Sosyal medya

Haber

Motosiklet Muayene Ücreti 2021 ne kadar? Motosiklet Muayene Ücreti 2021 hesaplama!

Yayımlanma

/

Özellikle de trafiğin çok fazla olduğu bölgelerde motosiklet artık bir vazgeçilmez oldu. Peki Motosiklet Muayene Ücreti 2021 ne kadar? Motosiklet Muayene Ücreti 2021 hesaplama!

 

Motosiklet Muayene Ücreti 2021 ne kadar? Motosiklet Muayene Ücreti 2021 hesaplama ile ilgili tüm bilgileri sizler için derledik. Büyükşehirlerde trafikten dolayı motosiklet kaçınılmaz oldu. Ekonomik açıdan da daha uygun olan motosikletlerin muayene ücretleri de merak ediliyor. Bir çok vatandaş Motosiklet Muayene Ücreti 2021 ne kadar diye merak ediyor. Motosiklet Muayene Ücreti 2021 hesaplama nasıl olmalıdır?

Öncelikle 2021 yılı için motosiklet muayene ücretleri 189 lira 98 kuruş olarak belirlenmiştir. Diğer araçların muayene fiyatı ise değişiklik göstermektedir. Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork sayılan araçlar 372,88 TL, Kamyon, otobüs, tanker ve çekici araçlar 462,56 TL ve Traktörler 189,98 TL.

Araç muayeneleri ne kadarda bir yapılır şeklinde merak edenler için hemen söyleyelim. Araç muayene süreleri, ticari sayılan araçlar için 1, diğer araçların tamamı için 2 yıl, traktör ve römorklar için 3 yıl geçerlidir. Araç muayenesi bitiminden sonra kişilerin sürelerini geciktirmeden yaptırmaları gerekir. Muayene süresi bittikten sonra randevu almayan ve muayenesi devamlı olarak geciktiren araç sahiplerine ceza işlemi uygulanır.

Araç muayenesi yapılmazsa cezası ne olur?

Muayenesiz araç kullanmanın cezası, araçların güncel muayene ücretleri üzerinden uygulanır ve her ay yüzde 5 oranında faiz işlenmesi olarak belirlenmiştir.

Bazı firmalar zorunlu trafik sigortası yapmaktadır. Zorunlu trafik sigortası, motorlar da dahil olmak üzere tüm araçların trafiğe çıkmadan yaptırmak zorunda oldukları sigortadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırılmadan motosiklet muayene ücretleri ödenemez ve motorlar muayeneye giremez. Zorunlu trafik sigortası yapan firmalardan bazı ise şöyle; Koru sigorta, Quick sigorta, Ray sigorta, Anadolu sigorta, Allianz sigorta, Türkiye sigorta, Ak sigorta.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Honda’nın Yeni Bombası NT1100 Geliyor! Honda NT1100 fiyat!

Yayımlanma

/

Yüksek hacimli sport touring motosikletler, önümüzdeki yılın parlayan trendi olacak gibi gözüküyor. Özellikle hem Suzuki’nin GSX-S1000 GT modelinin duyurulmasının ardından Honda’nın da tamamen benzer klasmandaki NT1100 modelini duyurması, bu 2 model arasındaki rekabetin şimdiden başladığı anlamına geliyor. NT1100 ile Honda, uzun seyahatler için sportif bir motosiklet arayanlara güzel bir çözüm sunmuş. Africa Twin’den alışkın olduğumuz bloğun üstüne kurulan NT1100, bakalım özellikleriyle ve fiyatıyla müşterilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Devamını oku

Haber

Katlandığında masa altına sığan elektrikli motosiklet şaşırttı!

Yayımlanma

/

Hızla gelişen ve sayıları artan elektrikli bisiklet ve motosiklet piyasasına yeni modeller ekleniyor.

Japonya merkezli Icoma firması katlanabilir elektrikli motosikleti Tatamel’i tanıttı.

Prototip aşamasındaki model katlandığı zaman bir bilgisayar kasası boyutlarına geliyor.

600 watt elektrikli bir motorsa sahip olan Tatamel maksimum 40 kilometre hıza ulaşabiliyor.Tatamel, yerleşik pil paketinden aldığı güçle 50 kilometrelik bir menzil vadediyor.

 

Devamını oku

Haber

Kurallara uymayan elektrikli scooter sürücülerine ceza yağdı

Yayımlanma

/

İstanbul’da elektrikli scooter kullananlara yönelik yapılan denetimde, belirlenen kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı.

Elektrikli scooterların kullanımına yönelik bazı kuralların getirilmesinin ardından İstanbul’un çeşitli noktalarında denetimler yapılmaya başlandı. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yapılan denetimlerde, elektrikli scooter ile kaldırımda ilerleyenler tek tek durduruldu.

Kimileri ise polis ekiplerini görmesi üzerine scooterdan indi. Durdurulan kişilere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca elektrikli scooter ile kaldırımda ilerlemekten 144 lira ceza kesildi. Ceza kesilen bir kişi, “Kaldırımda scooter kullanmak yasakmış ama biz bilmiyorduk. Onun için cezai işlem uyguluyorlar. Ceza 140 küsurmüş” dedi.

Denetimler sırasında polis ekiplerinin yanına gelen bir kadın ise, “Bir scooter torunuma çarptı. Cesaret edip şurada rahat yürüyemiyoruz. Hepsi kaldırımda gidiyor. Ayrıca kuryeler de kaldırımda gidiyor. Bir de bir şey söylediğiniz zaman hakaret alıyorsunuz” diye konuştu.

 

Devamını oku