Sosyal medya

Haber

Yeni nesil MINI Cabrio elektrikleniyor

Yayımlanma

/

Elektrikli MINI Cabrio-1

MINI Electric ile tamamen elektrikli ilk otomobilini piyasaya süren MINI markası, tamamen elektrikli ikinci modeli için de şimdiden hazırlıklara başladı. Markanın tam elektrikli ikinci modeli olarak gelecek olan yeni nesil MINI Cabrio‘nun 2025 yılında tanıtılması planlanıyor.


Bu da ilginizi çekebilir: MINI John Cooper Works yenilendi!


Gelecekteki model skalası için çizdiği rotanın merkezine elektrifikasyon stratejisini koyan MINI, 2030 yılında tüm modellerinin tamamen elektrikli olacağını açıkladı. Bu stratejinin ilk adımı olarak da MINI Electric olarak adlandırılan tamamen elektrikli bir otomobil piyasaya sürüldü. Ülkemizde de başarılı satış rakamlarına ulaşmayı başaran MINI Electric, Ocak-Eylül 2020 döneminde ülkemizde en çok satılan tamamen elektrikli otomobil oldu.

Elektrikli MINI Cabrio-2

Premium küçük sınıfta üstü açık dört koltuklu tek model olan MINI Cabrio da, tamamen elektrikli yeni versiyonuyla 2025’te tanıtılacak ve markanın elektrifikasyon stratejisinin ikinci adımını oluşturacak. İlk kez 1992 yılında Birmingham’daki İngiliz Otomobil Fuarı’nda tanıtılan MINI Cabrio modeli büyük ilgi görmüş ve ilk kez klasik MINI’ye cabrio bir versiyon eklenmişti.

MINI’nin sürüş keyfini ve açık hava keyfini birleştiren MINI Cabrio, 2004 yılında dünyada en çok satılan üstü açılır otomobil olmayı başarmıştı. Dikkat çeken tasarımı ve zengin standart donanımlarıyla fark yaratan MINI Cabrio, 2025’te tanıtılacak olan yeni nesil tamamen elektrikli versiyonuyla da adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor.

Ayrıca MINI, geçtiğimiz aylarda MINI 3 Kapı, MINI 5 Kapı ve MINI Cabrio modellerini de kapsamlı olarak yeniledi. Şık tasarımı ve üstün sürüş keyfi ile dikkat çeken yeni MINI modelleri, 2021 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’deki MINI tutkunlarıyla buluşacak.

Devamını oku
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Moto kuryelerin yaşadığı zorluklar! Motosikletle kuryeliğe giriş!

Yayımlanma

/

Bu kez Nuri yargı dağıtıyor serisi ile karşınızdayız. Kuryelerin yaşadığı zorluklardan bahsettik. Keyifli seyirler

Devamını oku

Haber

Yamaha Tracer 900 GT

Yayımlanma

/

Yamaha Tracer 900 GT ile şehirde turladık. Hislerimize tercüman olacak kelimeler bulamadık. İyi seyirler.

Devamını oku

Haber

Kymco Downtown 350i Kullanıcı Deneyimi

Yayımlanma

/

3 yıldır farklı scooterlar kullanan Cem Kocabalı son kullandığı Yamaha XMax 250’sini satıp sıfır Kymco Downtown 350i satın almış. Cem Kocabalı yeni motosikletiyle ilgili deneyimlerini Kymco satın almayı düşünenlere bir referans olabileceğini düşünerek ziyaretimize geldi. Keyifli sohbeti için biz teşekkür ediyoruz. İyi seyirler.

Devamını oku