Sosyal medya

Haber

Toprak Razgatlıoğlu’na 5 bin motosiklet ile karşılama planı

Yayımlanma

/

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Superbike Şampiyonası’nda 30 puanlık avantajla liderliğini sürdüren Toprak Razgatlıoğlu için Endonezya’daki sezonun son yarışından dönüşünde İstanbul’da 5 bin motosikletle karşılama planladıklarını belirtti.

Olağan genel kurulda TMF Başkanlığı’na yeniden seçilen Uçar, yeni dönemde Türk motosiklet sporu için yapacaklarını AA muhabirine değerlendirdi.

Uçar, federasyon olarak en önemli hedeflerinin Türkiye’yi ulusal ve uluslararası alanda performans sporcuları ile en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirterek, “Diğer bir hedefimiz de aynı şekilde ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenlemek. Her iki hedefimizde de Allah’a hamdolsun birçok emsal ülkenin üzerine çıktık. Avrupa’nın birçok ülkesinin ulaşamadığı uluslararası organizasyon ve sportif başarılara ulaştık.” diye konuştu.

Motosiklet sporlarında dünya şampiyonalarının beş kategorisinin dördünde Türk sporcuların başarıyla yarıştığını kaydeden başkan Uçar, “İlk defa, tamamen yüzde yüz antrenmanlarını, eğitimlerini Türkiye’de almış bir Türk evladının da inşallah Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olacak olması, bizim en büyük hayalimizdi, bu hayale çok yaklaşmış durumdayız.” ifadelerini kullandı.

Toprak Razgatlıoğlu’na 5 bin motosikletle karşılama planlanıyor

Dünya Superbike Şampiyonası’nın Endonezya’da gerçekleştirilecek son ayağı öncesi pilotlar klasmanında 531 puanla en yakın rakibi Jonathan Rea’nın (501) 30 puan önünde bulunan Toprak Razgatlıoğlu’nun şampiyonluğa çok yakın olduğunun hatırlatılması ve Toprak için nasıl bir karşılama düşündüklerine yönelik soru üzerine Uçar, şunları kaydetti:

“Toprak Razgatlıoğlu bizim bir değerimiz, Allah nasip ederse biz şampiyonluğunu da veya ikinci bile olmuş olsa fark etmez onu en az 5 bin motosikletli arkadaşla İstanbul’da havalimanında karşılamayı planlıyoruz. İnşallah şampiyonluk kupasını da getirmiş olursa Cumhurbaşkanımız ve Gençlik ve Spor Bakanımız da başta olmak üzere makamlara onu arz edeceğiz. Ankara’ya konvoyla gelmek için mevsim uygun değil ama inşallah İstanbul’da öyle bir karşılama olacak.”

“Dünya şampiyonası yapabileceğimiz en az 3 pistimizin daha yapımına başladık”

Afyonkarahisar’da dünya motokros şampiyonalarını en üst seviyede çok başarılı gerçekleştirdiklerini dile getiren Uçar, şöyle devam etti:

“Dünya şampiyonalarında motokros organizasyonumuz Cumhurbaşkanlığı himaye belgesi alacak kadar üst düzey bir organizasyon haline geldi ve motokros organizasyonumuz ülkemizin tanıtımına 240 milyon avroluk fayda sağlar hale geldi. Bütün bu değerleri artırarak daha güzel ortamlarda, daha güzel formatta yaşatacağımıza olan inancımız tam çok şükür. Federasyon olarak gerçekten bir bütünlük içerisinde 18 yıldır bir aile ortamında çalışan, gayret gösteren bir ekibiz. Bu ekibin de önümüzdeki 4 yıl içerisinde ülkemize ve gençliğimize daha faydalı sportif hizmetler vereceğine inanıyoruz.”

Türkiye’nin motosiklet sporunda önemli tesislere kavuşması için çalışmalar yürüttüklerini de belirten Uçar, “Şu anda dünya şampiyonası yapabileceğimiz 3 pistimizin daha yapımına Edirne, Afyonkarahisar ve Düzce’de başladık. Hem motokros hem asfalt pisti için yol yarışları itibarıyla bu üçü de hayata geçtiğinde inşallah Türkiye’de onlarca Toprak, onlarca Can, onlarca Deniz ve Bahattin, Kenan abileri gibi daha onlarca da Kenan inşallah yetiştiriyor olacağız.” ifadelerini kullandı.

“2021’de sponsorluk gelirlerimizi yüzde 800 oranında artırdık”

Sponsor desteklerine yönelik de TMF Başkanı Uçar, “Sponsorluk noktasında en başta Cumhurbaşkanımızın, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle ilerliyoruz. Birçok ülkede de olduğu gibi devlet destekli ilerleyen bir yapımız var. Elbette ki sponsorlarımız da var, özellikle 2021’de sponsorluk gelirlerimizi yüzde 800 oranında artırdık, inşallah bu artarak devam edecek.” diye konuştu.

Başkan Uçar, “Güzel çalışmalarımız var, sponsorluk ve ürün satışı anlamında. Federasyonun marka değerini ticari olarak gelire çevirmeye başladık. Bu değer arttıkça sporcularımız da kulüplerimiz de daha rahat etmeye başlayacak.” şeklinde görüş belirtti.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Yeni Yamaha XMax 300 (2024) Mayıs Ayında Bayilerde

Yayımlanma

/

Türkiye’de Sport Scooter segmentinin öncüsü olan XMAX ailesi, XMAX 300 Tech Max modelinin dönüşü ile daha da zenginleşiyor. Dinamik görünüm, işlevsellik, yüksek performans ve yüksek teknolojisiyle XMAX 300 Tech Max, scooter kullanıcıların yeni gözdesi olacak. Şehir içi günlük kullanımda veya şehir dışı gezilerde kıvraklık ve yüksek performans sunan model, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak. Mayıs 2024’de Yamaha bayilerden satın alabileceğiniz XMax 300’ün fiyatı henüz açıklanmadı.

Düşük Yakıt Tüketimi, Yüksek Motor Gücü…

XMAX 300 Tech MAX’ın ekonomik 300 cc tek silindirli sıvı soğutmalı motoru, hafta sonu yolcukları için bolca eğlence sunarken şehir içinde hızlı ve verimli kullanımıyla heyecan verici bir performans sağlıyor. Yamaha’nın gelişmiş Blue Core teknolojisi, yakıt tüketiminden tasarruf sağlarken gücü de en üst düzeye çıkarıyor. 

Modelde 4,2 inç tam renkli TFT ekranla birlikte ayrı tutulmuş bir 3,2 inç LCD hız göstergesi bulunuyor. 4,2 inçlik TFT ekran, akıllı telefon aracılığıyla bağlanabilen yerleşik Garmin navigasyon sistemini desteklemektedir. Böylece gerçek zamanlı trafik bilgileri, tahmini varış süresi gibi verilere kolayca erişerek sürüş keyfinizi maximuma çıkarabilirsiniz.

Radikal Görünüm…

XMAX 300 Tech MAX, yeni X şeklinde Full LED ön aydınlatmalarıyla görünürlüğünü artırmanın yanı sıra XMAX ailesinin sportif karakterini de mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Fütüristik görünüm, dinamik gövde tasarımına kusursuz şekilde uyum sağlayan entegre sinyaller ile güçlendirilmiştir. Kompakt silüete sahip gövde tasarımıyla şıklığı ve kaliteyi biraraya getiren deri kılıflı sele, sunduğu gelişmiş sürüş ergonomisi ile sürücüleri kalbinden vuruyor. 2 full face kaskın sığabildiği geniş sele altı depolama alanı ile XMAX 300 Tech MAX hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Devamını oku

Genel

Honda Motosikset Liderliğini İtibar Ödülü ile Taçlandırdı

Yayımlanma

/

2024 yılı pazar liderliğini açıklayan Honda Motosiklet, bu yıl onuncusu gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında halk oylarıyla ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi

  

Honda Motosiklet, pazarlama platformu Marketing Türkiye ile pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde halkın oylarıyla motosiklet sektöründe birinci olarak ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi.

Düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri törenine markayı temsilen Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Emel Efe Tüzmen, Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen ve Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Ürün Müdürü Emre Koşak katıldı.

Alınan ödüle ilişkin olarak Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen, “2023 yılı satış rakamları ile kendi rekorumuzu da kırarak pazar lideri olduk.  Toplam satış ve pazar payı başarımızı, müşterilerimizle kurduğumuz bağın ve sağladığımız müşteri memnuniyetinin göstergesi olan bu ödülle taçlandırmak bizi çok gururlandırdı. Honda kullanıcılarının marka ile arasında çok özel bir bağ vardır. Bu ödül, bizim bu bağı koruyabildiğimizi gösterirken, daha fazlasını yapmamız için de motivasyon kaynağı oldu. Sektörünün en itibarlı markası ödülüne layık görülmemizde emeği geçen tüm paydaşlarımıza,  çalışma arkadaşlarımıza ve bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi.

 ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırmasının sonuçları baz alınarak belirlenen ve pazarlama sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen The ONE Awards, bu yıl onuncu kez düzenlendi. Araştırma kapsamında 70 farklı kategoride en başarılı markalar, genel başarıyı değerlendiren 9 ana kriter, yıl performansını değerlendiren 16 alt kriter kapsamında 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmelerde sonucunda ödüle değer görüldü. 

Devamını oku

Genel

TENERE EFSANESİ TENERE 700 EXTREME İLE DEVAM EDİYOR

Yayımlanma

/

İlk Dakar Rallisi’ni kazanan XT500modeliyle aynı sağlam genlere sahip Tenere, sürücülerin macera ruhunu açığa çıkarırken yeni ufukların ötesini keşfetmelerini sağlıyor. Tenere 700’ün 2019 yılında sahneye çıkmasıyla macera deneyimi bir üst seviyeye taşındı veYamaha’nın sınıfının lideri Adventure serisi, 2024 Model Tenere 700 Extreme’in satışa sunulmasıyla çok daha güçlü ve zengin bir seriye dönüştü.

Gelişmiş off-road performansı, artırılmış hareket mesafesi ve tamamen ayarlanabilir KYB ön süspansiyonları ile özgürlüğün sınırlarını aşmanız için tasarlanan Tenere 700 Extreme,farklı sürüş stillerine ve vücut yapılarına uyum sağlayan yapısıyla en zorlu arazilerdemaksimum performans sunuyor.Artırılmış yerden yüksekliği, daha geniş titanyum basamakları, yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluğu ve çevikliği ilebenzersiz bir sürüş deneyimi vadeden Extreme, Tenere ailesinin en heyecan verici modeli olmaya hazır.

Tenere 700 Extreme,5 inç TFT Raid temalı göstergesi, tek parça rallyselesi, yüksek kaliteli şasi bileşenleri ve off-road sürüş deneyimi için eklenen diğer ayrıcalıklı özellikleri ilemaceraseversürücüleri vahşi doğaya ve yeni ufuklara taşıyabilecek son derece yetenekli bir motosiklet.

Tenere 700 Extreme Temel Özellikler
• Geniş aralıklarla tamamen ayarlanabilir 43 mm KYB Ön Süspansiyonlar
• 230 mm artırılmış hareket mesafesi (Tenere700’den 20 mm daha fazla)
• 260 mm yerden yükseklik (Tenere 700’den 20 mm daha fazla)
• 5 inç RallyRaid Temalı TFT gösterge
• Sol tarafta mesafe kontrol butonu
• %35 daha geniş yüzey alanına sahip hafif, yüksek tutuşlu titanyum basamaklar
• Yüksekliği 910 mm’ye ayarlanabilen tek parça rally sele
• Yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluk
• Izgara tipi alüminyum radyatör koruyucu
• Zincir koruma

 

Devamını oku