Sosyal medya

Haber

Yamaha, yeni bir elektrikli scooter patenti aldı!

Yayımlanma

/

Yamaha E01 Elektrikli Scooter

Japon motosiklet üreticilerinden Yamaha, 2019 yılındaki Tokyo Motorlu Araçlar Fuarı’nda sergilediği konsept elektrikli scooter’ını üretime taşımaya hazırlanıyor. Yamaha E01 olarak adlandırılan bu elektrikli scooter’ın yeni patent görüntüleri de bugün ortaya çıktı.

Yamaha E01 Patent

Bu yeni patent görüntülerinde motosikletin çizim görsellerini görmekteyiz. Yamaha E01, genel anlamda konsept versiyonun tasarımına sadık kalsa da seri üretim versiyonuna geçerken bazı değişimler geçirmiş.


Bu da ilginizi çekebilir: 2021 model Yamaha MT-09 yenilenen tasarımıyla ortaya çıktı


Ön tarafta Yamaha’nın spor modellerini anımsatan E01’in ön kısmındaki kapaklı bölme ise şarj girişi için ayrılmış. Motosikletin uzun bir ön camının bulunduğu da görülüyor. Ayrıca ayak dayama kısımları maxi-scooter’lardaki gibi tasarlanmış. Bu ayak dayama bölmelerinin ortasında ise motosikletin batarya paketi yer alıyor.

Yamaha E01 Patent

Yamaha E01 adlı bu elektrikli scooter’ın 11 kW yani 15 beygirlik bir güç ile gelmesi bekleniyor. Bu da bu motosikleti güç anlamında 125 cc’lik içten yanmalı standart motosikletlere eşdeğer bir konuma getirecektir.

E01 adlı yeni model, Yamaha’nın ilk elektrikli scooter’ı olmayacak!

Yamaha 2020 yılında Vespa’ları andıran tasarıma sahip bir elektrikli scooter’ını zaten tanıtmıştı. Hemen aşağıdan görüntüsünü görmekte olduğunuz e-Vino adlı o elektrikli scooter modeli 500 Wh’lık yani 0.5 kWh’lık ufak bir batarya paketine sahip.

Yamaha E-Vino

Tabii Yamaha bu elektrikli scooter’da ikinci bir batarya ekleme opsiyonu da sunuyor. İkincil batarya eklendiği zaman, normalde 30 km olan menzil değeri 60 km’ye yükseliyor. Bu modelin maksimum hız değeri de 44 km/s şeklinde. Tüm bu değerlerin yeni Yamaha E01’de daha iyi olmasını beklediğimizi belirterek haberimizi sonlandırmış olalım.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Moto kuryelerin yaşadığı zorluklar! Motosikletle kuryeliğe giriş!

Yayımlanma

/

Bu kez Nuri yargı dağıtıyor serisi ile karşınızdayız. Kuryelerin yaşadığı zorluklardan bahsettik. Keyifli seyirler

Devamını oku

Haber

Yamaha Tracer 900 GT

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900 GT ile şehirde turladık. Hislerimize tercüman olacak kelimeler bulamadık. İyi seyirler.

Devamını oku

Haber

Kymco Downtown 350i Kullanıcı Deneyimi

Yayımlanma

/

3 yıldır farklı scooterlar kullanan Cem Kocabalı son kullandığı Yamaha XMax 250’sini satıp sıfır Kymco Downtown 350i satın almış. Cem Kocabalı yeni motosikletiyle ilgili deneyimlerini Kymco satın almayı düşünenlere bir referans olabileceğini düşünerek ziyaretimize geldi. Keyifli sohbeti için biz teşekkür ediyoruz. İyi seyirler.

Devamını oku