Sosyal medya

Haber

PROMETEON’DAN AĞIR TİCARİ ARAÇLARA ÖZEL GARANTİLİ ‘PRO RETREAD’ LASTİK KAPLAMA HİZMETİ

Yayımlanma

/

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi olan, Anteo, Eracle, Tegrys markalarının yanı sıra Formula, ve Pirelli lisansıyla endüstriyel ve ticari lastikleri üreten Prometeon, ağır ticari araçlara özel yeni kaplama markası Pro Retread’i geliştirdi.

Prometeon, ağır ticari araçlara özel sunduğu lastik kaplama hizmetini, şimdi yeni markası ‘Pro Retread’ altında, farklı araç markalarına ve kullanıcıların her segmentteki kaplama ihtiyaçlarına hizmet verecek şekilde yeniden geliştirdi.

Prometeon’un yeni kaplama markası ‘Pro Retread’, kamyon ve otobüs lastiklerinin kullanım ömrünü uzatarak kullanıcıların maliyetlerini önemli ölçüde azaltmalarına imkan sunuyor. Pro Retread kaplama hizmeti, Prometeon Türkiye bünyesindeki yetkili kaplama atölyeleri aracılığı ile tüm Türkiye’ye sunuluyor. Bireysel kullanıcı, filo veya işletme fark etmeksizin ağır ticari sektöründeki her kullanıcı, farklı marka ve segmentteki lastiklerini ‘Prometeon teknolojisi’ ile kaplatabiliyor.

Ayrıca “Pro Retread” yetkili atölyelerinde Prometec sırt kauçukları ile kaplanan Pirelli marka ticari lastikler için, hem kaplama sırtı hem de karkasa 1 yıl ekstra garanti de sağlanıyor. Lastik kaplama hizmeti, filoların lastik maliyetlerini önemli ölçüde düşürmesi nedeniyle önerilirken, yeni lastik almak yerine kaplama hizmeti almak, kullanıcıların lastik maliyetlerini %60’a varan oranda düşürüyor.

Uslu: “Hem kaplama sırtı, hem de karkasımıza 1 yıl ekstra garanti sağlıyoruz”

Ağır ticari araçlar sektöründeki lastiklerden verim alabilmenin önemli yollarından birisinin de lastikleri ilk ömrü tamamladıktan sonra birden çok kez kaplatabilmek olduğunu vurgulayan Prometeon Türkiye, MEA ve Rusya Pazarlama Direktörü Faruk Uslu, “Bunu yapabilmek için en önemli faktör karkasın dayanıklılığıdır. Biz de lastiklerimizin kalitesine, performansına ve dayanıklılığına güveniyoruz.

Buna ek olarak Pirelli marka ticari lastiklere, yetkili Pro Retread kaplama tesislerinde Prometeon’un yeni markası Prometec sırtları ile kaplanması durumunda 1 yıl ekstra garanti sağlıyoruz. Sağladığımız bu garanti hem kaplama sırtı hem de karkas için geçerli. Prometec kaplama sırtlarımızın desenleri Pirelli marka ticari lastiklerimiz ile aynı olduğundan bu da kaplanmış lastiklerin çok iyi bir performans almasını sağlıyor. Bu sayede yeni lastik maliyetinden çok daha düşük bir maliyet ile kaplanan karkas, lastiğin kullanıcıya olan km başı maliyetini düşürüyor.

Kaplamanın sağladığı tüm bu faydaların yanı sıra güvenilir ve yetkilendirilmiş atölyelerde yapılan kaplama uygulaması çevreye de katkı sağlıyor. Satın alınan yeni lastiği kullanıp hurdaya çıkarmak yerine bir veya daha fazla kere kaplama uygulaması ile lastiğin çevreye olan etkisini minimuma indirmek mümkün” diye konuştu.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

2022 Yılı Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar

Yayımlanma

/

Köprü geçiş ücretleri 2022

Yeni yılın gelişiyle birlikte en çok sorulan sorulardan biri de, artık ücretli otoyolları ve köprüleri ne kadara kullanabileceğimiz konusu oldu. Biz de merak edenler (özellikle de motosiklet kullanıcıları) için geçiş ücretlerini sıraladık.

15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri

İlk olarak İstanbul’da köprüleri sıklıkla kullananlar için 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden başlayalım. Bu köprüler için en büyük değişiklik, 2021’de geliş-gidiş ücretinin tek seferde bakiyenize yansıtılmasıyken; 2022 yılı içinde her geçiş ayrı olarak ücretlendirilecek. Her geçiş için motosiklet kullanıcılarının ödeyeceği rakam 3.25 TL iken, otomobiller 8.25 TL ödeyecek.

2022 köprü geçiş ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeyse motosiklet için geçiş bedeli 13 TL olarak belirlenirken; otomobiller 19 TL karşılığında köprüyü kullanabilecek.

yavuz sultan selim 2022 geçiş ücreti

İstanbul – İzmir arasında hangi ücretleri ödemeniz gerekiyor

Söz konusu İstanbul – İzmir olunca, yeni otoyol ile hızlı bir şekilde bu 2 büyük şehrimiz arasında ulaşım sağlanabiliyor. Peki bu yol üzerinden İzmir’e gitmek istediğinizde ödemeniz gereken bedel ne kadar? Bunu da tablo üzerinden şu şekilde özetleyebiliriz:

istanbul izmir otoyol ücretleri

6. Sınıf ibaresi motosikletleri temsil ederken; 1. sınıf otomobilleri teslim etmektedir.

Devamını oku

Haber

2022 Ovaobike CT-X Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı. Model yeni ve ortaya çıkması için biraz zaman gerekiyor. Ovaobike, özellikle şehiriçi sürüşünü severlere yönelik tamamen farklı bir seçenek olarak CT-X scooter’ını da ortaya çıkardı.

Full, tam kask ve 4,5 kW’lık bir motoru saklamak için alana sahip, motor 145 km / s azami hıza ulaşmasını sağlar.Menzil 115 km, ancak evet, 50 km / s’de bu menzili yapabiliyor.

 

Devamını oku

Haber

2022 Aprilia SR GT 200 Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış

2022 Aprilia SR GT 200’nin özellikleri bir çok kişi tarafından merak ediliyor. 2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış. Şasi alanındaki bilgi birikimi, Aprilia teknisyenleri tarafından şasiyi oluştururken tam olarak kullanılmış, bu da hassas dinamik davranışın garantisidir.
Yüksek mukavemetli çelik borudan yapılmış çift beşik çerçeve, bu model için özel olarak geliştirilmiş yepyeni uzun hareket süspansiyonu ile eşleştirilmiştir.

Önde, en yakın rakibinden %22 daha fazla olan 33 mm payandalı ve 122 mm hareket mesafesine sahip bir Showa çatal bulunurken, arkada helezon yaylı ve beş konumlu ayarlanabilir ön yüklü iki adet çift etkili Showa amortisör bulunur ve rakiplerinden %7 daha fazla olan 102 mm’ye eşit hareket mesafesi var.

Gelişmiş şasisi, dolu depoyla sadece 144 kg ağırlığı ve önde 14 inç ve arkada 13 inç hafif alaşım jantları ile geniş enine kesitli lastiklerle , Aprilia SR GT trafikte mükemmel çeviklik ve yol tutuşu sunar, ancak aynı zamanda daha sürdürülebilir hızlarda da stabildir. Fren sistemi 260 mm petal ön disk kullanır.

Devamını oku