Sosyal medya

Genel

Bu Yamaha Tracer 900 GT, tam bir gösteriş makinesi!

Yayımlanma

/

Kendinizi bir yıldız gibi hissetmek istiyorsanız, bu Yamaha Tracer 900 GT tam da size göre. Söz konusu bu Yamaha, İtalyan şarkıcı Vasco Rossi için özelleştirildi.


İlginizi çekebilir: 2021 Ducati Monster test edilirken görüntülendi!


Her şey, Yamaha’nın İtalya’daki Rimini bayisi D&G Motorsport‘tan Oscar Tasso‘nun Tracer 900 GT satın almasıyla başladı. Projenin sonucu olarak ise Yamaha 847 R olarak adlandırılan, sınırlı sayıdaki bu özel motosiklet ortaya çıkmış. Vasco Rossi için özel üretilen bu modelde ise siyah ve altın renginin sade ve şık uyumu yer alıyor.

Oscar Tasso, bu motosiklette ince çalışmayı tercih etmiş. Uzaktan bakıldığında standart bir Tracer 900 GT gibi duruyor. Fakat yakından bakıldığında çatallara uyacak şekilde bir altın kaplamayı, jantlara uygulamış. Mat siyah boya ise bu motosiklete özgü bir dokunuş olsa da, Yamaha’nın resmi LED ışık, plaka tutucu ve radyatör ızgarası gibi aksesuarları da bu özel projede yer almış.

Yapılan değişiklikler sadece tasarımla kalmamış. Akrapovic egzozu ile farklı bir tınıya sahip olan 847 R’ın motoruna dokunulmamış. FZ-09 ve XRS900‘deki sıralı 3 silindirli ünite, 115 beygirlik gücüyle birçok yol koşulu için fazlasıyla yeterli.

İnsanlar 847 R’ı sürüş keyfinden çok, zenginler/ünlüler gibi hissetmek için tercih ediyor. Normalde Brad Pitt ile aynı motosikleti isteseniz ve paranız olsa bile almanız mümkün olmuyor. Fakat bu Yamaha ile bu kalıp kırılmış gibi görünüyor. Liste fiyatı henüz belli olmasa da birçok müşterinin cebine hitap etmeyeceği açık.

Kaynak: Yamaha D&G Motorsport

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Motosikletle Yüksek Hızlarda Seyahat Ederken Lastiğiniz Patlarsa Ne Olur?

Yayımlanma

/

Teorik olarak, iç lastiksiz bir lastiği iç lastikli bir lastikle değiştirmek mümkündür, ancak yine de tavsiye edilmez ve bunu yapmak gerçekten pratik değildir. Çoğu modern motosiklet artık iç lastiksiz lastiklerle çalışıyor. İç lastikli lastikler, gördüğünüz dış kısım ve lastiğin kendisinden ayrı olan ve lastiğe şeklini veren havayı tutmak için kullanılan bir iç lastik olmak üzere iki bileşenden oluşur. Dış lastik, uzun mesafelerde sürmeye ve sert yüzeylere çarpmaya dayanacak kadar sağlam olmalıdır. Öte yandan iç lastik, lastiğin şeklini alacak ve lastiğin kendisine kolayca yerleştirilebilecek kadar yumuşak olmalıdır. Yapıları gereği daha yüksek düşüşlere ve yoldaki taş ve türevine çarpmanın getirdiği aşırı şoka dayanabilirler. Günümüzde modern motosikletlerin çoğu iç lastiksiz lastikler kullanıyor çünkü tel jant yerine döküm jantlarla geliyorlar, bu da lastikleri bir şambrele gerek kalmadan hava geçirmez hale getirmeyi kolaylaştırıyor. İç lastiksiz lastikler seyahatleriniz için daha uygun olacaktır. Özellikle yüksek hızlarda seyahat ediyorsanız, isteyeceğiniz son şey ani bir havanın düşmesidir, ancak bükülmüş bir kenar da kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz başka bir şeydir. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

İstanbul’da Elektrikli Scooter ile Yaşanır mı?

Yayımlanma

/

Elektrikli scooter ile otobana çıkıyoruz. ‘Hızlı akan trafikte 70 km/s hızla giden bir scooter ile neler yaşarız? Şarjı ne kadar gidiyor? Yolda kalmamak için Özge nasıl taktikler geliştirmiş?’ Bunları anlattığı bir vlog çekmiş sizler için. Tabi trafiğe girince de hayatın olağan akışında son ses müzik dans eden teyzeler, ışıktan kalkarken tek teker yapan çocuklar ve uzaylı görmüş gibi bakan kuryeci abimize denk geliyoruz. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

2021 Suzuki V-Strom 650 Modellerinde değişiklik var mı?

Yayımlanma

/

2021 model Suzuki V-Strom 650ler, standart ve XT versiyonlarıyla Suzuki bayilerindeki yerini aldı. Peki herhangi bir değişiklik var mı? Bize kalırsa, V-Strom 650 modellerinin bir revizyona ihtiyaçları var. Özellikle kendi segmentlerindeki rakipleri de ciddi değişimlere uğramışken umarız V-Strom 650 de yakın zamanda gerekli değişimleri görür. Fakat V-Strom 650 modellerinin güncel halleriyle de özellikle mekanik anlamda çok başarılı olduklarını kabul etmek lazım. Suzuki’nin geçmişten bu yana devam eden malzeme kalitesi avantajını V-Strom 650 modellerinde de görmeye devam ediyoruz.

Devamını oku