Sosyal medya

Haber

Subaru’nun ilk elektrikli SUV’si ‘Solterra’ geliyor

Yayımlanma

/

Subaru Solterra-1

Japon otomobil üreticisi Subaru da elektrikli otomobil pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Markanın ilk elektrikli aracının Solterra adını alacağı ve tam elektrikli bir SUV olarak geleceği duyuruldu.


Bu da ilginizi çekebilir: Yeni Citroen C4 Türkiye’ye geldi!


Subaru tarafından yapılan resmi duruyu ile markanın ilk elektrikli aracının adı ve teaser görselleri ortaya çıktı. Solterra ifadesi, latincede güneş anlamına gelen ‘sol’ ve dünya anlamına gelen ‘terra’ kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

Otomobilin teknik detayları henüz tam olarak paylaşılmadı ancak aracın dört tekerden çekişli bir SUV olacağı ve buna bağlı olarak çift elektrik motoruna sahip olacağı biliniyor. Toyota’nın BZ4X modeliyle aynı üretim platformunu temel alarak geliştirilen Subaru Solterra’nın, BZ4X ile büyük benzerlikler taşıyan bir kardeş model olarak geleceğini söyleyebiliriz.

Subaru Solterra-2

C segmentinde yer alması beklenen Subaru Solterra’nın, Subaru Forester modeli ile hemen hemen aynı boyutlarda olacağı tahmin ediliyor. Markanın elektrikli otomobillerine özel olarak geliştirdiği e-Subaru Global Platform’u temel alarak üretilecek olan Solterra’nın, Toyota BZ4X ile benzer bir dönemde, yani 2022 yılının ortalarında Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya ve Çin pazarlarında satışa sunulması bekleniyor. Subaru Solterra’nın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Moto kuryelerin yaşadığı zorluklar! Motosikletle kuryeliğe giriş!

Yayımlanma

/

Bu kez Nuri yargı dağıtıyor serisi ile karşınızdayız. Kuryelerin yaşadığı zorluklardan bahsettik. Keyifli seyirler

Devamını oku

Haber

Yamaha Tracer 900 GT

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900 GT ile şehirde turladık. Hislerimize tercüman olacak kelimeler bulamadık. İyi seyirler.

Devamını oku

Haber

Kymco Downtown 350i Kullanıcı Deneyimi

Yayımlanma

/

3 yıldır farklı scooterlar kullanan Cem Kocabalı son kullandığı Yamaha XMax 250’sini satıp sıfır Kymco Downtown 350i satın almış. Cem Kocabalı yeni motosikletiyle ilgili deneyimlerini Kymco satın almayı düşünenlere bir referans olabileceğini düşünerek ziyaretimize geldi. Keyifli sohbeti için biz teşekkür ediyoruz. İyi seyirler.

Devamını oku