Sosyal medya

Haber

Yeni nesil MINI Cabrio elektrikleniyor

Yayımlanma

/

Elektrikli MINI Cabrio-1

MINI Electric ile tamamen elektrikli ilk otomobilini piyasaya süren MINI markası, tamamen elektrikli ikinci modeli için de şimdiden hazırlıklara başladı. Markanın tam elektrikli ikinci modeli olarak gelecek olan yeni nesil MINI Cabrio‘nun 2025 yılında tanıtılması planlanıyor.


Bu da ilginizi çekebilir: MINI John Cooper Works yenilendi!


Gelecekteki model skalası için çizdiği rotanın merkezine elektrifikasyon stratejisini koyan MINI, 2030 yılında tüm modellerinin tamamen elektrikli olacağını açıkladı. Bu stratejinin ilk adımı olarak da MINI Electric olarak adlandırılan tamamen elektrikli bir otomobil piyasaya sürüldü. Ülkemizde de başarılı satış rakamlarına ulaşmayı başaran MINI Electric, Ocak-Eylül 2020 döneminde ülkemizde en çok satılan tamamen elektrikli otomobil oldu.

Elektrikli MINI Cabrio-2

Premium küçük sınıfta üstü açık dört koltuklu tek model olan MINI Cabrio da, tamamen elektrikli yeni versiyonuyla 2025’te tanıtılacak ve markanın elektrifikasyon stratejisinin ikinci adımını oluşturacak. İlk kez 1992 yılında Birmingham’daki İngiliz Otomobil Fuarı’nda tanıtılan MINI Cabrio modeli büyük ilgi görmüş ve ilk kez klasik MINI’ye cabrio bir versiyon eklenmişti.

MINI’nin sürüş keyfini ve açık hava keyfini birleştiren MINI Cabrio, 2004 yılında dünyada en çok satılan üstü açılır otomobil olmayı başarmıştı. Dikkat çeken tasarımı ve zengin standart donanımlarıyla fark yaratan MINI Cabrio, 2025’te tanıtılacak olan yeni nesil tamamen elektrikli versiyonuyla da adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor.

Ayrıca MINI, geçtiğimiz aylarda MINI 3 Kapı, MINI 5 Kapı ve MINI Cabrio modellerini de kapsamlı olarak yeniledi. Şık tasarımı ve üstün sürüş keyfi ile dikkat çeken yeni MINI modelleri, 2021 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’deki MINI tutkunlarıyla buluşacak.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

2022 Yılı Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar

Yayımlanma

/

Köprü geçiş ücretleri 2022

Yeni yılın gelişiyle birlikte en çok sorulan sorulardan biri de, artık ücretli otoyolları ve köprüleri ne kadara kullanabileceğimiz konusu oldu. Biz de merak edenler (özellikle de motosiklet kullanıcıları) için geçiş ücretlerini sıraladık.

15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri

İlk olarak İstanbul’da köprüleri sıklıkla kullananlar için 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden başlayalım. Bu köprüler için en büyük değişiklik, 2021’de geliş-gidiş ücretinin tek seferde bakiyenize yansıtılmasıyken; 2022 yılı içinde her geçiş ayrı olarak ücretlendirilecek. Her geçiş için motosiklet kullanıcılarının ödeyeceği rakam 3.25 TL iken, otomobiller 8.25 TL ödeyecek.

2022 köprü geçiş ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeyse motosiklet için geçiş bedeli 13 TL olarak belirlenirken; otomobiller 19 TL karşılığında köprüyü kullanabilecek.

yavuz sultan selim 2022 geçiş ücreti

İstanbul – İzmir arasında hangi ücretleri ödemeniz gerekiyor

Söz konusu İstanbul – İzmir olunca, yeni otoyol ile hızlı bir şekilde bu 2 büyük şehrimiz arasında ulaşım sağlanabiliyor. Peki bu yol üzerinden İzmir’e gitmek istediğinizde ödemeniz gereken bedel ne kadar? Bunu da tablo üzerinden şu şekilde özetleyebiliriz:

istanbul izmir otoyol ücretleri

6. Sınıf ibaresi motosikletleri temsil ederken; 1. sınıf otomobilleri teslim etmektedir.

Devamını oku

Haber

2022 Ovaobike CT-X Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı

2022 Ovaobike CT-X modeli Eicma 2021 fuarında görücüye çıkmıştı. Model yeni ve ortaya çıkması için biraz zaman gerekiyor. Ovaobike, özellikle şehiriçi sürüşünü severlere yönelik tamamen farklı bir seçenek olarak CT-X scooter’ını da ortaya çıkardı.

Full, tam kask ve 4,5 kW’lık bir motoru saklamak için alana sahip, motor 145 km / s azami hıza ulaşmasını sağlar.Menzil 115 km, ancak evet, 50 km / s’de bu menzili yapabiliyor.

 

Devamını oku

Haber

2022 Aprilia SR GT 200 Özellikleri!

Yayımlanma

/

2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış

2022 Aprilia SR GT 200’nin özellikleri bir çok kişi tarafından merak ediliyor. 2022 Aprilia SR GT 200’de sürüş keyfi heyecan için yapılmış. Şasi alanındaki bilgi birikimi, Aprilia teknisyenleri tarafından şasiyi oluştururken tam olarak kullanılmış, bu da hassas dinamik davranışın garantisidir.
Yüksek mukavemetli çelik borudan yapılmış çift beşik çerçeve, bu model için özel olarak geliştirilmiş yepyeni uzun hareket süspansiyonu ile eşleştirilmiştir.

Önde, en yakın rakibinden %22 daha fazla olan 33 mm payandalı ve 122 mm hareket mesafesine sahip bir Showa çatal bulunurken, arkada helezon yaylı ve beş konumlu ayarlanabilir ön yüklü iki adet çift etkili Showa amortisör bulunur ve rakiplerinden %7 daha fazla olan 102 mm’ye eşit hareket mesafesi var.

Gelişmiş şasisi, dolu depoyla sadece 144 kg ağırlığı ve önde 14 inç ve arkada 13 inç hafif alaşım jantları ile geniş enine kesitli lastiklerle , Aprilia SR GT trafikte mükemmel çeviklik ve yol tutuşu sunar, ancak aynı zamanda daha sürdürülebilir hızlarda da stabildir. Fren sistemi 260 mm petal ön disk kullanır.

Devamını oku