Sosyal medya

Haber

Yamaha YZF-R7 tanıtıldı!

Yayımlanma

/

Yamaha YZF-R7

Yamaha, 2020 yılında sonlanan süperspor motosiklet modeli YZF-R6‘nın yerini alması amacıyla YZF-R7 adlı tamamen yeni modelini tanıttı. Sıfırdan geliştirilen yeni bir şasiye sahip olan YZF-R7, Yamaha’nın kendisini ispatlamış olan 700 cc klasmanındaki CP2 motorunu kullanıyor. Bu motoru MT-07 adlı güçlü naked modelden de biliyoruz. Hatta motorun teknik özellikleri de değişmeden aynı şekilde YZF-R7’ye geçiş yapmış.


İlginizi çekebilir: Yamaha, yeni bir elektrikli scooter patenti aldı!


Günlük kullanıma da yakın olan YZF-R3 ile pist odaklı YZF-R1M arasına konumlanan R7, tasarımı itibariyle Yamaha’nın R Serisi’nin karakterini çok iyi şekilde yansıtırken, firmanın MotoGP’deki yarış motosikletinden de bazı tasarım detaylarını barındırıyor.

Yamaha R7 Viraj

YZF-R7’nin, MT-07’deki motorun aynısını kullandığını da söylemiştik. Bu motorun detaylarını hatırlatacak olursak 689 cc’lik sıvı soğutmalı, 4 zamanlı ve sıralı 2 silindirli bir motor olduğunu belirtebiliriz. Bu motor, 270 derecelik krank açısıyla hem sürüş deneyimi hem de ses konusunda oldukça başarılı bir motor olarak biliniyor. Bu motorun, 8.750 devirde 72 beygir güç ve 7.500 devirde 67 Nm tork ürettiğini de biliyoruz.

Yamaha R7 Siyah

YZF-R7’nin dikkat çekici özelliklerinden birisi de gövdesi oluyor. Bu motosikletin gövdesinin, Yamaha R Serisi’ndeki en dar gövde olduğu belirtiliyor. Evet, burada bahsedilen R Serisi’ne R125 ve R25 gibi giriş modelleri de dahil! Ayrıca R7’nin vites oranlarında bazı değişiklikler yapıldığı da belirtiliyor. Bu ve diğer bazı değişiklikler sayesinde R7, MT-07’den bir miktar daha seri olmuş. Maksimum hızı da 20 km/s civarında daha fazla olmuş.

Yamaha R7 Kokpit

Bunlara ek olarak vites yükseltme esnasında kullanılabilecek “quickshifter” opsiyonu bulunduğu, 4 pistonlu Brembo frenlerinin disklerinin önde 298 mm çapında olduğu gibi bilgileri de öğreniyoruz. YZF-R7 ile ilgili söyleyebileceğimiz diğer özellikler arasında son olarak; arka planı siyah renkli bir LCD gösterge paneli, adaptif LED farlar ve LED stop lambaları gibi şeyler yer alıyor. Tüm bu özelliklere sahip Yamaha YZF-R7, önümüzdeki Haziran ayından itibaren 9.000$’lık ABD başlangıç fiyatı ile yetkili bayilerde yerini almaya başlayacak.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Moto kuryelerin yaşadığı zorluklar! Motosikletle kuryeliğe giriş!

Yayımlanma

/

Bu kez Nuri yargı dağıtıyor serisi ile karşınızdayız. Kuryelerin yaşadığı zorluklardan bahsettik. Keyifli seyirler

Devamını oku

Haber

Yamaha Tracer 900 GT

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900 GT ile şehirde turladık. Hislerimize tercüman olacak kelimeler bulamadık. İyi seyirler.

Devamını oku

Haber

Kymco Downtown 350i Kullanıcı Deneyimi

Yayımlanma

/

3 yıldır farklı scooterlar kullanan Cem Kocabalı son kullandığı Yamaha XMax 250’sini satıp sıfır Kymco Downtown 350i satın almış. Cem Kocabalı yeni motosikletiyle ilgili deneyimlerini Kymco satın almayı düşünenlere bir referans olabileceğini düşünerek ziyaretimize geldi. Keyifli sohbeti için biz teşekkür ediyoruz. İyi seyirler.

Devamını oku