Sosyal medya

Haber

Bajaj Dominar D 400 UG Satışa Sunuldu

Yayımlanma

/

Bajaj ailesinin yeni üyesi DOMINAR D 400 UG satışa sunuldu!

Sport Cruiser serisini açan Bajaj, yeni motorunu 33.800TL ile siyah ve yeşil renk seçenekleriyle satışa sundu. Yaklaşık %15 güç artışıyla 40 HP’ye kadar çıkan motor gücü ve geliştirilen yazılımıyla  Bajaj yeni Dominar’ı ¨Şimdi daha çok hıza, daha çok güce ve daha kararlı gaz tepkilerine sahip.¨ ifadeleriyle piyasa sundu.

Yeniden tasarlanan balansör sistemiyle Bajaj, titreşimi minimum seviyede tutmaya çalışılırken, maksimum ivmelenmeyi hedeflemiş.

Bajaj karşımıza daha yeni bir teknoloji ile çıkıyor.

 

Dominar’ın yenilenen LCD gösterge içine yerleştirilen IMD sisteminde yenilikler mevcut. Yol bilgisayarı yardımı ile erişebileceğiniz içerikler;

  • servis hatırlatıcısı
  • ortalama hız göstergesi
  • ortalama yakıt tüketimi
  • anlık yakıt tüketimi
  • kalan menzil bilgileri

 Ayrıca yakıt deposu üzerine konumlandırılan ikinci ekran vites göstergesi, trip metre, saat, bilgilendirme mesajı gibi detayları da içeriyor.

 

Ters teleskopik olarak yeniden tasarlanan ön süspansiyon sistemi sayesinde, daha konforlu bir sürüş ve daha iyi bir yol tutuşu hedefleniyor. Motor sesinde değişikliğe giden Bajaj, Dominar’da yenilenen egzoz sistemini bizlere sunuyor. Teknolojik bir diğer gelişme ise debriyajda karşımıza çıkıyor. Devir geçişlerinde kontrollü yavaşlamayı sağlayan kaydırmalı debriyaj teknolojisi ile güvenlik ve konfor imkanlarını arttırıyor.

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yayımlanma

/

Pandemiden sonra artan motosiklet hevesi gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli yada motosiklete hangi türle başlanmalı gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa tam da aradığınız yerdesiniz.

Motosiklet kullanmak için pek çok neden var. Şehirde dolaşmanın ekonomik bir yolu olmakla birlikte kendini kişiliğinizi göstermenin ve diğer motorcularla arkadaşlığın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Ayrıca çok havalı bir araç olan motosiklete binmek sizi daha da iyi hissettirebilir.

Bir çok motosiklet türü vardır. Kolay bir yolculuk için harika olan basit scooter’dan gürültülü Cruiser’lara kadar çeşitlilik gösterir.Enduro, Motocross ve Supersport motosikletleri gibi bazı motosikletler daha çok yarış veya arazi sürüşü içindir. Diğerleri, açık yolun özgürlüğünün tadını çıkarmanıza izin vermek içindir. Peki Motosiklet türü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir motosiklet seçerken önemli olan, ne tür bir sürüş yapmak istediğinize karar vermektir. Bu, sizin için uygun bir türü bulmanıza yardımcı olacak ve bütçenize uygun motosikleti almanızı sağlayacaktır. Unutmayın her zaman önemli olan sizin ne istediğinizdir.

 

Devamını oku

Haber

Benzin fiyatlarına indirim geliyor

Yayımlanma

/

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti.

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022’de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV’den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Devamını oku

Haber

Jandarmadan motosiklet ve kask denetimi!

Yayımlanma

/

JANDARMANIN motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Denetimde 380 sürücüye toplam 215 bin lira ceza kesildi, 80 motosiklet trafikten men edildi.

Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında, son dönemde meydana gelen motosiklet kazalarını ve kazalardaki ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce denetim yapıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından uygulanmaya konulan ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında 20- 25 Ekim’de motosiklet ve kask denetimi gerçekleştirildi.

Motosikletli Jandarma Trafik Hızır Timlerince yapılan kontrollerde 3 bin 200 motosiklet kontrol edildi. Kask takmayan, kurallara uymayan ve evrakları eksik olan 380 sürücüye toplamda 215 bin lira para cezası uygulandı. Denetimlerde 80 motosiklet trafikten men edildi, alkollü olarak motosiklet kullanan 5 sürücünün de sürücü belgesi alındı.

 

Devamını oku