Sosyal medya

Haber

Kawasaki, E-BOOST adlı bir patent aldı

Yayımlanma

/

Kawasaki Endeavor Elektrikli Motosiklet Projesi

Japon motosiklet üreticisi Kawasaki, bu hafta E-BOOST adlı bir teknolojisi için patent başvurusunda bulundu. Bu teknolojinin firmanın gelecek hibrit ve elektrikli motosiklet modellerinde kullanılacağı belirtiliyor.


Bu da ilginizi çekebilir: Motosiklet Hırsızlığına Karşı Alınabilecek Önlemler | Zincir, Disk Kilidi, Teknotakip, Kasko


Ayrıca bu patent ile bağlantılı olarak, geçtiğimiz aylarda Kawasaki’nin bazı patentlerinde motosikletler üzerinde “boost” butonu yer aldığını da görmüştük. Boost kelimesi ise birçoğumuzun bildiği üzere, kısa süreli hızlanma anlamına gelen bir kelime oluyor.

Peki Kawasaki’nin hibrit motosikleti ne kadar yakın?

Kawasaki, hibrit motosiklet prototipinin örtüsünü 2019 yılının sonlarında kaldırmıştı. O günden bu yana da çeşitli patent bilgi ve görüntüleri dışında pek bir açıklama veya resmi görüntü gelmedi. Firmanın hibrit motosiklet projesinin müşterilere ulaşmasının birkaç yıl daha süreceğini tahmin edebiliriz.

Kawasaki’nin hibrit motosiklet projesine ek olarak tamamen elektrikli bir motosiklet projesinin de bulunduğunu biliyoruz. O proje ise an itibariyle Endeavor ismiyle anılıyor. Tabii tamamen elektrikli Kawasaki modelinin, hibrit modelden daha sonra ortaya çıkması bekleniyor.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Moto kuryelerin yaşadığı zorluklar! Motosikletle kuryeliğe giriş!

Yayımlanma

/

Bu kez Nuri yargı dağıtıyor serisi ile karşınızdayız. Kuryelerin yaşadığı zorluklardan bahsettik. Keyifli seyirler

Devamını oku

Haber

Yamaha Tracer 900 GT

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900 GT ile şehirde turladık. Hislerimize tercüman olacak kelimeler bulamadık. İyi seyirler.

Devamını oku

Haber

Kymco Downtown 350i Kullanıcı Deneyimi

Yayımlanma

/

3 yıldır farklı scooterlar kullanan Cem Kocabalı son kullandığı Yamaha XMax 250’sini satıp sıfır Kymco Downtown 350i satın almış. Cem Kocabalı yeni motosikletiyle ilgili deneyimlerini Kymco satın almayı düşünenlere bir referans olabileceğini düşünerek ziyaretimize geldi. Keyifli sohbeti için biz teşekkür ediyoruz. İyi seyirler.

Devamını oku