Sosyal medya

Haber

Yeni BMW Motorrad K 1600 Serisi Yüksek Performans ve Konforu Bir Arada Sunuyor

Yayımlanma

/

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilciliğini üstlendiği BMW Motorrad, lüks touring motosikleti segmentinde dikkatleri üzerine çeken Yeni K 1600 modellerini tanıttı.

Yeni BMW Motorrad K 1600 modelleri, kullanıcısının her türlü ihtiyacını karşılamak için yeniden tasarlandı. Benzersiz konfor ve performans anlayışıyla birlikte kusursuz bir seyahat tecrübesi kullanıcısına sunan Yeni K 1600 Serisi, beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Yeni K 1600 modelleri, daha rafine bir sürüş deneyimine kavuşmak için yapılan teknik iyileştirmeler sayesinde daha da çekici hale geliyor. K 1600 GT, serinin çevik ve dinamik modelini temsil ederken, K 1600 GTL konforlu ergonomisi ve standart arka çantası ile daha keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor. K 1600 Bagger alçak kuyruk kesitiyle iki tekerlekli zarafet, güç ve lüksün öncüsü olarak öne çıkıyor. “Uzun Yolların Ruhu” ilkesini benimseyen K 1600 Bagger, sürücüsünün her yolu, seyahati ve anı yoğun bir şekilde deneyimlemesini sağlıyor. K 1600 Bagger’dan yola çıkarak tasarlanan K 1600 Grand America ise sıralı altı silindirli motorun üstün performansını, uzun mesafeli yolculukları büyüleyici olduğu kadar konforlu bir deneyim haline getiren özel donanımlarıyla birleştiriyor.

 

Rakipsiz Altı Silindirli Motor

Sıralı altı silindirli motorlar her zaman BMW Motorrad’ın öne çıkan modellerinin odağında yer almıştır. BMW Motorrad, K 1600 modelleriyle bu geleneği devam ettiriyor. Yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America’da kullanılan ilham verici motor, mevcut EU-5 yönetmeliklerine göre uyarlandı. BMS-O motor kontrolü, iki vuruntu sensörü ve iki ek geniş bant lambda sondası, altı silindirli motoru istenilen emisyon oranlarına kolaylıkla ulaştırıyor. Vuruntu sensörleri RON 95’in altında kalitede yakıt kullanımına izin veriyor ve motosikletin üstün seyahat özelliklerini pekiştiriyor. Yapılan değişiklikler, iyileştirilen emisyon değerlerine ek olarak, altı silindirli motorun performansına da katkı sağlıyor. 160 bg güç ve 180 Nm tork üreten motor maksimum güç değerine, önceki nesle kıyasla 1000 d/d daha erken ulaşırken, maksimum tork değerine ise 5250 d/d motor devrinde ulaşıyor. Sıralı altı silindirli motor, 555 mm genişlik ve 102,6 kg ağırlık ile motosiklet seri üretimindeki en dar motor olma özelliğine sahip. Daha üstün çekiş gücü ve doğrusal hızlanma, yeni nesil motorun göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca motor tork kontrolü (MSR), hızlı vites küçültme esnasında arka tekerleğin kilitlenerek kaymasını önlemek için ani yüklemeleri serbest bırakarak (coasting mode) sürüşü daha da güvenilir kılıyor.

 

Gelecek Nesil Elektronik Süspansiyon

Yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America’da kullanılan BMW Motorrad Dynamic ESA (Elektronik Süspansiyon Ayarı), sürüş güvenliği, performans ve konforu yeni boyutlara taşıyor. BMW Motorrad Dynamic ESA sistemi, sönümleme oranlarını sürüş koşullarına ve manevralara göre otomatik olarak uyarlarken, sürüş pozisyonunu da farklı yük durumlarına göre otomatik olarak değiştiriyor. Yeni 6 eksenli sensör kutusundan ve ön ve arka taraftaki iki yer değiştirme sensöründen gelen sinyaller, en hassas ayarlamaları mümkün kılarak motosikleti milisaniyeler içinde tüm sürüş koşullarına uygun hale getiriyor. Yenilikçi süspansiyon sistemi, kullanıcısına bir düğmeye basarak “Yol” veya “Dinamik” sönümleme seçenekleri arasında geçiş yapma olanağı tanıyor.

 

Yeni Modern LED Işık Ünitesi

BMW Motorrad, motosiklet güvenliği konusunda onlarca yıldır öncü konumda bulunuyor. Bu doğrultuda yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America, standart olarak son teknoloji modern LED ışık üniteleri ile sunuluyor. LED lens teknolojisine sahip yeni tam LED far ve ikonik gündüz farları, yolu benzersiz parlaklıkla ve net bir ışıkla aydınlatıyor. Yeni K 1600 modellerinde motosikletin hareketine göre yolu aydınlatan “adaptif far” işlevi de standart olarak mevcut.

 

Sınıfında Öncü 10,25 İnç TFT Renkli Ekran

Yeni serinin öne çıkan donanımları arasında standart olarak sunulan entegre harita navigasyonu ve bağlantı özelliklerine sahip yeni 10,25 inç TFT renkli ekran dikkat çekiyor. Mükemmel okunabilirlik, anlaşılır menü navigasyonu ve son derece entegre bir işletim konsepti sayesinde 10,25 inç ekran, motosiklet segmentinin en iyisi olarak değerlendiriliyor. Yeni K 1600 GT ve Bagger modellerinde opsiyonel, GTL ve Grand America modellerinde ise standart olarak sunulan ses sistemi 2.0, etkileyici bir ses deneyimi sağlıyor.

 

Ayrıcalıklı Renk Seçenekleri

Yeni K 1600 modelleri Dynamic, Style ve Option 719 olmak üzere birbirinden çekici üç farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Yalnızca K 1600 Bagger ve K 1600 Grand America için mevcut olan option 719 “Midnight” seçeneği, takdire değer olarak nitelendiriliyor. Option 719 “Midnight” seçeneği, su transfer baskı yöntemi kullanılarak tasvir edilen “Galaxy” temalı Metalik Meteoric Dust II rengiyle kullanıcıların karşısına emsalsiz bir stil seçeneği olarak çıkıyor.

 

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Yeni Yamaha XMax 300 (2024) Mayıs Ayında Bayilerde

Yayımlanma

/

Türkiye’de Sport Scooter segmentinin öncüsü olan XMAX ailesi, XMAX 300 Tech Max modelinin dönüşü ile daha da zenginleşiyor. Dinamik görünüm, işlevsellik, yüksek performans ve yüksek teknolojisiyle XMAX 300 Tech Max, scooter kullanıcıların yeni gözdesi olacak. Şehir içi günlük kullanımda veya şehir dışı gezilerde kıvraklık ve yüksek performans sunan model, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak. Mayıs 2024’de Yamaha bayilerden satın alabileceğiniz XMax 300’ün fiyatı henüz açıklanmadı.

Düşük Yakıt Tüketimi, Yüksek Motor Gücü…

XMAX 300 Tech MAX’ın ekonomik 300 cc tek silindirli sıvı soğutmalı motoru, hafta sonu yolcukları için bolca eğlence sunarken şehir içinde hızlı ve verimli kullanımıyla heyecan verici bir performans sağlıyor. Yamaha’nın gelişmiş Blue Core teknolojisi, yakıt tüketiminden tasarruf sağlarken gücü de en üst düzeye çıkarıyor. 

Modelde 4,2 inç tam renkli TFT ekranla birlikte ayrı tutulmuş bir 3,2 inç LCD hız göstergesi bulunuyor. 4,2 inçlik TFT ekran, akıllı telefon aracılığıyla bağlanabilen yerleşik Garmin navigasyon sistemini desteklemektedir. Böylece gerçek zamanlı trafik bilgileri, tahmini varış süresi gibi verilere kolayca erişerek sürüş keyfinizi maximuma çıkarabilirsiniz.

Radikal Görünüm…

XMAX 300 Tech MAX, yeni X şeklinde Full LED ön aydınlatmalarıyla görünürlüğünü artırmanın yanı sıra XMAX ailesinin sportif karakterini de mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Fütüristik görünüm, dinamik gövde tasarımına kusursuz şekilde uyum sağlayan entegre sinyaller ile güçlendirilmiştir. Kompakt silüete sahip gövde tasarımıyla şıklığı ve kaliteyi biraraya getiren deri kılıflı sele, sunduğu gelişmiş sürüş ergonomisi ile sürücüleri kalbinden vuruyor. 2 full face kaskın sığabildiği geniş sele altı depolama alanı ile XMAX 300 Tech MAX hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Devamını oku

Genel

Honda Motosikset Liderliğini İtibar Ödülü ile Taçlandırdı

Yayımlanma

/

2024 yılı pazar liderliğini açıklayan Honda Motosiklet, bu yıl onuncusu gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında halk oylarıyla ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi

  

Honda Motosiklet, pazarlama platformu Marketing Türkiye ile pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde halkın oylarıyla motosiklet sektöründe birinci olarak ‘Yılın En İtibarlı Markası’ seçildi.

Düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri törenine markayı temsilen Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Emel Efe Tüzmen, Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen ve Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Ürün Müdürü Emre Koşak katıldı.

Alınan ödüle ilişkin olarak Honda Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Koray Tüzmen, “2023 yılı satış rakamları ile kendi rekorumuzu da kırarak pazar lideri olduk.  Toplam satış ve pazar payı başarımızı, müşterilerimizle kurduğumuz bağın ve sağladığımız müşteri memnuniyetinin göstergesi olan bu ödülle taçlandırmak bizi çok gururlandırdı. Honda kullanıcılarının marka ile arasında çok özel bir bağ vardır. Bu ödül, bizim bu bağı koruyabildiğimizi gösterirken, daha fazlasını yapmamız için de motivasyon kaynağı oldu. Sektörünün en itibarlı markası ödülüne layık görülmemizde emeği geçen tüm paydaşlarımıza,  çalışma arkadaşlarımıza ve bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi.

 ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırmasının sonuçları baz alınarak belirlenen ve pazarlama sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen The ONE Awards, bu yıl onuncu kez düzenlendi. Araştırma kapsamında 70 farklı kategoride en başarılı markalar, genel başarıyı değerlendiren 9 ana kriter, yıl performansını değerlendiren 16 alt kriter kapsamında 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmelerde sonucunda ödüle değer görüldü. 

Devamını oku

Genel

TENERE EFSANESİ TENERE 700 EXTREME İLE DEVAM EDİYOR

Yayımlanma

/

İlk Dakar Rallisi’ni kazanan XT500modeliyle aynı sağlam genlere sahip Tenere, sürücülerin macera ruhunu açığa çıkarırken yeni ufukların ötesini keşfetmelerini sağlıyor. Tenere 700’ün 2019 yılında sahneye çıkmasıyla macera deneyimi bir üst seviyeye taşındı veYamaha’nın sınıfının lideri Adventure serisi, 2024 Model Tenere 700 Extreme’in satışa sunulmasıyla çok daha güçlü ve zengin bir seriye dönüştü.

Gelişmiş off-road performansı, artırılmış hareket mesafesi ve tamamen ayarlanabilir KYB ön süspansiyonları ile özgürlüğün sınırlarını aşmanız için tasarlanan Tenere 700 Extreme,farklı sürüş stillerine ve vücut yapılarına uyum sağlayan yapısıyla en zorlu arazilerdemaksimum performans sunuyor.Artırılmış yerden yüksekliği, daha geniş titanyum basamakları, yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluğu ve çevikliği ilebenzersiz bir sürüş deneyimi vadeden Extreme, Tenere ailesinin en heyecan verici modeli olmaya hazır.

Tenere 700 Extreme,5 inç TFT Raid temalı göstergesi, tek parça rallyselesi, yüksek kaliteli şasi bileşenleri ve off-road sürüş deneyimi için eklenen diğer ayrıcalıklı özellikleri ilemaceraseversürücüleri vahşi doğaya ve yeni ufuklara taşıyabilecek son derece yetenekli bir motosiklet.

Tenere 700 Extreme Temel Özellikler
• Geniş aralıklarla tamamen ayarlanabilir 43 mm KYB Ön Süspansiyonlar
• 230 mm artırılmış hareket mesafesi (Tenere700’den 20 mm daha fazla)
• 260 mm yerden yükseklik (Tenere 700’den 20 mm daha fazla)
• 5 inç RallyRaid Temalı TFT gösterge
• Sol tarafta mesafe kontrol butonu
• %35 daha geniş yüzey alanına sahip hafif, yüksek tutuşlu titanyum basamaklar
• Yüksekliği 910 mm’ye ayarlanabilen tek parça rally sele
• Yüksek seviyede konumlandırılmış ön çamurluk
• Izgara tipi alüminyum radyatör koruyucu
• Zincir koruma

 

Devamını oku