Sosyal medya

Ön Bakış

Kymco F9, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımanına sahip elektrikli motosikleti olacak!

Yayımlanma

/

KYMCO F9 elektrikli motosiklet

Türkiye’de Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği Kymco, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9’u tanıttı. 9,4kW gücündeki motor bloğuyla dikkat çeken F9, sportif bir tasarıma sahip. F9, 0’dan 50 km/s hıza 3 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum 110 km/s hız yapabiliyor. F9’a gücünü veren 96V 40Ah kapasiteli batarya da, 120 kilometreye kadar menzil sunabilirken, hızlı şarj özelliğiyle sadece 2 saatte şarj edilebiliyor.


İlginizi çekebilir: Kymco DTX 360, ilk “Adventure Crossover” olarak; bir ilki gerçekleştirecek!


Kymco F9, elektrikli motosikletlere olan bakışı değiştirecek!

Kymco, ilk elektrikli motosikleti F9’u tanıttı. Ülkemizde Doğan Trend Otomotiv bünyesinde bulunan Kymco, tasarım detaylarına ek olarak; sunduğu teknolojiyle elektrikli motosiklet pazarındaki dengeleri değiştirebilecek olan F9 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip modeli olan Kymco F9, motosiklet dünyasının heyecan verici çizgileri ile yeni teknolojiyi birleştirerek elektrikli motosiklet algısını değiştirmeyi hedefliyor.
KYMCO F9-3
F9’un dikkat çeken bir diğer özelliği de; 2 saatte tam şarja ulaşabilmesi. Ayrıca tam şarjda F9, 120 kilometreye kadar menzil sunabiliyor. Motor verimliliği ve güç dağılımını iyileştirmek üzere elektrikli motosikletler için özel olarak tasarlanan dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımanıyla donatılan F9’da, özel geliştirilen iskelet yapısı sayesinde batarya gövde yapısına entegre ediliyor ve araçla bütünleşiyor. Hatta Kymco F9, 107 kilogram ile son derece hafif sayılabilecek bir ağırlığa sahip. F9’da, 14 inç’lik geniş tabanlı lastiklerle birlikte ise, viraj performansı artırılmaya çalışılmış.
KYMCO F9-2
Yeni modelle ilgili görüşlerini paylaşan Kymco Başkanı Allen Ko, “KYMCO olarak tüm projelerimizde ‘Kalbimi Kazan’ fikriyle hareket ediyoruz. Küresel salgının gölgesinde geçen şu günlerde, insanlar günlük yaşamlarına heyecan katmak için çok daha fazla gereksinim duyuyor. KYMCO olarak böyle bir dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan yeni ürünler sunmaktan heyecan duyuyoruz. F9 modelimiz de diğer tüm KYMCO modelleri gibi duyuları harekete geçiren ve sürücüsünü heyecanlandıran üstün özelliklerle yollara çıkıyor. Dünyanın her yerindeki kullanıcıların kalbini kazanan bireysel araçlar yaratmaya devam ediyoruz. Şimdi heyecanlanma zamanı!” dedi.
Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ön Bakış

Kymco DTX 360, ilk “Adventure Crossover” olarak; bir ilki gerçekleştirecek!

Yayımlanma

/

kymco dtx 360

Ürettiği scooter modelleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran Kymco, yeni modeli DTX 360 ile, ilk “Adventure Crossover” niteliğindeki ilk maxi scooterı piyasaya sürecek. DTX 360, hayatının büyük bölümünü şehir içerisinde geçiren motosiklet sürücüleri için konforu ve güvenliği buluştururken; aynı zamanda bir scooter ile farklı yol koşullarında keyifli sürüşler yapabilme imkanını sunuyor. Yüksek yapısı, geniş tasarlanan gidonu, rahat okunur renkli LED gösterge paneli ve 29 HP gücündeki tek silindirli ekonomik ve performanslı motoruyla DTX 360; kullanıcılarına şehir trafiğinde manevra kolaylığı, otoyolda konforlu bir sürüş ve aynı zamanda iyi bir arazi kabiliyeti sunuyor. KYMCO DTX 360, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle 2021 yılında da ülkemizde satışa sunulacak.


İlginizi çekebilir: Motul, yeni mobil uygulamasını tanıttı!


kymco dtx 360

Şehir, otoban ve arazi sürüşü birarada!

Motosiklet dünyasının scooter sınıfında önde gelen markalarından Kymco, alışılagelmiş scooter kullanım alışkanlıklarını kökten değiştirme adayı olan DTX 360 ile, sektöre yeni bir boyut katıyor. Kent hayatının ve şehirler arası yolculukların motosikletleri olan maxi scooterlar, Dünyanın ilk “Adventure Crossover” maxi scooterı olan Kymco DTX 360 ile arazilere de taşınıyor. Yeni Kymco DTX 360, ilk bakışta öne çıkan yüksek profili ve ön çamurluk tasarımındaki sportif hatlarıyla göze çarpıyor. Geniş gidon tasarımı engebeli arazide manevrayı kolaylaştırırken; yüksek oturma pozisyonu ise maxi scooterın görüş açısını iyileştiriyor. 194 kg ağırlığa sahip olan DTX 360’ın sürüş konforunu teleskopik ön süspansiyon ve çift amortisörlü arka süspansiyonlar tamamlıyor. Hafiflik yönünden katkıda bulunan alüminyum alaşım jantlar ve farklı zeminlere uygun lastikler ise engebeli ve bozuk yüzeylerde daha rahat ve konforlu bir sürüş sunabiliyor.

DTX 360’ın kalbinde bulunan 320,6 cc hacmindeki su soğutmalı, 4 zamanlı ve tek silindirli motor bloğu, 29 HP güç üretiyor. Ön ve arka disk frenle sunulan motosiklet; 12,5 litrelik bir yakıt tankına sahip. Ayrıca anahtarsız çalıştırma sistemine de sahip olan DTX 360, sürüş güvenliğine önemli katkıda bulunan çekiş kontrol sistemini de bünyesinde barındırıyor. Yeni DTX 360, sahip olduğu tüm bu özelliklerle kullanıcılara; şehir trafiğinde manevra kolaylığı, otoyolda rahat bir sürüş ve arzu edildiğinde keşfedilmemiş yerleri keşfetme gibi çok yönlü kullanımlar sunuyor.

DTX360-3 gösterge

KYMCO DTX 360 Teknik Özellikler:

Motor

Motor tipi: 4 zamanlı, 4 supap, tek silindir
Soğutma sistemi: Sıvı soğutmalı
Yakıt sistemi: Yakıt enjeksiyonu
Motor hacmi (cc): 320,6
Maksimum güç: (HP, d/d) 29, 7.250
Maksimum tork: (Nm, d/d) 30, 5.750

Gövde

Boş ağırlık (kg): 194
U x G x Y (mm): 2.165 x 780 x 1.290
Sele yüksekliği: 800 mm
Aks aralığı: 1.545 mm
Yakıt kapasitesi: 12,5 lt

Süspansiyon

Ön lastik ölçüsü: 120/80-14
Arka lastik ölçüsü: 150/70-13
Jant malzemesi: Alüminyum alaşım
Ön süspansiyon: Teleskopik
Arka süspansiyon: Çift amortisör
Ön fren: Disk
Arka fren: Disk

Devamını oku