüleri ne kadara kullanabileceğimiz konusu oldu. Biz de merak edenler (özellikle de motosiklet kullanıcıları) için geçiş ücretlerini sıraladık.

15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri

İlk olarak İstanbul’da köprüleri sıklıkla kullananlar için 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden başlayalım. Bu köprüler için en büyük değişiklik, 2021’de geliş-gidiş ücretinin tek seferde bakiyenize yansıtılmasıyken; 2022 yılı içinde her geçiş ayrı olarak ücretlendirilecek. Her geçiş için motosiklet kullanıcılarının ödeyeceği rakam 3.25 TL iken, otomobiller 8.25 TL ödeyecek.

2022 köprü geçiş ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeyse motosiklet için geçiş bedeli 13 TL olarak belirlenirken; otomobiller 19 TL karşılığında köprüyü kullanabilecek.

yavuz sultan selim 2022 geçiş ücreti

İstanbul – İzmir arasında hangi ücretleri ödemeniz gerekiyor

Söz konusu İstanbul – İzmir olunca, yeni otoyol ile hızlı bir şekilde bu 2 büyük şehrimiz arasında ulaşım sağlanabiliyor. Peki bu yol üzerinden İzmir’e gitmek istediğinizde ödemeniz gereken bedel ne kadar? Bunu da tablo üzerinden şu şekilde özetleyebiliriz:

istanbul izmir otoyol ücretleri

6. Sınıf ibaresi motosikletleri temsil ederken; 1. sınıf otomobilleri teslim etmektedir.

Devamını oku

Haber

2022 Ovaobike CT-X Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı. Model yeni ve ortaya çıkması için biraz zaman gerekiyor. Ovaobike, özellikle şehiriçi sürüşünü severlere yönelik tamamen farklı bir seçenek olarak CT-X scooter’ını da ortaya çıkardı.

Full, tam kask ve 4,5 kW’lık bir motoru saklamak için alana sahip, motor 145 km / s azami hıza ulaşmasını sağlar.Menzil 115 km, ancak evet, 50 km / s’de bu menzili yapabiliyor.

 

Devamını oku

Haber

2022 Aprilia SR GT 200 Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış

2022 Aprilia SR GT 200’nin özellikleri bir çok kişi tarafından merak ediliyor. 2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış. Şasi alanındaki bilgi birikimi, Aprilia teknisyenleri tarafından şasiyi oluştururken tam olarak kullanılmış, bu da hassas dinamik davranışın garantisidir.
Yüksek mukavemetli çelik borudan yapılmış çift beşik çerçeve, bu model için özel olarak geliştirilmiş yepyeni uzun hareket süspansiyonu ile eşleştirilmiştir.

Önde, en yakın rakibinden %22 daha fazla olan 33 mm payandalı ve 122 mm hareket mesafesine sahip bir Showa çatal bulunurken, arkada helezon yaylı ve beş konumlu ayarlanabilir ön yüklü iki adet çift etkili Showa amortisör bulunur ve rakiplerinden %7 daha fazla olan 102 mm’ye eşit hareket mesafesi var.

Gelişmiş şasisi, dolu depoyla sadece 144 kg ağırlığı ve önde 14 inç ve arkada 13 inç hafif alaşım jantları ile geniş enine kesitli lastiklerle , Aprilia SR GT trafikte mükemmel çeviklik ve yol tutuşu sunar, ancak aynı zamanda daha sürdürülebilir hızlarda da stabildir. Fren sistemi 260 mm petal ön disk kullanır.

Devamını oku