Sosyal medya

Haber

Tesla Roadster’a SpaceX paketi geliyor

Yayımlanma

/

Tesla Roadster SpaceX-1

Tesla, elektrikli spor otomobili Roadster için SpaceX adlı özel bir paket sunacak. Daha yüksek performans sunan bu paket sayesinde aracın 0-100 km/sa hızlanması sadece 1.1 saniyede tamamlanacak.


Bu da ilginizi çekebilir: Yeni Hyundai Tucson Türkiye’de! İşte özellikleri ve fiyatı


2021’de satışa sunulacak

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Roadster olarak adlandırdığı elektrikli spor otomobilini bu yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Tesla CEO’su Elon Musk da merakla beklenen Roadster için SpaceX adlı yeni bir performans paketinin detaylarını paylaştı.

Aracın en dikkat çekici detaylarından biri, 0-100 km/sa hızlanmasını sadece 1.1 saniyede gerçekleştirebiliyor olması. Roadster SpaceX‘in gövdesinde ufak roket motorları olacak ancak bu sistem opsiyonel olarak sunulacak. Bu roketler olmadan Roadster’ın 0-100 km/sa hızlanması 1.9 saniyede tamamlanabiliyor.

Tesla Roadster SpaceX-2

İlk yıl 1.000 adet ile sınırlı olacak

250 kWh’lik bir batarya ile gelecek olan Tesla Roadster SpaceX, 1000 kilometrelik menzile sahip olacak. Üç motorlu yapısıyla toplamda 10.000 Nm tork üretecek olan elektrikli spor otomobilin azami hızının da 402 km/sa olacağı açıklandı. 160 km/sa hıza 4.2 saniyede ulaşan Roadster, 400 metre mesafeyi de sadece 8.8 saniyede katedebilecek.

SpaceX paketiyle gelen Tesla Roadster satışa sunulduğu ilk yılda sadece 1.000 adet ile sınırlı olacak ve ön sipariş için 50.000 dolar ödenmesi gerekecek. Araç 200.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Moto kuryelerin yaşadığı zorluklar! Motosikletle kuryeliğe giriş!

Yayımlanma

/

Bu kez Nuri yargı dağıtıyor serisi ile karşınızdayız. Kuryelerin yaşadığı zorluklardan bahsettik. Keyifli seyirler

Devamını oku

Haber

Yamaha Tracer 900 GT

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900 GT ile şehirde turladık. Hislerimize tercüman olacak kelimeler bulamadık. İyi seyirler.

Devamını oku

Haber

Kymco Downtown 350i Kullanıcı Deneyimi

Yayımlanma

/

3 yıldır farklı scooterlar kullanan Cem Kocabalı son kullandığı Yamaha XMax 250’sini satıp sıfır Kymco Downtown 350i satın almış. Cem Kocabalı yeni motosikletiyle ilgili deneyimlerini Kymco satın almayı düşünenlere bir referans olabileceğini düşünerek ziyaretimize geldi. Keyifli sohbeti için biz teşekkür ediyoruz. İyi seyirler.

Devamını oku