Sosyal medya

Genel

Yeni Garmin Montana 700 Serisi, SOS özelliğiyle birlikte geldi!

Yayımlanma

/

Garmin, GPS sistemleri alanındaki isimlerin başında gelen bir şirket. Yürüyerek, arabayla veya motosikletle yaptığınız seyahatlerinizde, yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz çözümleri ile güvenli bir şekilde yolunuzu bulabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: KTM RC 390, kamuflajlı olarak görüntülendi!


Bu haberimizde ise tamamen yeni ve geliştirilmiş Montana 700 Serisi yer alıyor. Montana 700, 700i ve 750i adındaki üç modeli ile tüketiciyle buluşacak olan bu yeni seri, önceki seriye göre %50 büyüyerek 5 inç boyutuna ulaşan, eldivenle kullanıma yatkın bir ekrana sahip.

Giriş seviyesi model olan Montana 700 modeli, özel kasasıyla ısıya, darbeye, suya ve titreşime dayanıklı bir tasarıma sahip. Cihaz, GPS modunda 18 saat, keşif modunda ise 330 saate kadar pil ömrü sunabilyor. Ayrıca aktif hava durumu, akıllı bildirimler, güneş ve ay bilgileri, Garmin Connect özelliği, pusula, avlanma ve balık tutma takvimi, resim görüntüleyici, köpek izleme ve LED fener gibi özellikler de Montana 700’de yer alıyor.

Orta seviye model olan Montana 700i modeli, Montana 700 ile aynı özelliklere sahip olup ek olarak bazı özellikler daha sunuyor. Örneğin City Navigator özelliğinin dışında, kullanıcının uydu üzerinden mesajlaşmasına, konum geçmişini paylaşmasına ve doğrudan GEOS 7/24 sistemi ile bağlanabilen SOS uyarısı olarak da kullanılabilen InReach teknolojisine sahip.

Üst seviye model olan Montana 750i modelinde ise 700i modeline ek olarak otomatik odaklama ve otomatik coğrafi etiketleme sistemine sahip 8 megapiksel değerinde bir kamera da taşıyor.

Giriş seviye Montana 700 modeli 599.99 $, üst seviye olan Montana 750i ise 799.99 $ fiyat etiketine sahip. Ayrıca gidona sabitleme aparatı 99.99 $ fiyata sahip. Montana 700 Serisi ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: RideApart

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Motosikletle Yüksek Hızlarda Seyahat Ederken Lastiğiniz Patlarsa Ne Olur?

Yayımlanma

/

Teorik olarak, iç lastiksiz bir lastiği iç lastikli bir lastikle değiştirmek mümkündür, ancak yine de tavsiye edilmez ve bunu yapmak gerçekten pratik değildir. Çoğu modern motosiklet artık iç lastiksiz lastiklerle çalışıyor. İç lastikli lastikler, gördüğünüz dış kısım ve lastiğin kendisinden ayrı olan ve lastiğe şeklini veren havayı tutmak için kullanılan bir iç lastik olmak üzere iki bileşenden oluşur. Dış lastik, uzun mesafelerde sürmeye ve sert yüzeylere çarpmaya dayanacak kadar sağlam olmalıdır. Öte yandan iç lastik, lastiğin şeklini alacak ve lastiğin kendisine kolayca yerleştirilebilecek kadar yumuşak olmalıdır. Yapıları gereği daha yüksek düşüşlere ve yoldaki taş ve türevine çarpmanın getirdiği aşırı şoka dayanabilirler. Günümüzde modern motosikletlerin çoğu iç lastiksiz lastikler kullanıyor çünkü tel jant yerine döküm jantlarla geliyorlar, bu da lastikleri bir şambrele gerek kalmadan hava geçirmez hale getirmeyi kolaylaştırıyor. İç lastiksiz lastikler seyahatleriniz için daha uygun olacaktır. Özellikle yüksek hızlarda seyahat ediyorsanız, isteyeceğiniz son şey ani bir havanın düşmesidir, ancak bükülmüş bir kenar da kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz başka bir şeydir. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

İstanbul’da Elektrikli Scooter ile Yaşanır mı?

Yayımlanma

/

Elektrikli scooter ile otobana çıkıyoruz. ‘Hızlı akan trafikte 70 km/s hızla giden bir scooter ile neler yaşarız? Şarjı ne kadar gidiyor? Yolda kalmamak için Özge nasıl taktikler geliştirmiş?’ Bunları anlattığı bir vlog çekmiş sizler için. Tabi trafiğe girince de hayatın olağan akışında son ses müzik dans eden teyzeler, ışıktan kalkarken tek teker yapan çocuklar ve uzaylı görmüş gibi bakan kuryeci abimize denk geliyoruz. Keyifli Seyirler…

Devamını oku

Genel

2021 Suzuki V-Strom 650 Modellerinde değişiklik var mı?

Yayımlanma

/

2021 model Suzuki V-Strom 650ler, standart ve XT versiyonlarıyla Suzuki bayilerindeki yerini aldı. Peki herhangi bir değişiklik var mı? Bize kalırsa, V-Strom 650 modellerinin bir revizyona ihtiyaçları var. Özellikle kendi segmentlerindeki rakipleri de ciddi değişimlere uğramışken umarız V-Strom 650 de yakın zamanda gerekli değişimleri görür. Fakat V-Strom 650 modellerinin güncel halleriyle de özellikle mekanik anlamda çok başarılı olduklarını kabul etmek lazım. Suzuki’nin geçmişten bu yana devam eden malzeme kalitesi avantajını V-Strom 650 modellerinde de görmeye devam ediyoruz.

Devamını oku