Sosyal medya

Genel

Jawa’nın elektrikli motosikleti böyle görünebilir!

Yayımlanma

/

Bir süre önce Jawa‘nın elektrikli bir motosiklet üzerinde çalıştığı söylentileri çıkmıştı. Daha sonra bu söylentileri, “Yezdi” isminin tamamen elektrikli bir marka olarak geri döneceğine dair bir dedikodu da gündeme gelmişti.


İlginizi çekebilir: Yeni Garmin Montana 700 Serisi, SOS özelliğiyle birlikte geldi!


Henüz Hintli marka tarafından, söz konusu motosiklet adına yapılan resmi bir duyuru bulunmuyor. Fakat Electric Vehicle Web ve otomotiv tasarımcısı Sreejith Krishnan‘nın ortak çalışmaları sonucunda, 2022 yılında tanıtılması tahmin edilen motosikletin tasarımı bu şekilde hayal edilmiş.

Söz konusu tasarım, eski ve yeni çizgilerin ilginç bir karışımı olarak karşımızda. Normal şartlarda motorun bulunacağı kısımda yer alan kapalı kısım haricinde neredeyse her şey, bildiğimiz Jawa’lardan pek farklı değil. söz konusu kapalı kısımda ise elektrik motoru değil, akü yer alıyor.

Şarj girişi olarak ise içten yanmalı motorların yakıt kapağı yeri tercih edilmiş. Motosikletin elektrik motoru ise arka göbeğe monteli bir tasarıma sahip. Dış tasarımda yer alan elektrik mavisi çizgilerle ise motosikletin elektrikli oluşu vurgulanmış.

Elektrikli bir modeli, halihazırdaki Jawa kullanıcılarının yabancılamadığı bir tasarım ile sunmak oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Her ne kadar bağımsız bir tasarım olsa da Jawa’nın da bu tip bir fikirle yürüme ihtimali oldukça yüksek.

Kaynak: Electric Vehicle Web

 

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Motosikletle Yüksek Hızlarda Seyahat Ederken Lastiğiniz Patlarsa Ne Olur?

Yayımlanma

/

Teorik olarak, iç lastiksiz bir lastiği iç lastikli bir lastikle değiştirmek mümkündür, ancak yine de tavsiye edilmez ve bunu yapmak gerçekten pratik değildir. Çoğu modern motosiklet artık iç lastiksiz lastiklerle çalışıyor. İç lastikli lastikler, gördüğünüz dış kısım ve lastiğin kendisinden ayrı olan ve lastiğe şeklini veren havayı tutmak için kullanılan bir iç lastik olmak üzere iki bileşenden oluşur. Dış lastik, uzun mesafelerde sürmeye ve sert yüzeylere çarpmaya dayanacak kadar sağlam olmalıdır. Öte yandan iç lastik, lastiğin şeklini alacak ve lastiğin kendisine kolayca yerleştirilebilecek kadar yumuşak olmalıdır. Yapıları gereği daha yüksek düşüşlere ve yoldaki taş ve türevine çarpmanın getirdiği aşırı şoka dayanabilirler. Günümüzde modern motosikletlerin çoğu iç lastiksiz lastikler kullanıyor çünkü tel jant yerine döküm jantlarla geliyorlar, bu da lastikleri bir şambrele gerek kalmadan hava geçirmez hale getirmeyi kolaylaştırıyor. İç lastiksiz lastikler seyahatleriniz için daha uygun olacaktır. Özellikle yüksek hızlarda seyahat ediyorsanız, isteyeceğiniz son şey ani bir havanın düşmesidir, ancak bükülmüş bir kenar da kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz başka bir şeydir. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

İstanbul’da Elektrikli Scooter ile Yaşanır mı?

Yayımlanma

/

Elektrikli scooter ile otobana çıkıyoruz. ‘Hızlı akan trafikte 70 km/s hızla giden bir scooter ile neler yaşarız? Şarjı ne kadar gidiyor? Yolda kalmamak için Özge nasıl taktikler geliştirmiş?’ Bunları anlattığı bir vlog çekmiş sizler için. Tabi trafiğe girince de hayatın olağan akışında son ses müzik dans eden teyzeler, ışıktan kalkarken tek teker yapan çocuklar ve uzaylı görmüş gibi bakan kuryeci abimize denk geliyoruz. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

2021 Suzuki V-Strom 650 Modellerinde değişiklik var mı?

Yayımlanma

/

2021 model Suzuki V-Strom 650ler, standart ve XT versiyonlarıyla Suzuki bayilerindeki yerini aldı. Peki herhangi bir değişiklik var mı? Bize kalırsa, V-Strom 650 modellerinin bir revizyona ihtiyaçları var. Özellikle kendi segmentlerindeki rakipleri de ciddi değişimlere uğramışken umarız V-Strom 650 de yakın zamanda gerekli değişimleri görür. Fakat V-Strom 650 modellerinin güncel halleriyle de özellikle mekanik anlamda çok başarılı olduklarını kabul etmek lazım. Suzuki’nin geçmişten bu yana devam eden malzeme kalitesi avantajını V-Strom 650 modellerinde de görmeye devam ediyoruz.

Devamını oku