Sosyal medya

Genel

İkinci el, 100 bin kilometrede motosiklet alınır mı?

Yayımlanma

/

ikinci el motosiklet almak

İkinci el motosiklet satın almak, çoğu kullanıcı için birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Bu konuyla ilgili birçok kişi tarafından merak edilen sorulardan birini, Mustafa Zeki Özşahin hocamız ile beraber, 100.000 km kullanılmış ve 16 yaşında olan bir motosiklet üzerinde yanıtlamaya çalıştık.

2. el bir motosiklet satın alınmadan önce göz önüne alınması gereken genel kriterler:

  • Motosikletin ne amaçla kullanıldığı
  • Motosikletin yaptığı kilometreyi şehir içinde mi yoksa uzun yolda mı yaptığı
  • Motosikletin kaç kere el değiştirdiği
  • Motosikletin herhangi bir noktasında yağ ve sıvı kaçağı olup olmadığı
  • Motor bloğundan beklenmeyen bir ses gelip gelmediği
  • Motosikletin elektrik tesisatına müdahale edilip edilmediği
  • Göstergede gözüken kilometrenin gerçek kilometre olup olmadığı
  • Motosikletin ciddi bir kazaya karışıp karışmadığı
  • Yetkin bir kurum tarafından yapılan ekspertiz vb.

Bunlardan çok daha fazlasını ve daha ayrıntılı bilgiyi sizler için hazırladığımız videomuzda bulabilirsiniz. Lütfen beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Görüşmek üzere!

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Motosikletle Yüksek Hızlarda Seyahat Ederken Lastiğiniz Patlarsa Ne Olur?

Yayımlanma

/

Teorik olarak, iç lastiksiz bir lastiği iç lastikli bir lastikle değiştirmek mümkündür, ancak yine de tavsiye edilmez ve bunu yapmak gerçekten pratik değildir. Çoğu modern motosiklet artık iç lastiksiz lastiklerle çalışıyor. İç lastikli lastikler, gördüğünüz dış kısım ve lastiğin kendisinden ayrı olan ve lastiğe şeklini veren havayı tutmak için kullanılan bir iç lastik olmak üzere iki bileşenden oluşur. Dış lastik, uzun mesafelerde sürmeye ve sert yüzeylere çarpmaya dayanacak kadar sağlam olmalıdır. Öte yandan iç lastik, lastiğin şeklini alacak ve lastiğin kendisine kolayca yerleştirilebilecek kadar yumuşak olmalıdır. Yapıları gereği daha yüksek düşüşlere ve yoldaki taş ve türevine çarpmanın getirdiği aşırı şoka dayanabilirler. Günümüzde modern motosikletlerin çoğu iç lastiksiz lastikler kullanıyor çünkü tel jant yerine döküm jantlarla geliyorlar, bu da lastikleri bir şambrele gerek kalmadan hava geçirmez hale getirmeyi kolaylaştırıyor. İç lastiksiz lastikler seyahatleriniz için daha uygun olacaktır. Özellikle yüksek hızlarda seyahat ediyorsanız, isteyeceğiniz son şey ani bir havanın düşmesidir, ancak bükülmüş bir kenar da kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz başka bir şeydir. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

İstanbul’da Elektrikli Scooter ile Yaşanır mı?

Yayımlanma

/

Elektrikli scooter ile otobana çıkıyoruz. ‘Hızlı akan trafikte 70 km/s hızla giden bir scooter ile neler yaşarız? Şarjı ne kadar gidiyor? Yolda kalmamak için Özge nasıl taktikler geliştirmiş?’ Bunları anlattığı bir vlog çekmiş sizler için. Tabi trafiğe girince de hayatın olağan akışında son ses müzik dans eden teyzeler, ışıktan kalkarken tek teker yapan çocuklar ve uzaylı görmüş gibi bakan kuryeci abimize denk geliyoruz. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

2021 Suzuki V-Strom 650 Modellerinde değişiklik var mı?

Yayımlanma

/

2021 model Suzuki V-Strom 650ler, standart ve XT versiyonlarıyla Suzuki bayilerindeki yerini aldı. Peki herhangi bir değişiklik var mı? Bize kalırsa, V-Strom 650 modellerinin bir revizyona ihtiyaçları var. Özellikle kendi segmentlerindeki rakipleri de ciddi değişimlere uğramışken umarız V-Strom 650 de yakın zamanda gerekli değişimleri görür. Fakat V-Strom 650 modellerinin güncel halleriyle de özellikle mekanik anlamda çok başarılı olduklarını kabul etmek lazım. Suzuki’nin geçmişten bu yana devam eden malzeme kalitesi avantajını V-Strom 650 modellerinde de görmeye devam ediyoruz.

Devamını oku