Sosyal medya

Haber

‘Yeni Aprilia Tuono V4 1100 Factory’ Türkiye’de satışa sunuldu!

Yayımlanma

/

Aprilia-Tuono-V4- Factory-1

Motosiklet sektöründe oldukça tanınan başarılı bir marka olan İtalyan Aprilia, performans ve kullanım keyfini birleştirerek harika motosikletler sunmaya devam ediyor. Markanın spor naked kategorisindeki yeni motosikleti Aprilia Tuono V4 1100 Factory Türkiye’de satışa sunuldu.


Bu da ilginizi çekebilir: Ducati, elektrikten önce sentetik yakıtları araştırıyor!


Yenilikçi aerodinamik tasarımı ve üst düzey elektronik sürüş sistemleriyle dikkat çeken Aprilia Tuono V4 1100 Factory, yol ve pist deneyimini üstün performansla birleştiriyor. Son teknoloji elektronik özellikleri ve sunduğu sürüş keyfiyle spor naked kategorisindeki iddiasını ortaya koyan Tuono V4 1100 Factory, Türkiye’de markanın tek temsilcisi olan Doğan Trend Otomotiv tarafından Mayıs ayı itibariyle satışa sunulmaya başlandı. Yolda eğlenceli, pistte rakipsiz sloganıyla motosiklet tutkunları ile buluşmayı bekleyen Aprilia Tuono V4 1100 Factory, ülkemizde vergiler dahil 222 bin 900 TL‘lik bir fiyat etiketine sahip.

Yenilikçi tasarım ve üstün performans

Aerodinamik unsurlarla tasarlanmış hafif şasi yapısı ve pist heyecanını uyandıran tasarımıyla dikkat çeken Yeni Tuono V4 1100 Factory için “Benzersiz performans ve iyileştirmelerle satın alınabilecek en sıra dışı sokak motosikleti” tanımı yapılıyor. Superpole yarış süslemeleri, rüzgarlık üzerinde yer alan üç göz detayı ve kırmızı – siyah renk kombinasyonları yeni Tuono V4 1100 Factory’nin yarış ruhunu yansıtıyor. Aprilia RS 660 modelinden de esintiler taşıdığı görülen bu motosiklette, aerodinamik yapıdaki çift katmanlı grenaj üst düzey hava akımı sağlarken, ön grenajda yer alan LED farı ünitesindeki gündüz farları aynı zamanda viraj farı işlevi de görüyor.

Aprilia-Tuono-V4-Factory-2

Yeniden şekillendirilen yakıt deposu ve kuyruk tasarımı motosikletin aerodinamik yapısına önemli katkı sağlıyor. Daha önce Dünya Superbike Şampiyonası’nda başarılar kazanmış Aprilia modellerinde de kullanılan MotoGP tipi salıncağın, daha hafif bir alüminyum malzemeyle Tuono V4 1100 Factory’de de yer aldığını görüyoruz. Aprilia’nın yeni motosikletinin, yenilikçi tasarımı sayesinde sürücülerine daha fazla alan ve daha fazla konfor sunduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

V4 motorlu ilk spor naked!

Benzersiz performansa ve kusursuz bir sese sahip 65° açılı 4 silindirli V4 motoruyla spor naked motosiklet kategorisinde bir ilke imza atan Aprilia Tuono V4 1100 Factory, yol ve pist sürüşlerinde beklentileri karşılayarak üstün bir deneyim sunuyor. Tuono V4 1100 Factory’nin üstün performanslı 1.077 cc hacimli motoru 175 HP güç ve 121 Nm tork üretirken, aynı zamanda kompakt boyutları sayesinde ağırlığın motosikletin merkezinde toplanmasını sağlıyor ve üstün bir denge sunuyor.

İhtiyaca uygun sürüş deneyimi yaşatıyor

Yeni Aprilia Tuono V4 1100 Factory, sahip olduğu geliştirilmiş elektronik sistemleri ve boyutu daha da artarak 4,3 inç’e ulaşan renkli TFT gösterge paneli sayesinde, üst düzey elektronik donanımların kontrolünü ve takibini son derece kolay hale getiriyor ve benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Standart olarak sunulan İsveç menşeili Öhlins Smart EC 2.0 Yarı Aktif Süspansiyon Sistemi, üst seviye özellikleriyle birlikte motosikletin TFT ekranı üzerinden kolaylıkla kullanılabiliyor. Sezgisel kullanım imkanı sunan bu sistem, sürücünün seçtiği ayarlara göre motosikletin davranışını optimize ediyor.

Aprilia-Tuono-V4-Factory-3

Marelli 11MP ECU Elektronik Kontrol Sistemi de yeni altı eksenli atalet platformu ve motor freni özellikleriyle beraber daha da geliştirilmiş bir şekilde Aprilia Tuono V4 1100 Factory’de sunuluyor. Sistemde ikisi kişiselleştirilebilir 3 pist, ve biri kişiselleştirilebilir 3 yol olmak üzere toplam 6 farklı sürüş modu bulunuyor. Çekiş Kontrol Sistemi, Wheelie Kontrolü, motor freni, ABS ve diğer ayarlanabilir parametrelerin otomatik olarak devreye alınması için ihtiyaca göre mod seçimi de sürücüler tarafından oldukça rahat bir şekilde yapılabiliyor.

Yeni Aprilia Tuono V4 1100 Factory teknik özellikleri

Motor tipi: 65° V, 4 silindirli, 4 zamanlı, çift üstten kam milli (DOHC) silindir başına dört supap
Soğutma sistemi: Sıvı soğutmalı
Yakıt sistemi: 4 enjektör, Kablolu Sürüş motor yönetimi sistemi ile 4 Weber-Marelli 48-mm gaz kelebeği gövdesi
Motor hacmi: 1077 cc
Maksimum güç: 175 HP (129 kW) (11.000 dev/dak)

Boş ağırlık: 209 kg (tam dolu yakıt deposuyla)
Uzunluk: 2070 mm
Genişlik: 810 mm
Sele yüksekliği: 825 mm
Aks aralığı: 1450 mm
Yakıt kapasitesi: 18,5 lt (4 lt rezerv dahil)
Ön lastik ölçüsü: 120/70 ZR 17
Arka lastik ölçüsü: 150/70-13
Jant malzemesi: 3 ayrık ispitli tasarıma sahip dökme alüminyum jantlar
Ön fren: 330 çapında çift yüzer paslanmaz çelik disk
Arka fren: 220 mm çaplı disk

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Motosiklet kullanırken elim neden uyuşuyor?

Yayımlanma

/

Motosiklet kullanırken oturuş pozisyonu elinizin konumu ve buna bağlı bütün etkenler konforunuzu etkiler. Çözüm ise aslında çok basit fakat nedir?
TMF A sınıfı motosiklet eğitmeni Mustafa Zeki Özşahin anlatıyor.

Keyifli Seyriler…

Devamını oku

Haber

ANADOLU ISUZU VODAFONE BUSINESS’IN RED KONTROL ÇÖZÜMÜYLE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Yayımlanma

/

Ticari araç segmentinde 50 yılı aşkın süredir üretim gerçekleştiren Anadolu Isuzu, işletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business’ın Red Kontrol çözümünü tercih etti. Anadolu Isuzu, Red Kontrol çözümü ile tüm üretim hattını uçtan uca anlık takibini sağlayarak ticari araç sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, iş ortaklarını geleceğe hazırlıyor. Vodafone Business, dijital çözümleriyle işletmelere verimlilik ve tasarruf imkanı sunarken en doğru kanalları kullanarak müşteri memnuniyetinin korunmasını sağlıyor. Türkiye’nin 50 yılı aşkın süredir ticari araç segmentinde araç üretimi gerçekleştiren Anadolu Isuzu, operasyonel verimliliğin artırılması konusunda Vodafone Business teknolojilerini tercih etti. Anadolu Isuzu, Vodafone Business’ın sağladığı Red Kontrol çözümü sayesinde ticari araç sektöründe bir ilk olarak, tüm üretim hattının uçtan uca anlık takibini sağlayan uygulamayı hayata geçirdi. Üretim sonrası otoparka alınan araçlar ise takip cihazlarının GPS özelliği ile otoparkın hangi bölümünde olursa olsun kolaylıkla bulunabiliyor.

Bulut bazlı nesnelerin interneti çözümü olan Red Kontrol, üretim tesisleri, fabrikalar, perakende noktaları veya havaalanları gibi alanlardaki operasyonel süreçlerin dijitalleştirilmesini sağlarken; aynı zamanda operasyonel verimliliğin artırılmasına, maliyetlerin kontrol altında tutulmasına ve üretim kalite standartlarının artmasına da olanak sağlıyor. Red Kontrol çözümü sayesinde işletmelere, personel takibi ve performans ölçümü, akıllı makine yönetimi ve performans ölçümü, enerji verimlilik yönetimi, envanter ve varlık konum takibi gibi faydalar sunuluyor.

Ticari araç sektöründe tüm üretim hattını kapsayacak şekilde devreye alınan ve operatörlere müşteri isteklerini gösterecek şekilde kurgulanan ilk sistem olan bu çözümde Anadolu Isuzu; araçların fiziki konumlarının belirlenebilmesi ve üretimin anlık olarak takip edilebilmesi, araçlar istasyonlara geldiğinde araçla ilgili müşteri istekleri, kalite, mühendislik değişiklikleri gibi bilgilerin 3 boyutlu görsel desteği ile operatörlere ulaştırılması, operatörlerin araç üretimi ile ilgili bilgilere dijital olarak istasyonlarda erişebilmesi ve böylelikle dijital çalışma ortamının oluşması, üretim verimlilik artışı ve teslimat zamanlarında iyileşme ve projenin devam etmekte olan fazında sağlanacak teslimat süre planlarının simüle edilebilmesi gibi katkılar elde etti.

Özlem Kestioğlu: “Red Kontrol çözümümüz ile Anadolu Isuzu’nun üretim hattında anlık takip olanağı sağlıyoruz”

Anadolu Isuzu ile yapılan iş birliğini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, şunları söyledi: “Vodafone Business olarak üretim sektöründe, nesnelerin interneti çözümlerimiz ile işletmelerin dijital iş ortağı olarak yanlarında yer almaya devam ediyoruz. Anadolu Isuzu’nun üretim hattında anlık takip olanağı sağlayarak, fiziki üretim takibinde yaşanabilecek sorunların önüne geçebilmek, kişiselleştirilmiş ürünler ve kalite ile ilgili bilgilerin operatörlere doğru zamanda ve doğru lokasyonda ulaştırılması ve süreçleri otomatize ederek teslimatların aksama olmaksızın tam zamanında yapılmasını sağlayabilmek ve teslimat zamanı öngörüsünün yapılabilmesi konularında bir çözüme ihtiyacı vardı. Red Kontrol çözümümüz ile Anadolu Isuzu’nun üretim hattının anlık olarak takibini sağlayarak, ürün kalite ve teslimat zamanlarını iyileştirmesine olanak sağladık. Anadolu Isuzu, Red Kontrol çözümümüz sayesinde aynı zamanda, üretim tesisinin genel verimliliğini ölçebiliyor, üretimi yakından takip ederek makinelerin performansını en yüksek seviyeye çıkarıyor ve iş kayıplarının önüne geçebiliyor. Ürün kalitesindeki artış ve teslimat zamanlarındaki iyileşmenin, doğrudan son tüketiciye fayda sağlayan gelişmeler olduğu bu projenin ilerleyen aşamalarında müşteri onlinedan verdiği siparişi, üretim hattında dahi takip edebilecek.”

Tuğrul Arıkan: “Akıllı Fabrika projemiz, müşteri taleplerine uygun ürün geliştirme kabiliyetimizi ve hedef pazarlardaki iddiamızı pekiştirecek”

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan ise şöyle konuştu: “Anadolu Isuzu olarak dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 vizyonumuz doğrultusunda başlattığımız Akıllı Fabrika projemizin ilk fazını başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Üretim kalitemizi yükseltmemize ve pazardaki rekabet alanlarındaki gücümüze önemli katkılar sağlayacak olan Akıllı Fabrika projemiz, müşteri taleplerine uygun ürün geliştirme kabiliyetimizi ve hedef pazarlardaki iddiamızı pekiştirecek. Bu proje sayesinde Anadolu Isuzu olarak dünya çapında tescillenmiş olan üretim kalitemizi yükseltirken, tesislerimizdeki tüm üretim süreçlerinin Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi ile uçtan uca ve anlık takibi ile de maksimum verimliliğe ulaşmayı hedefliyoruz. Yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterilerimizin taleplerine sıfır hata ve doğru zamanlama ile yanıt verme yeteneğimizi de güçlendirecek olan, aynı zamanda sektörümüz için de başarılı bir dijital dönüşüm örneği niteliğindeki bu projemizin ilk fazının başarıyla hayata geçirilmesinde çözümleriyle bize katkıda bulunan iş ortaklarımızdan Vodafone Business’a teşekkür ediyorum.”

Devamını oku

Haber

30. EGE RALLİSİ BASIN TOPLANTISI YAPILDI!

Yayımlanma

/

Ege Perla Alışveriş Merkezi Katina Restaurant’da gerçekleşen 30. EGE RALLİSİ Basın Toplantısına yerel ve ulusal basının ilgisi büyüktü.

 

Öncelikle sözü Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) Başkanı Özer Yüce aldı. Başkan Özer Yüce konuşmasında; “Etaplar ve yarışın genel hatları hakkında bilgi verdi. 104,20 km özel etap olmak üzere toplamda 254,68 km koşulacağını ve 79 araç ile 158 sporcunun rekor katılımıyla heyecan dolu bir rallinin bizleri beklediğini belirtti. Organizasyon sponsorların ve kamu kurumlarının desteklerinin büyük payı olduğundan bahsederken, bu sporun gelişimine ve organizasyonun gerçekleşmesine katkılarından dolayı gerçekleşmesinde desteği olan Egemot Otomotiv, Williams High Performance Car Care, İtek Bisiklet, 9Derece Arge Otomotiv, Euphoria Aegean Resort&Thermal, Teos Marina, Salados, Ege Deniz ve PowerApp’a teşekkür etti.”

 

Ardından söz alan Yarışma Sportif Direktörü Ömer Yüce konuşmasında; “Parkurlara ve organizasyona ait sportif detaylar verirken organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emekleri bulunan Ege Otomobil Sporları Ailesine, destekçi kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini sundu.” Ömer Yüce’nin ardından sözü alan TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya; “Türkiye Ralli Şampiyonasına rekor katılımdan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Ege Rallisinin öneminden bahsederken hava koşullarının da rallide dereceleri etkili olabileceğinin altını çizdi. Konuşmasını takımlara ve sporculara başarılar dileyerek sonlandırdı.”

 

Basın Toplantısına; Sponsor Marka Temsilcilerinin yanı sıra Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takip eden yarışçılardan BC Vision Motorsport takımından Buğra Banaz ve Ogün Onat, Castrol Ford Team Türkiye Pilot Koçluğunu üstlenen Murat Bostancı, Genç Pilot Ali Türkkan, Clio Rally Trophy Turkey’den Tuncer Sancaklı katılım gösterdi. Bunun yanı sıra Şevki Gökerman Ralli Kupası’nı takip eden Ayhan Germirli ve Erkan Yanıkoğlu basın toplantısında yer alan yarışmalar arasındaydı. Yarışmacılar organizasyonla ilgili iyi dileklerini belirttiler.

Organizasyon, 16 Ekim Cumartesi günü 12:00’da ralli merkezi Euphoria Aegean Resort & Spa önünden araçların start almasıyla başlayacak. Rallinin ilk gününde ekipler Beyler özel etabını iki kez geçtikten sonra, saat 18.15’ten itibaren günü kapalı parkta noktalayacaklar.

Ralli’nin 2. Günü 17 Ekim Pazar sabahı 09.00’da direksiyon başına geçecek olan ekipler; Çatalca, Maden, Gödence köylerinin içinde olduğu ve ikişer kez geçecekleri Zafer Vatansever, Euphoria Aegean ve Egemot etaplarında ter dökecekler. Saat 16.00’da Sığacık’ta yer alan Teos Marina’daki finiş podyumunda düzenlenecek kupa töreni ile organizasyon sona erecek.

Devamını oku