Sosyal medya

Sürüş Deneyimi

Sürüş Deneyimi: KTM 1290 Super Adventure R

Yayımlanma

/

KTM 1290 Super Adventure R

Hollanda’da ikamet etmetke olan Volkan Alkan, Hollanda’dan Ekincik’e olan yolculuğunu, KTM 1290 Super Adventure R ile gerçekleştirmiş. 3500 kilometre dolaylarındaki bu rotayı KTM ile gerçekleştirmeyi tercih eden Volkan Bey, aynı zamanda eski bir BMW kullanıcısı.

1290 super adv


İlginizi çekebilir: Göz Alıcı: MV Agusta Dragster 800 RR Custom


KTM 1290 Super Adventure R hakkında

160 beygir güce sahip olan KTM Super Adventure R, KTM’nin amiral gemisi enduro modeli olarak ürün gamında yerini almış durumda. KTM 1290 Super Adventure R’ın kalbinde, 1301 cc hacme sahip V-Twin bir motor bloğu bulunmakta. 160 beygir ve 140 Nm torka sahip olan bu blok, kullanıcılara kesintisiz bir güç sunuyor. Ayrıca 15.000 km’lik bakım aralıklarıyla, sağlamlık konusunda da iddialı olan KTM uzun seyahatlerinizde 1290 Super ADV R ile sorunsuz bir yolculuk vadediyor. KTM’nin Power Assistant Slipper Clutch adını verdiği kaydırmalı debriyaj teknolojisi ise, yumuşak bir debriyaj kolu ile beraber, ani vites düşürmelerde ekstra bir güvenlik önlemi olarak bu motosiklette yerini almış durumda. KTM’nin alt segmentlerde de kullanmakta olduğu Ride By Wire adındaki elektrikli gaz kolu da, 1290 Super ADV R modelinde yerini almış durumda. Bu teknoloji sayesinde KTM motosikletler, yumuşak ve akıcı bir gaz hissiyatı sunabiliyor. Lastiklerin tubeless yani iç lastiksiz olması da, uzun yolculuklarda lastikle ilgili herhangi bir problem yaşadığınızda daha kolay çözüm bulmanızı sağlıyor.

48 mm çapında ters amortisörlere sahip olan Super Adventure, konfor konusunda da çok iddialı. Volkan Bey’in de değindiği üzere, KTM uzun yolculuklarda kullanıcısı mutlu edebilen bir motosiklet üretebilmeyi başarmış. 320 mm çapında 4 pistonlu kaliperlerle ön fren tertibatını oluşturan KTM, frenleme konusunda da iddialı. Motosikletin deposu ise, 23 litrelik kapasite ile uzun bir menzil sunuyor. KTM 1290 Super Adventure R ve daha fazlası için, yayınladığımız sürüş deneyimi videosunu izlemeyi unutmayın! Görüşmek üzere!

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sürüş Deneyimi

Daelim S3 Advance 250 kullanıcı deneyimi

Yayımlanma

/

Daelim S3 Advance

Africa Twin kullanıcısı olan Nuri Uyanıkoğlu ile, şehir içi sürüşleri için tercih ettiği 2013 model Daelim S3 Advance 250 motosikletini konuştuk. Nuri Uyanıkoğlu, Daelim marka maxi scooterının yakıt tüketiminden çok memnun; bununla beraber Nuri Uyanıkoğlu S3’ün konfor açısından da Africa Twin’den geri kalmayacağını düşünüyor.


İlginizi çekebilir: Doksanlı yıllarda motosiklet kullanmak!


Daelim S3 Advance 250 neler vadediyor

Artçılı kullanımlarda Daelim S3, artçınıza üstün bir konfor vadediyor. Motosikletin eleştirilmesi gereken yönlerinden biri ise, halojen farlara sahip olması. Bizce S3, LED aydınlatma sistemine sahip olsaydı aydınlatma kapasitesi daha yukarılara taşınabilirdi. Ağırlık merkezi yukarıda konumlanan S3’ün, aynı zamanda kombine fren tertibatına sahip olmasına rağmen fren tertibatı da çok parlak bir performansa sahip değil. Ayrıca sele altı bagajınızın da çok bu modelde çok efektif olmadığını söylememiz lazım. Daelim S3 Advance 250’nin, sahip olduğu 26 beygir güç ile sınıfında en iyi güç ve ağırlık dengesine sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Güney Koreli Daelim markası tarafından üretilen S3, her ne kadar birçok teknik avantaj ve dezavantajla sunuluyor olsa da; motossikletin en dikkat çeken özelliği uygun bir fiyata sahip olması. Eğer siz de bir Daelim S3 Advance 250 almayı düşünüyorsanız; videomuza bir göz atmanızı tavsiye ederiz. İyi seyirler!

Devamını oku